bonton

Príspevok v téme: bonton
ella.b

dobry den, chcem sa len opytat a konencne sa ubezpečit ako to je vlastne s tym ak sedim s muzom v podniku pridu jeho kolegovia a on nas ide zoznamovat mam vstat od stola a tak az podat ruku alebo mozem pokojne ostat sediet a staci len tak . a zasa naokap ak by prisli moji znami ,postavim sa , zvitam ... som poletena čo je spravne , ako pozorujem v niekt,. filmoch to je tak v inych onak a zasa realita je ina a nechcem si urobit fopaa..

maruska123

a co sa este tyka toho podavania ruk, zena si nemusi pri podavani davat dole rukavicu, ale muz musi zene podat ruku bez rukavice..

eam

Pokiaľ si predstavovaná rovesníkom alebo mladším, tak nemusíš vstávať. Pokiaľ sú to viditeľne starší, tak sa patrí vstať.

zuzi74

Pozri si tuto stranku, je tam v bode "ako predstavovat" presne napisane, ze zena smie sediet ak jej predstavuju muza alebo vyrazne mladsiu osobu....

www.fodor.sk

atm

zena moze sediet ak sa jej predstavuju muzi, alebo viditelne mladsia zena, kazdopadne postavit sa je vzdy prejavom ucty a nic sa tym neda pokazit

DzanaFX

Ak zoznamujete dvoch ľudí, to znamená, že ste prostredníkom pri zoznamovaní, mali by ste vedieť, koho komu predstaviť: žene predstavujeme muža, staršiemu mladšieho a v práci tomu, kto je vyššie postavený predstavujeme osobu s nižším postavením . Pri sprostredkovaní zoznámenia dvoch ľudí je vhodné postupovať takto:
- Vstupná fráza k zoznámeniu (Dovoľte, aby som vám predstavila...)
- Meno osoby s menšou prioritou
- Niečo o predstavovanej osobe (čo robí, odkiaľ je a pod.)
- Meno osoby s vyšším postavením
- A tiež nejakú zaujímavosť o tej osobe

DzanaFX

Pri zoznamovaní by sme mali vždy stáť, výnimkou sú starí a chorí ľudia. Sprevádzané je podaním ruky, kedy tiež patria rovnaké pravidlá ako pri prestavovaní, čiže ruku podáva žena mužovi, starší mladšiemu, nadriadený podriadenému a hostiteľ hosťovi . Ruka sa podáva celá a stisk má byť optimálny, ani príliš silný, ani ako „vyľakaná ryba“. Dopĺňa ho pohľad do očí, a ak chcete spraviť ešte lepší dojem, skúste na tvári vylúdiť milý úsmev. Osoba, ktorá má podať ruku, by to mala spraviť bez okolkov a rozpakov, aby nedochádzalo k trápnym situáciám. Niektorí gentlemani zvyknú dáme pobozkať ruku, žena nemusí ďakovať, iba pozdraví a usmeje sa.