Prosim o radu

Príspevok v téme: Prosim o radu
martina713

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

martina713

Magy respektujem aj tvoj nazor, ale to nenarodené dieta nemoze za moju chybu - a ta chyba spociva v tom, ze som vydata a ze muz, s ktorm ho cakam je zenaty. Ja som toho muza milovala aj napriek tomu, aku situácii mame. Nase manzelstva su uz v tomto smere co sa stalo prehnite. Pravdaze by sa to dalo vyriesit inak a to ist s pravdou von. No su tam este deti. Je to velmi tazke rozhodnutie. Pre niekoho nepochopitelne. Len tam ide o zivot dalsieho dietata, nejde o moje vycitky, moje trapenie v pripade potratu. Je to dieta, ktore za nic nemozem.

A nikde nie je iste, ze by sa moj manzel o UPT nedozvedel. Nas zivot by bol aj tak klamstvom. Preto hovorim pockam na testy DNA a ratam s tym, ze odo mna odide. To bude posledny klinec za nasimi problemami...

martina713

Magy respektujem aj tvoj nazor, ale to nenarodené dieta nemoze za moju chybu - a ta chyba spociva v tom, ze som vydata a ze muz, s ktorm ho cakam je zenaty. Ja som toho muza milovala aj napriek tomu, aku situácii mame. Nase manzelstva su uz v tomto smere co sa stalo prehnite. Pravdaze by sa to dalo vyriesit inak a to ist s pravdou von. No su tam este deti. Je to velmi tazke rozhodnutie. Pre niekoho nepochopitelne. Len tam ide o zivot dalsieho dietata, nejde o moje vycitky, moje trapenie v pripade potratu. Je to dieta, ktore za nic nemozem.

A nikde nie je iste, ze by sa moj manzel o UPT nedozvedel. Nas zivot by bol aj tak klamstvom. Preto hovorim pockam na testy DNA a ratam s tym, ze odo mna odide. To bude posledny klinec za nasimi problemami...

VTomi

Magy - Predsa nikomu nie je pri najväčšej pozornosti a pripravenosti zaručený želatelný a akceptovateľný výsledok. Výraz "život to nejak zariadi" je o pohľadu, keď budúcnosť je poriadne zahlmená a človeku nezostáva len veriť a dúfať, že napokon všetko dopadne relatívne dobre. Ale nielen veriť, ale aj konať s rozhľadom a čnostne: spravodlivo, múdro, rozvážne a mravne silne. S tým nejak súvisí aj myšlienka našich predkov: "pomôž si sám, aj Boh ti pomôže".

Magy

VTomi - mas alibisticky postoj k zivotu (zivot to nejak zariadi). prenasas zodpovednost za svoje rozhodnutia a znasanie ich nasledkov na nieco neurcite. Kto zariadi? Co zariadi? Zijes v nejakej rozpravke alebo iluzii, kde sa veci "nejako" poriesia.

Magy

Martina - mas velmi velky moralny problem, ktory musis poriesit sama, ale mozem ti pomoct aspon objasnit rizika oboch (vziat/nechat) rieseni.
Budem priamy a mozno sa ti to nebude pacit. Stavias na jednu stranu zivot nenarodeneho dietata, ktore je len malym zarodkom, na druhej strane vah lezia obe rodiny. ich stastie, buducnost, rovnovaha, vztahy, vychova deti (oboch rodin), detstvo a psychika uz narodenych! chapes o co ide? Ak si ho das vziat, budes prezivat iba svoje vlastne vnutorne muky, bude to tvoja sukromna cierna mora. A koniec. Ako sa s tym vyrovnas, ukaze buducnost. Ak si to dieta nechas, budes musiet s pravdou von. Nedufaj, ze sa to ututla, ze by sa ti mooozno mohlo podarit oklamat manzela. Sama si to napisala preco a vies, ze tadia cesta nevedie. Akonahle vyjdes s pravdou von, musis znasat nasledky - a mozno aj zodpovednost a pocity viny za rozpad OBOCH rodin! Lebo to sa moze velmi lahko stat. Muzi neznesu, ak ich manzelka a dlhorocna partnerka ich ponizi takto brutalne, ze ma dieta s inym. V tom hra ulohu typicka a geneticky hlboko zakorenena muzska hrdost, pycha, kludne to nazvi aj jesitnost. Akonahle mu povies, ze cakas dieta s inym, fakticky ho odrovnas. A tym aj vas vztah, manzelstvo a rozvoj vasich deti, ktore uz mate a maju pravo na kludny a nicim neruseny vyvoj. Taktiez sa to skor ci neskor dozvie manzelka a rodina tvojho partnera, s ktorym to dieta cakas a tam to tiez s velkou pravdepodobnostou moze dopadnut katastrofalne. Takze sa pytam - co je lepsie? Zlikvidovat tuto hrzobu, ktora visi nad oboma rodinami a za cenu jedneho nenarodeneho zivota a tvojich vnutornych problemov a zachranit dve rodiny, kopec deti (ich psych. vyvoja) a usetrit min. 4 dospelych ludi od trapenia, ktore budes v pripade potratu akurat prezivat sama? Je to krute rozhodnutie, ale za cenu mensieho zla odvratis podstatne horsie a vacsie zlo.

Magy

Martina - mas velmi velky moralny problem, ktory musis poriesit sama, ale mozem ti pomoct aspon objasnit rizika oboch (vziat/nechat) rieseni.
Budem priamy a mozno sa ti to nebude pacit. Stavias na jednu stranu zivot nenarodeneho dietata, ktore je len malym zarodkom, na druhej strane vah lezia obe rodiny. ich stastie, buducnost, rovnovaha, vztahy, vychova deti (oboch rodin), detstvo a psychika uz narodenych! chapes o co ide? Ak si ho das vziat, budes prezivat iba svoje vlastne vnutorne muky, bude to tvoja sukromna cierna mora. A koniec. Ako sa s tym vyrovnas, ukaze buducnost. Ak si to dieta nechas, budes musiet s pravdou von. Nedufaj, ze sa to ututla, ze by sa ti mooozno mohlo podarit oklamat manzela. Sama si to napisala preco a vies, ze tadia cesta nevedie. Akonahle vyjdes s pravdou von, musis znasat nasledky - a mozno aj zodpovednost a pocity viny za rozpad OBOCH rodin! Lebo to sa moze velmi lahko stat. Muzi neznesu, ak ich manzelka a dlhorocna partnerka ich ponizi takto brutalne, ze ma dieta s inym. V tom hra ulohu typicka a geneticky hlboko zakorenena muzska hrdost, pycha, kludne to nazvi aj jesitnost. Akonahle mu povies, ze cakas dieta s inym, fakticky ho odrovnas. A tym aj vas vztah, manzelstvo a rozvoj vasich deti, ktore uz mate a maju pravo na kludny a nicim neruseny vyvoj. Taktiez sa to skor ci neskor dozvie manzelka a rodina tvojho partnera, s ktorym to dieta cakas a tam to tiez s velkou pravdepodobnostou moze dopadnut katastrofalne. Takze sa pytam - co je lepsie? Zlikvidovat tuto hrzobu, ktora visi nad oboma rodinami a za cenu jedneho nenarodeneho zivota a tvojich vnutornych problemov a zachranit dve rodiny, kopec deti (ich psych. vyvoja) a usetrit min. 4 dospelych ludi od trapenia, ktore budes v pripade potratu akurat prezivat sama? Je to krute rozhodnutie, ale za cenu mensieho zla odvratis podstatne horsie a vacsie zlo.

VTomi

Život dieťatka pod Tvojím srdcom je oveľa, oveľa dôležitejší ako názor a pohľad okolia. Veď vieš, že ono za nič nemôže a predsa nemôže pykať svojim životom za chyby (priestupky) dospelých. Ale si už (správne) rozhodnutá, že na potrat nepôjdeš.
Manželstvo sa Ti pravdepodobne rozpadne, ale možno nie. Možno bude Tvoj manžel až taký chápavý, že Ti napokon odpustí a bude tolerovať aj Tvoje nemanželské dieťa. Ale ťažko to odhadnúť. Život to nejak zariadí, neboj. Z citového hľadiska to bude ťažké, hádzať kameňom do Teba budú z obidvoch strán. Popri všetkom nezabudni na obživu svojich detí zo strán obidvoch biologických otcov, ktorí teda majú povinnosť sa o ne starať prostredníctvom výživného. Keď to bude potrebné, aj cez súd resp. exekútora. Priprav sa potom, že Ťa budú hrešiť, ale záujmy detí je dôležitejšie.

martina713

Na pondelok som mala vybavené UPT, teda mam. Na natlak mami, okolia.. skrátka som to nezvladla. Ale, vcera som sa rozhodla, dietatko si necham. Po porode si dam urobit testy DNA, pre istotu, aj ked viacmenej som si ista, no clovek nikdy nevie. Potom pojdem s pravdou von. Musim to zvladnut a aj to zvladnem, len nech je to malicke zdrave.

trueman

Neboj sa Martina, - opravený predch. príspevok

nikto vo svete nie je bez viny a chýb. A jedine láska dokáže ospravedlniť chyby, ktorých sa človek dopustil. Láska, ktorá nie je len nejakým pocitom, ale jasným rozhodnutím - aj keď som zlyhal/a, zostávam naďalej v prvotnej láske k svojim blízkym. Hovoriť o tom, či je niečo férové, alebo nie, je až na ďalšom mieste. V prvom rade je láska-medzi Tebou a manželom. Až potom nastupuje zákon-férové, neférové. A to my, akokoľvek by sme sa Ti tu snažili radiť, nedokážeme rozhodnúť za Teba. V premýš
ľaní sa preto vždy vracaj sama k sebe. Jedine Ty vieš najlepšie ako ďalej. Držím palce:)