Pokuta MHD po 6 rokoch!!!

Príspevok v téme: Pokuta MHD po 6 rokoch!!!
natalia123

Dobrý deň, pred par dňami mi prišla z dopravného podniku predexekučná výzva, ohľadom nezaplatenej pokuty z pred šiestich rokov. Keďže si vôbec nepamätám, že som nejakú pokutu nezaplatila tak neviem čo to má znamenať.
Pamätám sa, že som zopár pokút dostala avšak pokiaľ viem všetky som zaplatila avšak mohlo sa stať, že mi nejaká malicherná pokuta ušla. V tej dobe som mala 16 rokov. A mohla to byť pokuta za to, že som nemala poukážku na zľavu-Zaujíma ma či sa aplikuje §88 §18 zákon o priestupkoch (372/1990). Môže isť o premlčanú dobu, kedže to bolo už pred 6 rokmi a odvtedy sa mi vôbec neozvali?Zaujíma ma teda či sa ma nekalými praktikami nesnažia zastrašiť aby som zaplatila faktúru, ktorá mi neprináleží. Totiž celý ten list vyzerá dosť nedôveryhodne a veľa veciam tam nerozumiem. Ďakujem za radu.

xxxxxxxxxxxx

podla mna si urobila blbost ze si to isla zaplatit a ani si sa nepresvedcila ci je to od nich. Ked ti to hodia len tak do schranky s cislom uctu :-D akoze nehnevaj sa ale to je blbost. ty musis take cosi podpisat ze si zasielku prevzala. Takto si sa mohla tvarit ze ti nic neprislo. Co uz asi zacnem aj ja hadzat svoje cislo uctu do schranok mozno si tak zarobim na dovolenku. :-D

doubledog

natalia
mne sa stalo to iste, tiez mi vyzvu poslali na staru adresu
kym sa to ku mne dostalo, zacal uz konat exekutor
takze ma to celkovo stalo asi 15nasobok povodnej pokuty

natalia123

Ďakujem pekne všetkým za vaše rady. Hlavne, že mi Beskyd objasnil daný zákon o priestupkoch. Vcera som to zaplatila, lebo som sa fakt zlakla, ze budem mat este vacsi problem...Ale este si to aj tak pojdem overit na DP v tyzdni. Akoze viete co ma najviac na tom vsetkom nastvalo? Ze mi take nieco poslali len tak do schranky, nie do vlastných ruk, a este si nevedia zistit trvale bydlisko a poslali mi to na adresu, na ktorom nemam uz 3 roky trvale bydlisko. takze som rada, ze som sa k tomu listu vobec dostala- aj ked uplne nahodne. A kebyze sa nedostanem, fakt mam problem, lebo o 5 dni ide list k exekutorovi...

doubledog

odporucam ti to zaplatiti cim skor, samozrejme, najprv si over, ci je to vobec opravnene.

mne raz dosla vyzva na zaplatenie pokuty DP asi po 9 rokoch, lepsie povedane rovno mi exekutor siahol na ucet a stiahol si dlznu sumu sam.

-vt-

no, je to podozrivé. Predexekučná výzva by značila, že vo veci by malo byť vydané súdne rozhodnutie, ktorým by Ťa súd zaviazal zaplatiť dopravnému podniku. Takže zisti, či sa v tej výzve nachádza odvolávka na súdne rozhodnutie. Ak áno, odporúčam Ti pozisťovať na príslušnom súde, či sa to konanie skutočne proti Tebe viedlo. Ak nie je tam odvolávka na súdne rozhodnutie, zavolaj na dopravný podnik, či evidujú voči Tebe nejakú pohľadávku z titulu nezaplatenej pokuty.
A napokon, ak by si bola skutočne dlžná, bolo by vhodné poradiť sa ohľadne premlčania nároku.

sad2

no mozno to pisal niekto kto ani nie je z dopravneho podniku a tymto podvodne vymaha od ludi peniaze, kedze predpoklada,ze ty si to uz nepamätas co sa stalo pred 6 rokmi a tu pokutu zo strachu zaplatis..
takze radsej sa poinformuj priamo v tom dopravnom podniku, ci to fakt odosielali oni..