Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

jankacik

ahojte vsetci

dlhsie som sa neozvala

Lubikos a Inari

nechcem napisat ,ze som rada ze ma este niekto take problemy ako ja ale povzbudzuje ma to ,,ze nie som sama ...

presne tie stavy zvyknem mavat,ked som v strese a teraz som uz pekne dlho ,par dni to je ukludnim sa zmizne a stale dookola ,myslim ,ze som uz pekne dlho nemala den kedy by som sa nezlakla myslienky co ked sa zblaznim....
tak isto som mavla myslienky co ked niekomu nieco urobim..a podobne
okrem toho sa to strieda s depersonalizaciou uf je toho vela..
hrozne pocity,,tiez mi radili ignorovat
tak sa o to snazim...
ako znasate byt sami ?myslim ci viete niekam odcestovat a byt sami napr ako sluzobna cesta a podobne
lebo mne aj to robi problem cestovat dalej do cudzieho mesta.hned sa zlaknem ze mi tak bude zle ze nevydrzim uz ani autobus a kto mi tam pomoze a ze kazdy to uvidi ked mi pride zle a budem hotova to sa snazim prekonavat uz hodne dlho...
majte sa zatial :)a hlavy hore chech ako sa to lahko pise :)

Inari

Urobil si nam krasny vecer lubikos :)
chudnem uz aj ja, rano zvraciam ked je velmi zle, dostavam sa pomaly do riadne zlych stavov a citim sa v pasci - taketo myslienky nemozem predsa nikomu povedat.. priatel je rad ze mu konecne niekto potvrdil co mi stale opakuje (hlavne niekto kto si to sam prezil) a dalo nam silu co si napisal..teda najma mne :)pokusim sa ignorovat, ved ja to predsa nechcem, nic z toho coho sa tak strasne bojim! napatie, strach z myslienok, z katastrofickych scenarov ma riadne vycerpavaju
DAKUJEM este raz za povzbudenia a rady

lubikos

Ahoj Inari...neboj sa nie si sama a mne sa to stavalo az som presiel kopec lekarov pretoze mal som sice zle myslienky podobne ako ty co som cital ale mne sa pridruzili problemy zdravotne...srdce busenie...tazke dychanie ...chudnutie...vnutorny stres...kedze presiel som roznymi testami a vsetko bolo ok...tak som rozmyslal ze co a ako dalej a prisiel som na to ze sa mi stavaju stavy po ktorych zazivam tieto neprijemne problemy ale najvacsia pricina spustac bol moj strach a uzkost
Napr. ze ublizim priatelke alebo druhemu ...strach ze ze sa zblaznim ze nebudem vediet seba ovladat a spravim nieco zle, ze mozem do niekoho kopnut alebo povedat nieco zle...proste hnus a zly chaos v hlave a to ma dostavalo do nestastnych dni a co najviac ma zatazovala kuchyna ...preco lebo su tam noze a co ked sa neovladnem a ublizim sebe alebo druhemu .....nakoniec som sa dostal do takej fazy ze som sa vyhybal umyvaniu riadov lebo co ked tam bude noz a v poslednych casoch vyhybal som sa kuchyni uplne....takze ked som precital spravy na nete alebo videl uputavku v televizii o vrazdach a samovrazdach alebo len nadpis v novinach hned ma prepadol strach a myslienky samozrejme negativne v kt. som sa topil cely den a bol som zufaly.....
Navstivil som odbornika cize psychiatra z vlastnej vole lebo bolo t neunostne a jednoducho som sa toho nevedel zbavit tak preco nie a ist sa poradit....kedze som tam videl ludi normalnych ktory nevyzerali ako blazni tak v tej cakari sa mi co raz viac ulavovalo...Doktor bol velmi prijemny a povedal mi jednu vec ak su nutkave zle myslienky nebite sa s nimi, nebojovat s nimi jednoducho ignoracia musi byt. Nerozmyslat preco ta myslienka prisla a nerozmyslat o tom co ked ta myslienka pride lebo v tedy sa zacnete namotavat a to je zle zapamatajte si Ignorovat!!!!Nerozmyslat preco sa to stalo a nerozmyslat co a ak sa to stane v buducnosti! Zijeme v pritomnosti teraz!!! Tak to som si zobral k srdcu a a tuto radu davam aj inym kto sa trapy ako ja alebo my tu vsetci co mame problem s uzkostou a strachom....
Vela zdaru a hlavne ignorovat zle myslienky a v ziadnom pripade s nimi nebojovat!!!
Citim sa velmi dobre a verim ze sa raz z toho dostanem a bude vsetko ako predtym...bol som sebavedomy a cielavedomy a to chcem spat...takze odkaz aj tym co su chytri tak nech sa neposmievaju lebo tieto stavy moze dostat hocikto.......

Inari

ja sa uz bojim aj byt sama so sebou..bojim sa ze scvoknem a A)budem sama B)narobim si hanbu..:( mam v hlave obcas take myslienky az sa roztrasiem od strachu co ma to napadlo a obleje ma pot..ajaj

Inari

:))hej aj my sa zacneme rehotat ked to uz niekedy prestrelim s napadmi..u mna skor smiech pre smiech aj nasilu len nech sa rozptylim :)ale poznam (dnes mi priatel v obchode potom co som povedala ze sa bojim ze sa tu rozkricim a ze ma odvezu niekde povedal ze nech teda zacnem, nech vrieskam, som sa nanho pozrela ze co ho napadlo:) dovtedy do mna buchal nech uz zacnem az som sa zacala smiat..pomohlo :)technik je dost, pracuje sa na tom, skusam vsetko co by mohlo zabrat mam na ruke gumicku a ked naahodou zla myslienka natiahnem a hes hes ako som kdesi citala :D prec zle myslienky (take mierne sebaposkodzovanie :))
a relaxacie ale zatial sa nedaria velmi..treba cvik
velmi chcem aby mi bolo dobre, co je dobry znak lebo boli dni co som preplakala od vycerpania a beznadeje.. strasne si zelam nech sa to nepokasle a nevyvinie sa mi nejaka hnusoba ze sa nebudem vediet kontrolovat..ale ako mi priatel povedal, to co mam bohato staci, netreba hladat dalsie :)lieky neberiem ani ja ani nechcem pokial to bude mozne
dakujem Zuzka za povzbudive slova, aj Milosovi..tieto dni mi kazda rada a vobec reakcia strasne pomahaju :)

Inari

:))hej aj my sa zacneme rehotat ked to uz niekedy prestrelim s napadmi..u mna skor smiech pre smiech aj nasilu len nech sa rozptylim :)ale poznam (dnes mi priatel v obchode potom co som povedala ze sa bojim ze sa tu rozkricim a ze ma odvezu niekde povedal ze nech teda zacnem, nech vrieskam, som sa nanho pozrela ze co ho napadlo:) dovtedy do mna buchal nech uz zacnem az som sa zacala smiat..pomohlo :)technik je dost, pracuje sa na tom, skusam vsetko co by mohlo zabrat mam na ruke gumicku a ked naahodou zla myslienka natiahnem a hes hes ako som kdesi citala :D prec zle myslienky (take mierne sebaposkodzovanie :))
a relaxacie ale zatial sa nedaria velmi..treba cvik
velmi chcem aby mi bolo dobre, co je dobry znak lebo boli dni co som preplakala od vycerpania a beznadeje.. strasne si zelam nech sa to nepokasle a nevyvinie sa mi nejaka hnusoba ze sa nebudem vediet kontrolovat..ale ako mi priatel povedal, to co mam bohato staci, netreba hladat dalsie :)lieky neberiem ani ja ani nechcem pokial to bude mozne
dakujem Zuzka za povzbudive slova, aj Milosovi..tieto dni mi kazda rada a vobec reakcia strasne pomahaju :)

zuzanka65

Ani som nevedela, ze tak dobre uz ovladam teoriu, ze tu hlasam to, co hovoria psychologovia a to nemam ani patricne vzdelanie, iba vlastnu skusenost. Lenze ja tomu verim a aj to robim, co tu pisem a to bude asi ten rozdiel a asi preto nepotrebujem uz ziadne lieky a na to obdobie s PP spominam s usmevom a som rada, ak mozem niekomu poradit, alebo pomoct, pripadne dat nadej, ze sa z toho da dostat.

zuzanka65

Inari, neboj sa nie si sama. Pred rokom sme tu riesili taketo katastroficke scenare a dost sme sa na tom nakoniec bavili, aspon ja , snazila som sa vymysliet co najhorsi scenar, az som sa na tom musela smiat. Ale ak mas nervy na prasknutie, tak s tym nieco urob, je mnoho technik. A netrap sa, vzdy moze byt aj horsie. :-)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk