psycholog-zneuzivanie

meredita

kiran, ja som albertovej vyblafla uplne vsetko. aj som plakala, aj sme sa spolu smiali,ja som mala pocit, ze som konecne nasla cloveka, ktory vie o com presne hovorim. ale co mi fakt pomohlo najviac bolo, ze mi ukazala uplne iny pohlad na vec. ked som to vsetko stravila uz som nemala pocit zneuzivania a hlavne uz to neberiem ako nejaku svoju zivotnu tragediu, ale ako nieco, cim som proste presla a je to v pohode. tak to skratka malo byt, malo to nejaky zmysel. pokym sa clovek na to pozera tak, ze je to hrozne a mas pocit krivdy, nikdy sa s tym nevyrovnas. stale to bude strasit niekde v podvedomi. ked ale pochopis zmysel toho vsetkeho, odrazu to z teba spadne a si ako keby si sa druhy raz narodila.

Maoam

Meretseger: este co sa toho tyka, ze si sa tak prepla a teraz by si nemala problem sa vyspat s niekym a aj s viacerymi, pripadne aj s terapeutom, tak ja si myslim, ako laik ale len, ze to je nieco ako vymena role, pokus o zvladnutie toho co bolo, lebo v takejto situacii si TY ta, ktora ma moc a robi si, co chce, je to presne opak tvojej pozicie vtedy, vnimam to ako pokus o vyrovnanie sa s tym a zaroven aj o aktivne zvladanie vlastnej sexuality, ktoru mas a ktora patri k tebe a mas na nu plne pravo a hladas sa

Maoam

suhlasim s tym, ze sexualita zien, ktore zazivali zneuzivania sa vymyka 'norme', ale to je logicky dosledok

baby, drzte sa

Meretseger

jajka: Najskôr som zanevrela, teraz by som sa vrhla s hocikým, to si musím priznať... Safra, ja som promiskuitná, to je na odstrel! 0_o
Meniť ho nechcem ani za svet! A tiež s ním nemienim spať, ani on so mnou, je to len myšlienka, s ktorou sa pohrávam...

kiran

Neviem, ci by v mojom pripade bolo vhodne navstivit Albertovu. Dokazem sa na cloveka, ktory mi pomoze velmi naviazat a mam problem sa stale neodvdacovat. Aj teraz i ked ma na mna psychoterapeutka len 45 minut a za dverami caka dalsi clovek a sem tam nakukne do papierov, som jej velmi vdacna aspon za to, ze som jej mohla povedat svoj zivotny pribeh. Potrebujem urobit v zivote hrubu ciaru, ale to sa neda. Na tu minulost sa neda zabudnut.

jajka001_ s tym sexom mas pravdu. Neviem, ci nejaka zneuzivana zena dokaze mat uplne normalny sex. Niekedy si hovorim, ze som radsej mohla byt na drogach ako zneuzivana, o tom sa lahsie rozprava.

jajka001_

aha vlastne ano, ved o tom je tato tema :) som zabudla:) a ako to berie tieto tvoje vyroky vo vztahu k tvojmu zneuzitiu?
som si vsimla ze zneuzivane zeny bud na sex absolutne zanevru alebo maju vazne problemy, alebo naopak vrhaju sa do sexu s hocikym
asi by si mala zmenit psychologa

Meretseger

Maoam: Manipulujem s ľuďmi, to viem. Psychológa zvádzam a aj som mu to povedala, rovnako ako to, že žiarlim na jeho priateľku, desne ma priťahuje a túžim sa s ním vyspať.

Maoam

Meretseger, vies o tom, ze svojho terapeuta manipulujes? Nezvadzala si ho nahodou aj, alebo nemala si aspon take nutkanie?

Meretseger

meredita: Viem, vtedy, keď mi psychológ tú podmienku dal, moc tomu ešte nerozumel (koniec koncov, som jeho prvá klientka, čo trpí sebapoškodzovaním), ale po pol roku som ho viac-menej donútila dohodu zrušiť. A teraz mám dojem, že je to jediný človek, ktorý do toho trochu vidí.
Počula som dobré referencie, čo sa týka Albertovej, ale som spokojná aj s tým mojím, je príma - no dobre, totálne som si ho idealizovala, ale objektívne je príma tiež :D Nemá vlastnú ambulanciu, nie je to teda tak, že by mu vonku čakal ďalší človek, keď odchádzam - v skutočnosti sme napokon zakotvili uňho doma :D

Najčítanejšie články