Priateľ nadáva pri hádke

Príspevok v téme: Priateľ nadáva pri hádke
Dorota222

Mám priateľa vyše roka a niekedy, pri hádkach (ktoré ja zo začiatku vôbec neberiem vážne, skôr ako také malé škriepky), mi povie: \"Čo si úplne jebnutá?\" alebo už aj zaznelo: \"Daj sa vypchať.\" Slova, že sprostá a podobne odzneli už tiež. Vždy ma to hrozne zraní a zabolí a premýšľam, či dokážem toto prekusnúť. Vždy si ale poviem, že to predsa nie je také hrozné, že je len rozčúlený, ale... Je to ozaj tak? Veľmi ho milujem, priznávam a viem, ze často som pri hádkach na vine ja, ale ešte nikdy som mu takto nepovedala, nikdy a nikdy naňho tak nekričím ako on na mňa. Nikdy by som naňho nepoužila také škaredé slová. Som zúfalá, lebo to takej hádke iba plačem a to ho rozčuľuje.

Dorota222

Lost, nie, neprovokujem. Je to ale môj pohľad, preto nechcem tvrdiť, že som nevinný anjelik a za všetky roztržky vo vzťahu môže môj priateľ. Tou vetou som chcela povedať, že si uvedomujem, že niekedy môžem svojho priateľa nahnevať, aj keď to neplánujem a nechcem. Naučila som sa, ktoré témy nevyťahovať, aby som ho nenahnevala alebo ku ktorým, napríklad, nevyjadrovať, nech nie je zbytočná hádka. Vzťah bez hádok nie je zdravý, ale ja sa nerada hádam a kvôli hlúpostiam už detto. Táto posledná však bola úplne zbytočná hádka a dovolím si tvrdiť, že sa rozčúlil a nadával zbytočne.

Maoam

Dorota222: vidis, sama si nasla chybu na tvojej strane - ty mu to vzdy odpustis, staci, ze ta necha vychladnut, zavola, povie par milych slov a ty mu zasa raz odpustis

skus si toto uvedomit, vies, muz zajde len tak daleko, ako mu dovolis, preto, ak muz zacne zene nadavat, alebo ju udrie, ak zena zisti, ze ju zacina ponizovat, verbalne, ci sa jej vysmievat, je to alarm a treba sa podla toho zariadit - cize musis zmenit svoju reakciu na to

tak ako aj ini by som ti radila rozchod, ak este nie si tak daleko a nie si na to este pripravena, skus sa aspon odmlcat a NENECHAT SI TO, tentokrat neodpustit...

lost

Hmm, citujem "ze často som pri hádkach na vine ja"
nie su to nahodou take provokacne hadky?

alebo ake presne?

lebo ak jeden z partnerov zbytocne vyvola hadku, resp. pouziva provokacne slova , tak jasne ze to druheho nastve tak, ze moze zacat nadavat.. skus si predstavit, ako by si reagovala, ak by sa ON choval presne tak, ako sa zvyknes chovat ty..

pisem to preto, lebo tiez casto vidim, ako su hadky vyprovokovane zbytocne z malickosti, kde si jeden tvrdi svoje (a ani nema/nemusi mat pravdu) atd..

ale jasne, ze take nadavky nie us na mieste, no ziadna minca nema len jednu stranu...

akinom007

Aj moj priatel sa tak vyjadruje ked je rozculeny 'si jebnuta' a tak. Tiez to neskutocne boli. Ja take slova nepouzivam a uz vobec nie v rozhovore s nim

jajaja295.

ten tvoj je riadny sedlak...radsej ho nechaj teraz ako ked ta bude byt a kvoli deckam nebudes chces od neho odist

Dorota222

Najhoršie na tom všetkom je, že on nikdy nepochopí, ako ma to vždy hrozne poníži, sklame, že ho prestávam vnímať ako niekoho, do koho som sa zamilovala, ale ako niekoho úplne iného. On vie, že mu to odpustím, vždy som mu to zatiaľ odpustila. On mi zase zavolá, bude sa tváriť, že sa nič nestalo, povie pár milých slov... a je hrozné ťažké neodpustiť niekomu, koho milujete celým svojím srdcom.

elly

cim skor zo vztahu odides tym lepsie, ak je clovek zamilovaný nikdy toto nepovie, mojej ´´buducej´´ svagrovej povedal priatel ze je p..a a ona sa zbalila a odisla, nic lepsie nemohla spravit, okrem toho ju stale ponizoval a vysmieval sa jej. A dost je agresivny ani sa jej necudujem, nemohla spravit nic lepsie, a to iste by si mala spravit aj ty, vztah ti ma prinasat pokoj, stastie, lasku, mas sa mat o koho opriet, mas mu dôverovat...toto urcite nie je dobry vztah

Magy

skocime o desat rokov dopredu. dorotka sa zaraduje k dalsim tyranym a nestastnym zenam. svojho muza miluje, kvoli detom ho uz opustit nechce, lebo nehcce rozbijat rodinu. a tak potichu trpi, znasa jeho prikoria, facky, kopance, nadavky... znasilnovanie, resp. vynucovanie sexu uz berie ako samozrejmost, nepameta sa uz, kedy bola naposledy naozaj stastna. snad pred 5timi rokmi pri porode druheho syna, ked sa aj muz chvilu tvaril, ze je stastny a bol na nu mily? ale uz po par tyzdnoch sa vsetko vratilo do starych kolaji a je to stale horsie.
---
dorotka - toto je typicky priklad toho, ako zije VELA zien, viac ako si myslis, lebo vacsina z nich to NIKDY navonok neprizna, pretvaruju sa ze su stastne, usporiadana rodinka... a pritom pravdu vie len ona, manzel, mozno deti (ak uz dokazu vnimat, rozmyslat, chapat), a velmi vynimocne nejaka jej najblizsia spriaznena dusa. chces sa do toho nekonecneho zastupu zaradit? to zalezi len na tebe. laskavo si uvedom, to ze ho ty tak velmi milujes, na rodinne stastie zdaleka nestaci. na to musia byt dvaja a on to zjavne nie je a nebude. "modra" to vystihla tiez presne.
takze rozum do hrsti! je to tvoja buducnost!

modrá

Dorota, a to si vezmi, že teraz je ešte zaľúbený!! a už sa takto správa. Nadáva ti? Je jedno, že v hádke, že v rozčúlenosti. Čo myslíš, že ak budete manželia a rodičia, že nebude dôvodov na hádky, práveže ich pribudne - peniaze, deti, výchova, trávenie času...Rozčuľuje ho, že plačeš? Môj manžel by mi po roku chodenia modré z neba zniesol, aby som neplakala (čo sa samozrejme v manželstve zmenilo :)) ale chcem ti naznačiť, že vzťah po pár mesiacoch by ešte mal byť čistý-čistunký) Čo bude preboha po 10 rokoch? Potrebuješ nerváka, burana? Ale keď on je ináč veľmi milý, to len keď sa rozčúli....vieš, že toto hovoria aj všetky týrané ženy???