Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

Silvia.

Platenie za psa je nezmysel, povie mi niekto jeden rozumny dôvod prečo sa plati iba za psa aj ked nam kažu zbierať si vykaly a nie aj za ine zvierata a pripadne deti do 18 rokov? Ved aj o deti sa starame

jajka001_

sme odkukali ze sa da platit dan za psa, tak nam ju vyrubili, ale ako vsetko co je na slovensku, dane nejdu na to na co by mali ist
takisto cestna dan a hľa ako vyzeraju nase cesty
atd atd
ale niekam tie prachy idu a TI ludia vedia, kde koncia.
btw predpokladam ze cast ide skutocne na odpratavanie hovien po nezodpovednych psickaroch. keby si tu kazdy to svoje upratal, nebol by tu humus, a tie peniaze by mohli ist povedzme na tie vybehy a utulky

Deria

Mna zase neserie to, ze musim po svojich psoch zbierat vykaly, to je pre mna absolutne samozrejme, ci uz dane platim aleo neplatim, nejdem vencit, pokial nemam pri sebe sacky. Uz sa dokonca neraz stalo, ze som odpratala z chodnika po cudzom psovi. Skor ma rozculuje to, ze dane zo psov sa nepouziju ani z casti pre psov, resp pre majitelov, ktori maju, hlavne v mestach, casto problemy najst volne priestranstvo, kde by sa mohli psi vybehat Z dani by sa teda mali zriadovat vybehy pre psov a podporovat utulky, co je tiez vizitka mesta. Kam tie vsetky peniaze idu, nevie nikto, takze je to vlastne podvod, lepsie povedane manipulacia, pretoze vzdy sa najde "zmyselnejsia a potrebnejsia" investicia, z coho by mali mat ludia osoh. Ale ako k tomu pride majitel psa, ktory si za neho plati?

lost

inac, myslim ze ta argumentacia
"nemas na dan za psa? nekupuj psa potom !!!"
je nieco ako
stare auto - tecie olej na cestu
povedal by som "nemas na poriadne? nekupuj auto!!!"

ha :D

aj tak si myslim, ze tie hovna sluzia (exkrementy psov) na rozvasnenie (rozhadanie - ROZDELENIE!) davu, presne tak isto ako biely-cierny, slovak-madar, atd..

porazit rozbite skupinky je vzdy jednoduchsie, ako rozbit celistvu armadu (spolocnost), to jedine sa z historie tie lemry naucili, to jedine..

lost

jajka, ak by mal psa kazdy clovek, bolo by viac pracovnej prilezitosti pre
- veterinarov
- ucitelov veterinarov
- predavacov v petshopoch
- kadernicok, krajcirok, trenerov
- viac vystav, tj. viac inych pracovnych prilezitosti
- viac agility, cize zas viac prace

atd.

nie kazda minca ma len jednu stranu :)

Co by bolo, ak by nikto nemal psa ?
- veterinarske ambulancie
- predavaci, kadernicky, treneri, vystavy (cize ani student by si za fotenie nezarobil)

a tak dalej..

To je ako zakazat vozidla, lebo kazdia vzduch, fajn - ale nebol by dovod, vyvoz, atd..

Ale mas pravdu, ze po trave sa neda chodit, lenze to nevyriesi ziadny zakon, to je v ludoch, tak isto ako ma serie, ze kazdy ma take smejdne predpotopne auta, stare hrkalky, ze im unika olej a zasiera labky mojho psika.. A ze je travnik plny cigaretovych spackov, a pohlad na travnik je odpudivy, tak isto ako na lesne porasty, zdevastovane MHD zastavky, tak isto ako cele MHD, vlaky, nezodpovednost a nepriznanie si viny, ak mi niekto oskrie lak lebo otvara na tych starych hrkalkach dvere ako na šope..

ano... je to v ludoch ;)

je, dovolim si povedat, picovina, ano .. presne tak, ... trestat ludi za vlastnenie psa.. skor motivacia by bola lepsia, tj. ak mas psa, staras sa o neho, zbieras po nom, mas to zadarmo.. ak nie - budes niest nasledky..

trestanim sa nikdy nikto nikam nedostane, to by sa uz ti takzvany dospeli ludia mohli konecne naucit.. (ak by na to mali dostatocnu uroven inteligencie)

tym nechcem urazit nikoho, ale skor vsetkych kompetentnych...

jajka001_

pekne si tie hovienka zbieraj
a za psa sa plati preto, aby ho nemal kazdy druhy. aj tak to vacsina ludi neplati a ma to kazdy druhy, hovna si nezbieraju a po trave sa neda chodit, nie si este na nu sadnut, hrat sa, valat sa.

blondula

neviem ako je to v nasich mestach,ale kedze som dlho bola vo Wiedni,bolo normalne,ze som sa casto na hovne smykla a potom nadavala cely den ! hlavne v zime,ked tie hovna zakryla snehova prikryvka a nebolo ich vidno :DDDD alebo som si sadla v metre,prelozim nohu cez nohu a ukazem svetu zasratu topanku :DDD keby mi tie hovna aspon stastie priniesli :DDD ale zase potom som byvala v spanielsku na hlavnej ulici a vysedavala som s kavickou na balkone,sledovala a musim povedat,ze kazdy kto siel so psikom,tak pekne si to hovienko zdvihol ked sa vykakal.raz siel taky parik a asi frajerka zacala rozpravat priatelovi,ze nech to necha tak,ved tam nikto nie je ! no ale bol !! JA na balkone :DDDD
Silvia....ja mam rada psikov,hlavne tych malickych,ale kedze uz mam dve izbove macky,psik uz asi tazko :D tu na slovensku mame takeho krpca na dvore,co furt brese,vsade hrabe,vsetko ostava...stale revem na neho,ze ho hodim do suda s vodou co mame pod studnou,ale veru by som mu neublizila,sak je to ten "horsi" clen rodiny :DDDD a je tiez taka "rosnicka",strasne sa boji burky a vie ju uz dopredu vycitit!raz sa nejak presmykol dovnutra a ja som sla v noci na weecko a on bol strceny v hajzli pre macky,v tom piesku a triasol sa jak osika :D musela som ho dat do sopy,ma tam take svoje "azylove" miesto :DDD