Mam problém niekomu sa pozrieť do očí

Príspevok v téme: Mam problém niekomu sa pozrieť do očí
patrik123451

Dobrý mám 19 rokov a taký problém nemôžem (nie nechcem) sa ľuďom pozrieť do očí. Ani čo sa týka rodiny ani kamarátov. S rodinou to nevadí lebo už sú na to zvyknutý odkedy som bol malý. Ak sa pri konverzácii napríklad s priateľmi niekomu "nasilu" pozerám do očí ani neviem presne opísať ako sa vtedy cítim každopádne po chvíli sklopím zrak. Ešte som si všimol jednu vec a to, že sa mam veľký problém sústrediť na to čo priatelia hovoria pokiaľ sa niekomu pozerám do očí. Niežeby mi ušla podstata rozhovoru ale niektoré veci akoby som si nepamätal presne. Dosť to prekáža hlavne keď stretnem s partiou niekoho nového a niesom schopný sa mu pozrieť do očí. Takto už o mne 3 dievčatá povedali, že som nejaký čudný po 10 minútach čo ma poznali asi preto, že miesto na nich som pozeral na chodník.
Inak od malička mám problém si zohnať kamarátov vždy som bol skôr typ ktorý sa hral sám namiesto s kamarátmi. Píšem to pretože si myslím, že to môže spolu súvisieť

kv

ja nenavidim ked sa mi niekto pozera do oci fakt to z duse neznasam a kazdy trepe ze mam krasne oci tak furt mi niekto civi do oci. sa potom citim pred tym clovekom jak vyzlecena :D
a ja sa tiez nikomu nedivam do oci, ja sa nedivam Ani na ludi ked s nimi hovorim :D to ich dost vytaca no :D

mjlr

Ked som si o tom cital, z velkej casti som sa tam nasiel :-) Takze to bude zrejme moja diagnoza... a zdroj mojich problemov a nepochopenia sveta ako aj seba sameho :-) Bal som sa ze som nejaky blazon, psychopat alebo take nieco, a hned je mi lepsie ked viem ze som len "iny" :-)

jajka001_

ak to chces vediet presne, musis ist za odbornikom, psychologom ci psychiatrom. ten ti moze aj poradit nejake finty do zivota.
tiez by si si mohol kupit nejaku literaturu o tom, aj filmy boli natocene, a navstivit nejake fora, kde si takito ludia radia

patrik123451

faktze vela veci sedi napriklad perfektcionizmus nikdy som co sa tyka veci ktore viem robit (cize vecsinou mimo manualne zrucnosti pretoze nieco co nedokazem nemozem robit perfektne) napriklad na PC urobil perfektne a niesom schopny prestat kym to podla mna nebude perfektne hoci mi to trva hodiny a vecsinou je to skvele aj podla ostatnych. Proste niektore veci nesedia ale zas myslim ze viac ich sedi. Je ale tazke posudzovat sam seba. Existuje niekto kto by to dokazal posúdiť či je to tak alebo nie?

patrik123451

faktze vela veci sedi napriklad perfektcionizmus nikdy som co sa tyka veci ktore viem robit (cize vecsinou mimo manualne zrucnosti pretoze nieco co nedokazem nemozem robit perfektne) napriklad na PC urobil perfektne a niesom schopny prestat kym to podla mna nebude perfektne hoci mi to trva hodiny a vecsinou je to skvele aj podla ostatnych. Proste niektore veci nesedia ale zas myslim ze viac ich sedi. Je ale tazke posudzovat sam seba. Existuje niekto kto by to dokazal posúdiť či je to tak alebo nie?

jajka001_

psychicky chory? nie, len iny. iny sposob vnimania sveta , ludi, reality. to nie je choroba, to je to, aky si.
kazdy ma nejake vlohy, danosti, klady aj zapory. ty mas nieco specificke, co ma mnoho inych ludi, preto to ma aj nejaky nazov :)