Niekto, kto s vyzná v speve??? Surne!

Príspevok v téme: Niekto, kto s vyzná v speve??? Surne!
artulka

Ahojte, potrebujem poradiť, spievam približne od 16 rokov. Aktivne viac menej dva, tri roky, posledne nejaky polrok velmi nie z istých dovodov. Ide o to, že keď sa počujem, tak mam pocit, že ten hlas sa za tie tri roky ani nevyspieval, neviem ako spoznám že som už nejako vyspievana, stale su tam nejake chyby, nedostatky, ale o to ani nejde, ale nemám pocit, že by ,,šiel,, nejako vyspievano. Ako dlho to teda trva a ako často za týžden musim spievať????

Prosím vas a nepíšte mi tu príspevky typu: ,,moja čo čakáš po troch rokoch a pod.
Pýtam sa uplne seriozne a s uplnou vážnosťou.

Ďakujem pekne.

artulka

suns, zewa, deria - dakujem vam velmi pekne za rady. Pomohli mi,.. o tých súťažiach, mam strach, že aj ked viem, že viem, pretože mi to povedali aj učitelia v centre a v zus..tak že skratka im do tej suťaže nejako nezapadnem ,alebo proste niečo a oni ma nevyberu a ja už budem uplne v tom ,že to neviem a že je to strata času..a to len koli suťaži nejake ja trom názorom troch ludí...

A ešte sa Vás chcem opýtať, ako to, že ked vas to tak velmi baví/bavilo, tak ste nechceli byt profesionálne speváčky, resp dokázali ste si nájst, asi usudzujem, okrem teda zewi, čo viem že pisala že ma hud. umenie, tak sa dokažate živit niečim čo sa netýka hudby, umenia??? Ja to neviem, neviem si predstavit mat normalnu pracu čo nemá s hudbou nič spoločne. vkuse všade vidim len spev:-)))

PS:neviem komu by som mala predspievat, nemate nejake typy??? vravim, chodila som o zus a do centra a ta msom spievala pred učitelkou..a tak nič zase take excelentne mi nebolo povedane..klasicke veci, že robim pokroky, že sa z mojim hlasom da dač orobiť...tak neviem, či ešte mam niekomu predspievať a ak hej, komu.?

Deria

Myslim, ze by si mala niekomu kompetentnemu predspievat, aby posudil, ci mas dostatocny talent sa uchytit. A mozno kladies na seba vysoke naroky a preto si neveris. Tak to bolo somnou. Potom ma prihlasila moja priatelka do jednej TV sutaze a na moj udiv som uspela. Neviem preco nechces skusit nejaku sutaz, ved ta ta moze iba posunut dalej. Nie je totiz dolezite, na ktorom mieste skoncis ale aka bude odozva a ci budes vobec vybrata medzi finalistov. Okrem toho sa na takych akciach mozes spoznat so zaujimavymi ludmi, ktori ti mozu byt v buducnosti osozni, dostanes sa mnohym do povedomia, mozno si ta niekto vsimne. Doma mozes cakat este roky, aj ked by si mala super talent. Do skoly ti tiez nikto nepride dat nejaku ponuku. Trening je samozrejme velmi dolezity, nielen na to, aby si sa zdokonalila v speve ale aj na to, aby si ziskala vydrz, ci uz s hlasom alebo dychom. Ja som bola prirodzeny talent ale neskor som takcitak zobrala par hodin spevu u renomovaneho ucitela, ktory ma vynikajuco nastartoval. Naucil ma spravne dychat a svoj hlas vyuzivat tak, aby som ho zbytocne nenamahala, teda aby som ziskala vydrz.
To mas tak, niekto pride, zaspieva a vsetci su paf a niekto drie roky a nemusi vobec zozat uspech. Prihlas sa na sutaz a zistis, ci sa aspon oplati na sebe driet alebo sa radsej venovat niecomu inemu.
Prajem ti vela stastia!

zewa

Vyberas si velmi tazku cestu zivotom. Zasvatit zivot spevu. Nuz, prajem ti, aby si sa uplatnila. Nie je to lahky chlebik.
Mam vystudovane hudobne umenie (okrem ineho). Niektore baby isli este po vyske studovat konzervatorium - spev. Takze pokial sa chces venovat spevu, orientovala by som sa tymto smerom alebo potom VSMU. Hlavne treba spievat. A s odbornikom.

suns

ahoj :)

ja som spievala od 7 rokov..
najskor ma ucili klasicku techniku, ale trvalo mi asi 7 az 8 rokov, kym som prisla na popovu cestu..
tam som ale uplatnila techniku z klasiky a to mi strasne pomohlo :)

hlasovu hygienu MUSIS robit kazdy den.. rozospievat sa ( spravne ), rozcvicit dychanie a potom aplikovat na konkretnych skladbach, ktore uz spievat tie 3 roky..
ja mam piesne, ktore poznam aj od zadu, lebo som ich spievala asi 5 rokov..

tam ide o trening.. hlas je akoby tvoj "hudobny nastroj" - a ty sa musis naucit ho ladit spravnym sposobom..

a na ten musis prist sama ( s malou pomocou )

ja som sa teda vyspievala od tych 7 do 15 - hladala som techniku, ucila sa, ale to prave vyspievanie prislo az od tych 15 do 18.. takze dooooooost dlhu dobu :)

ale vela stastia prajem :) ak sa chce, da sa to zvladnut, len je to straaaasne vela prace na sebe :)

a ja som hlavne od tolkeho spievania bola stale chora, zapalene horne dolne cesty, denne bolest hrdla.. antibiotika.. a ked som s tym prestala, sla som imunologovi, ten mi nassadil kuru a som v pohode.. a uz si spievam iba sama pre seba v kupelni :)

artulka

arman - ked nie som na hodine, a som momentálne bez kapely, tak vačšinou doma:-)

zewa - a ty si z nejakej umeleckej školy ked vraviš, že baby na výške mali kapely, že sa vyspievali???

artulka

dakujem za nazory.
Ano, chcela by som sa tomu určite venovať profesionálne, ale tieto súťaže čo bežia ma nejako nelákajú a okrem toho, asi je to nemožne, nie uplne ale predsa len, pojdem na vysku a asi si začnem hlaat niečo seriozne...:-(

ale spev je určite to, čomu by som chcela zasvatit cely svoj život.

zewa

Tak u nas v rocniku baby spievali a vyspievali si hlas az na vyske, ked chodili s kapelou. Takze 22 rokov nie je neskoro.
Musela by si poslat nejaku ukazku tvojho spevu a tam sa da hned zistit, ci ta ma alebo nema potencial. Hm. Chces sa tomu profesionalne venovat? Asi ano. A na akej urovni?