cvicim,stravujem sa zdravo,ale priberam!

Príspevok v téme: cvicim,stravujem sa zdravo,ale priberam!
nikki999

Ahojte ! ja som uz strasne zufala ! aktivne sportujem uz asi 3 roky, naj aktivnejsie od minuleho februara, ked som zacala behavat.... strasne ma to bavi a neviem si predstavit den bez behu.. jasne ze to musim striedat aj s inymi aktivitami, lebo telo si uz zvyklo .. mne nikdy neslo o chudnutie, snazim sa zit zdravo a velmi mi to pomaha na bolest hlavy, ktora ma trapi uz dlhe roky ! vzdycky som mavala 55-56 kg na vysku 175 cm.. a teraz ? za posledny mesiac som pribrala 4!! zdoraznujem 4kg !!! preco ??? inac vazim sa raz za dva mesiace, akoze vobec ma to netrapilo, ale vsimla som si na nohaviciach ze nieco nie je v poriadku a postavim sa na vahu a parada !! asi mam zly jedalnicek ?
r: 4PL ovsaky ( robim si taku zmes ze si zmiesam balenie ovsakov s kokosom, hrozienkami, lanovymi semiackami), jogurt-ziaden nizkotucny ale ani nie total smotanovy... a k tomu si davam ovocie, teraz napr. jablka, pomarance take dva- tri kusky... / knackebrot 3 ks s kuracou,morčacou sunkou-kupujem si taku s 96% podielom mäsa, koopa zeleniny, syr ( inac v poslednom case som si zacala vyrabat domaci kravsky syr a jem ho vo väcsom mnozstve-nemohlo mi to sposobit priberanie? )
d: ked boli sladke ranajky, tak si dam napr. polku cottage s paprikou, ked neboli sladke tak si dam jogurt/acidko plus kus ovocia
o: co si navarim, väcsinou ryza s niecim, zemiaky zapekane so zeleninou, rozne placky,tofu, kuracie, ryby, proste hocico, ale nic vysmazane ani mastne !
o: jogurt/acidko
potom nasleduje moje kazdodenne cvicenie-vacsinou beh 8km... raz do tyzdna aj posilnovanie s vlastnou vahou prip. cinkami. alebo aj orbitrek ...
v: po dvoch hodinach bud cottage so zeleninou-cely kelimok, alebo parena brokolica s nizkotuc.syrom, parena zelenina s tuniakom, tvaroh...

pijem 3l vody plus liter nesladeneho caju...

tak co robim zle ????? uz nechapem..

Krymsy

skús tabletky na chudnutie na prirodnej baze..volaju sa acai berry...pozri si stranku -odkaz odstránený- a dočítaš sa viac :) to ti určite pomôže

nikki999

Lulu2011: jooj ani nespominaj sladkosti :D aj ja ich jem, hlavne ked sa nudim ! najmä cez vikendy...ja ked zjem napr. kocku cokolady tak uz to nemozem zastavit a MUSIM dojest celu :( a strasne vela peciem zakuskov :D to je moje hobby... a musim kazdy vikend :D

Lulu2011

nikki - ja sport nejde do kopy :D ale idem si kupit karimatku a budem cvicit doma brusaky, nohy a tak, hlavne nech uz jem konecne normalne bez tých sladkosti vecer u PC :p :D idem si uvarit tofu s paradajkami

nikki999

Lulu2011: uplne ta chapem ! aj mne hovoria vsak este mozem kludne pribrat, ale ked sa necitim dobre! aj mne bolo naj s 55 kg... neviem sa predstavit so 65 kg ! aj ked podla BMI by to bolo este uplne normalne . aaa ... nie nie.. nesmiem dovolit aby to preslo cez 60 !! a ty teraz nesportujes nic ?

Lulu2011

nikki - taku vysku ako ty, ja sa proste necitim dobre ako 60 kilova, vzdy som sa citila dobre ako 50-55 kg a nezaujimaju ma nejake blbe tabulky, ktore hovoria, ze aj 70 kg je ok ;) najzdravsia a najlepsie som sa citila s mensimi kilami

nikki999

doubledog: nie neberiem nic, ziadne HAK ani ziadne ine tablety.. jedine co beriem je Psyllium prip. Lepicol a k tomu Chlorellu... stres ? to prezivam asi cely zivot :D ja som strasna citlivka a stresuje ma skoro vsetko .. velakrat som to riesila sladkostami, ale uz som si uvedomila, ze sladkosti problemy nevyriesia ! ale je pravda, ked som stastna a vsetko je OK, vsetko mi ide lepsie :) ale to sa malokrat stava... priatel je v zahranici, cakaju ma statnice, bakalarka este len v polke, chodim do prace, nenudim sa no :D

nikki999

MasterPavol: tak prvy krok bude ze skusim vynechat ten syr, uvidime co to spravi... hlavne ze som si uz nakupila dalsie balenie syridla :) tak musim predat niekomu :D

tak ja bezim len 8km za hodinu.. snazim sa striedat tempo, napr. bezim 4 minuty 8km/h potom si dam minutu sprint... niekedy bezim aj viac, podla toho kolko mam casu.. niekedy si dam len 30 minut a potom trocha posilka.. ale ta posilka je len na fitlopte a vlastnou vahou, ziadne cinky...inac bezim na pase..myslis ze je menej ucinne ako bezat napr. vonku ? takze vravis ze cvicenie nepomaha chudnut ? no aj ked nie, ale spevnit urcite.. nechcem byt chuda a mlandrava.. :)

tak ja neviem, ci by nam pomohli dalsie clanky o zdravom a ucinnom chudnuti, ale za pokus to stoji, mozno by sme sa dozvedeli nieco nove :)

doubledog

veslovaci trenazer je super vec, ja ho pouzivam dost casto, vlastne ako jediny aerobny stroj.

ale ak mozem poradit, nekupuj si ho, radsej ho vyuzivaj niekde vo fitku.

a nebude pricina zmeny v niecom inom?

nezmenila si pracu, priatela, nemas nejake stresy, neberes hak alebo ine chemicke latky?

MajsterPavol

Ten syr by to naozaj mohol kaziť. Dosť tuková záležitosť.

Ale napadá ma... nemyslíš, že tie kilá navyše sú svaly a nie tuk? Kedysi som dostal radu, že cvičenie nikdy v živote nepomôže schudnúť :D Práve naopak. Resp. vysokovýkonnostné cvičenie nepomôže schudnúť.

Jednak si telo robí zásoby tuku v určitých prípadoch pre ochranu orgánov a energetické zásoby na horšie časy a jednak naberáš do svalov. Dokonca aj nohy sú svaly a aj tam sa dá pribrať. Robím domáci "bodybuilding", normálny anaróbny tréning a popri tom behávam. A robím tiež mŕtvy ťah so 120 kg, odvtedy mi ani nohu nedvihneš bez námahy, ver mi. Pri behaní to môže byť to isté, závisí od toho, ako beháš, resp. technika a typ behu.

Som počul, že v redakcii alternativneterapie.sk je jeden týpek, ktorý sa vyzná v dietológii a fytoterapii. Možno by stálo za to ich poprosiť, nech napíšu článok o zdravom a účinnom chudnutí, čo povieš?

nikki999

doubledog: ja si to nemyslim, vaha nie je vsetko... ja sa vidim v zrkadle, mam strasne brucho a boky... ale sportu sa nevzdam.. nemas nahodou skusenost s veslovacim trenazerom ? chcela by som si kupit, aby som nebezala furt :)