Plastika nosa - kde?

oleandrovnik

A este taky dotaz pre mna dost vazny. Moze operacia prebiehat aj pocas menzesu? Je v tom nejaky problem? Citala som, ze vtedy sa organizmus viac prekrvuje a rany by mohli viac krvacat, tzn. sa to neodporuca. Vie mi niekto na tuto otazku odpovedat??? Dakujem :-)

oleandrovnik

Dakujem ti L.Borgia :-) ja si idem na operaciu nosovej priehradky a chcela som riesit hned aj nieco z estetiky nosa, tak snad to dopadne dobre :-)

L.Borgia

a čo sa týka týka tých referencií áno Ružomberok je najlepší na orl, vojenská ma vynikajúce prístrojové vybavenie a pracuje v nej tým odborníkov, profeionálov.

mala som možnosť voľby medzi Antolskou v BA a Ružomberkom a so svojím rozhodnutím som nadmieru spokojná.

na Antolskej mi tvrdili, že operačný zákrok by bol pre mňa rizikový a takmer 10 rokov odkladali opku ...

išla som na konzultačku za prednostom Sičákom, nevidel žiadne riziko prečo by sa nemohlo operovať, nakoniec ma sám operoval, všetko prebehlo hladko bez komplikácii ... v Blave si proste na to netrúfali a v Ružomberkz zvládli ľavou zadnou ...

L.Borgia

oleandrovnik bola som v novembri vo vojenskej v Ružomberku, ale nie na septorinoplastike ... ležala som na ORL a operovali mi PND - prínosové dutinky. neviem o aké info máš záujem, asi ťa zaujíma priebeh opky či?

operácia bude prebiehať v celkovej anestéze, pred opkou dostaneš tabl. náladovku, v deň príjmu bude lekárska vizita tam býva po obede, idú všetci novoprijatí pacienti. neboj sa spýtať na všetko čo budeš chcieť vedieť ... mňa operoval p. prednosta Sičák mal k dispozícii ct-ečka všetko mi ochotne vysvetlil. na druhý deň ráno nás dali na isku a odtiaľ šup na operačnú sálu.

keď ťa odprevadia na tú operačku, budeš ešte chvíľku sedieť, príde za tebou anesteziolog, ten sa ťa povypytuje na ochorenia, či užívaš nejaké lieky . a potom šup na stôl.

zo sály ťa prevezú znovu na tú isku a tam budeš monitorovaná, na hrudníku budeš mať nalepené koliečka ako keď ideš na ekg. do rána ti budú merať tlak aj teplotu. a v nose budeš mať tamponádu, to je asi najviac nepríjemné, keď budeš musieť dýchať ústami. ale zvládneš v poho. Ak nenastanú žiadne komplikácie, nebude teplota ráno ideš domov.

a nezabudni si zobrať tuším treba 2 igelitové tašky, dolu v suteréno majú šatňu, tam sa prezlečieš, do igelitky dáš hygienické potreby, uterák, no proste čo uznáš za vhodné, cestovné tašky ostávajú dolu v šatni nesmú sa brať na izbu, vraj pod posteľami nesmú byť, aby to nezavadzalo pri upratovaní.

personál je príjemný, lekári aj sestričky nemaj žiadne obavy :)

Janca26

Nattys a prečo ideš na reoperáciu k tomu istému chirurgovi, keď ti nos nespravil dobre? Mala by si sa porozhladnuť po niekom inom, lebo poznám prípady, kedy boli ľudia reoperovaní aj 5 krát, kým zistili, že je chyba v chirurgovi. u koho si bola?

www.plastikanosa.eu

Nattys

Kto ste boli na reoperácii u toho isteho chirurga na tej istej klinike, tak koľko ste platili za reoepráciu? Tiež vas to vyšlo vyše 600 eur? CA + ubyt + material? Nie je to vela? Ledva som si našetrila vtedy na operáciu 1500 eur a musim isť aj na reoperáciu a tolkoto penazi ma to vyjde vyše 600. Musim zobrať asi uver. Aj vy ste si museli toto všetko platiť pri reoperácii?

Carie

Dolezal hovoril, ze priemerne cakacie doby u neho su 2 mesiace. Ja som u neho bola tusim v novembri a chcela som termin na marec, co mi dali. Neskor som si ho ale este presunula o mesiac, lebo mi do toho nieco doslo.