Operácia menisku

Príspevok v téme: Operácia menisku
Juja_:)

Dobrý deň všetkým:)V najbližšom čase podstúpim operáciu menisku. A tak by som sa chcela opýtať či je tu niekto taký kto má s tým skúsenosti.. ako sa cítil po operácií a tak... Ja idem asi do nemocnice do ZA, tak ak tu je niekto taký kto tam bol, tak koľko dní bol v nemocnici ? Bola to tzv. jednodňová chirurgia ako som čítala na väčšine stránkach? Ďakujem za odpovede ;)

Juja_:)

Eva6 ... prosím ťa a ako si mala tú nohu? Mala si bandáž alebo dlahu alebo niaku ortezu si nosila potom ? alebo len tak si ju mala bez ničoho ?

Juja_:)

pana aj ja držím palce ;)) Nech ti to dobre dopadne ... ja mám problém s kolenom asi 5ty mesaic.. ale tá bolesť to sa nedá vydržať už ,, a to obmedzovanie .. už ma to nebaví :) Aj keď mám len 17 rokov .. a neviem no ,,doktori tiež nie su nadšený v takom mladom veku mi to ísť operovať, ale tak čo iné narobíš ? :)

pana

ahoj Eva6 dakujem za perfektny opis a povzbudive slova snazim sa na to nemysliet, aj ja mam problem s kolenom uz 4 roky a už som sa rozhodla že sa to takto neda drž my stvrtok palce v piatok sa ozvem pa

Eva6

Inak ešte dodám, že ja tiež na zadku neobsedím, ale týždeň po tej narkóze som bola úplne vyradená. Len som polihovala a spala, vôbec ma nelákalo sa hýbať a už vôbec nie cvičiť. Bola som rada, že som zašla na wcko a späť :)

Eva6

Strach je veľký pán. Ja som tušila, že s liekmi mi môj stav neprejde a operácii sa nevyhnem. Tak som mala čas to nejak v hlave spracovať. Prvý deň som vôbec nestúpala na tú nohu, iba som sa opierala zľahka, až tuším na druhý deň som začala skúšať mierne stúpiť, lebo mi to nedalo. Mala som pocit, že noha bola úplne cudzia, želatínová. Ale to sa časom upravilo. Po týždni som už "chodila" bez barlí. Bolelo to, ale dalo sa to zvládnuť, nohu som tak mesiac nemohla vystrieť. Týždeň som chodila na rehabilitácie, len na cvičenie, lebo lekári usúdili, že je to vraj veľmi pekne a dobre urobené. 7x som išla na rehabilitáciu, efekt neviem posúdiť, celé cvičenie trvalo cca 20min. Dôležité je začať čo najskôr hýbať s nohou a cvičiť stehenný sval, aby neochabol. Ja som týždeň po operácii mala nohu ako špáradlo :) Po viac ako polroku stále cvičím cviky z rehabilitácie a kúpila som si aj stacionárny bicykel ako mi odporúčali. Mne doktor hneď po operácii radil cvičiť chvíľku po bolesť pokiaľ mi to koleno dovolí a potom vyložiť nohu a chladiť. Inak na pnke som bola skoro dva mesiace. Ale to záleží asi aj od toho, čo bolo operované. Sestre robili meniskus v lokálnej a bola doma tuším tri týždne. Držím päste, neboj dopadne to dobre. Ozvi sa potom!

pana

ahoj eva6 keby sa to dalo nestresovat napis ako dlho si nechodila po svojich ako prebahla rehabilitacia atd dik v piatok napisem ako to dopadlo a mam obavy ako budem chodit na barlach pretože nemam rada sedenie radsej sa hybem pekny den ahoj

pana

ahoj juja ta nahota ti moze byt ukradnuta aj co stebou robia nech je to za nami a dobre dopadne piatok ak budem doma tak odpisem ake to bolo ahoj

Eva6

Ahojte, ja som už viac ako pol roka po artroskopii na jednodňovke v BA v celkovej anestézii. Pôvodne to vyzeralo na meniskus, ale potom z toho bola odlomená chrupavka. U mňa operácia trvala hodinu a pol. Operácie sa nemusíte báť. Ja som od polnoci nesmela nič piť ani jesť. Ráno som malým dúškom zapila lieky, čo užívam a išla som do nemocnice. Prijali ma, dali mi taký ten plášť, z ktorého mi trčal celý chrbát a zadok. Ale bolo mi to úplne jedno. Uložili ma do postele, zmerali mi tlak, teplotu a dali mi oblbovák. Potom ma zavolali na sál, tam ani neviem ako som sa dostala. Potom si len pamätám ako som si ľahla na stôl, priviazali mi ruky a začali mi obväzovať nohu. Prišiel lekár, anesteziologička, ktorá sa ma spýtala či môžeme začať a viac neviem. Zobudila som sa naspäť v posteli s hadičkou z kolena. Tri hodiny mi každých 15 minút merali tlak. Dali mi do brucha injekciu proti zrážaniu krvi. Tie som brala potom ešte 10 dní. Hneď po prebudení ma sestrička nútila piť, ísť sa vyčúrať a pomáhala mi prezliecť sa do pyžama. Potom ma previezli na normálnu izbu, podložili mi nohu, dostala som chladenie na koleno a musela som piť veľmi veľa vody, aby sa narkóza vyplavila z tela. Potom som dostala večeru a infúziu od bolesti. Ráno mi hadičku vytiahli a išla som domov. To vyťahovanie nie je príjemné, mne poradila sa riadne nadýchnuť a potom len trhla. Pozerala som iným smerom, ale bola som ešte oblbnutá tou narkózou a všetkými tými udalosťami, tak som to nejak hrozivo nevnímala. Len si pamätám, že mi po tom vytiahnutí pozaskakovali všetky veci v kolene na svoje miesto a potom to už bolo ok. Ale určite netreba stresovať a báť popredu. Ja som sa snažila byť celú dobu v pohode, lebo stresom by som si to všetko len zhoršila.

Juja_:)

pana
Tak držím palce nech ti to dobre dopadne ;) Ja mám skôr depky z toho ako tá operácia prebieha ,, že si vyzlečená a tak, kvoli sterilite :D:D Inak mi to je aj jedno :D Ale tiež to chcem mať už za sebou ... len keď ja ešte nemám ani termín, tak ešte ani neviem koľko môžem ešte stresovať :D