Úzkosť

luuca

no ty aspoň viež že zčoho to máš... ha vôbec neviem... mne to prišlo raz v lete v autobuse z ničoho nič a odpadla som... bolo to v roku 2001a odvtedy raz je lepšie a raz horšie, preto chcem ist na terapiu lebo možno sa dozviem z čoho to pramení zatiaľ sú to len dohady že vyčerpanosť, stres v práci atd... doma je všetko ok....

tobi

to ano aj ja by som rada raz za cas vysla s priatelom na veceru a tak..no ten strach mi to tiez nedovoli a neviem ci to prejde, no myslim,ze sa to zlepsi teda aj dufam,ze to prejde...a vies z coho pramenia u teba tie uzkosti? ja som prezila dost zle veci, tak u mna je to urcite to, ale aj detsvo sa pridrizilo, otec pil a mavala som ten strach uz od mala...

luuca

no mňa to tiež nebaví sa kdekade poflakovať ale z času na čas aspoň s priateľom výjsť na kávu, večeru a tak by som chcela a mám nejaký strach... Myslíš že to niekedy prejde??? do kelu...

tobi

ja tie vsetky hrozne stavy poznam, niekedy som mavala iba to busenie srdca, no teraz uz mam k tomu kedejake ine stavy...a to akoby mi srdce vyslo z rytmu to mam hoci kedy, ci si vecer lahnem, alebo som na pocitaci..mam to aspon raz za mesiac, no mozno su to aj nervy...ja som sa tiez dost uzavrela, ale to preto,ze som nechcela chodit do spolocnosti, ale popravde ma to aj prestalo bavit...

luuca

Tobi mám 26 rokov som z BA.
ja mávam zase trpnutie prstov a búšenie srdca...a veľakrát ma úplne klepe... no hrozný stav... kto nezažil nevie si to predstaviť ...ja moc priateľovi nechcem hovoriť čo mi je lebo mi je to už blbé...niekedy si pripadám že som sa fakt uplne uzavrela...

tobi

lucca ja mam 27 v lete 28..a ty? a urcite sa nebran dietatku, je to to najkrajsie co moze cloveka stretnut...ja mam tiez tieto stavy uz hodne dlho ako som pisala uz asi od 18-tky..ja som si vzdy zelala mat babo v 25 a aj mi to vyslo...ono mna tiez v tomto nejak priatel nechape ale co uz...ja si to teda myslim,ze nechape...mame teraz troska nastrbeny vztah, ale uz sa to lepsi...ja sa hrozne trapim aj preto, vsetko si az prilis beriem k srdcu...ozaj lucca ja niekedy mavam take akoby mi podskocilo srdce alebo mi vyslo z rytmu, mavas to aj ty..? ja som z vychodu..

luuca

môj psychoš mi dal číslo na jednu slečnu ktorá robí terapiu zameranú načloveka... neviem ako to je lebo zajtra idem prvý raz takže uvidíme.... a ak sa ťa smiem spýtať koľko máš rokov lebo ja začínam už dosť premýšlať aj o dieťatku a neviem či to bude vôbec možné pri týchto stavoch... a dokonca sa bojím aby som nestratila aj priateľa kvoli tomu...ty si odkiaľ???

tobi

lucca presne to mavam bojim sa chodit do spolocnosti, lebo ma to chytalo v podniku na ulici..a to ma trpi,ze nemozem ist s tobim von, mam 2 rocneho syna...ale inak je to zvlastne, lebo sa mi to stavalo este ked som nemala terajsieho priatela ani maleho, proste sem tam sa mi to stalo uz asi pred 8 rokmi..ale ja som este donedavna nevedela ze mam uzkost...asi ked som mala 18 som bola prvykrat u psychosa a on mi dal serlift afrontin, no a vtedy mi to zabralo hned po jedne krabicke..potom som tam sla o dva roky a zas tie lieky no a potom som tam bola az teraz po porode asi ked mal tobi rok, a teraz sa mi to po roku vratilo a zmenila som psychosa a ta mi dala cipralex...dufam,ze to coskoro bude bez atakov...

luuca

ahoj tobi
no práve že keď som ho brala prvý krát mala som pocit že po 2 mesiacoch som bola iný človek. zabral mi hneď. Nemávala som vôbec panické stavy. teraz mám 3 mesiace nového priateľa a nejako sa mi nechce nikam chodiť. Naposledy mi prišlo zle v podniku na káve odvtedy sa nejako bojím chodiť do spoločnosti. aj ty to mávaš?? Ale pritom v práci fungujem celkom v pohode. Nechápem a neviem ako to prekonať. zajtra idem prvý krát na terapiu tak možno že ma to nejako povzbudí.