Ako sa rozísť s priateľom?

Príspevok v téme: Ako sa rozísť s priateľom?
lavazza1

Ahojte mám problém..s priateľom sme skoro 4 roky spolu, no náš vzťah mi vôbec nepríde ako plnohodnotný a naplnený.. Už to pozorujem dlhšiu dobu, stále je to rovnaké, pár krát sme sa rozišli,a ja som,našla, niekoho s kým mi je úžasne a s kým si rozumiem .. S priateľom je to úplne nanič, je to veľmi nudné a fádne, stále robíme to isté, a náš vzťah je skôr v kamarátskej rovine, no on to tak nevníma, je naivný, a myslí si, že budeme spolu do konca života... Nikdy som ho nepodviedla, ale ako som už vyššie písala, existuje chalan, s ktorým mi je úžasne, úplne skvelo. Chcela by som sa s priateľom rozísť, pretože ho nechcem klamať, žerie ma to zvnútra, no neviem ako to urobiť, pretože je mierne psychicky labilný. Psychológ mu povedal, že trpí úzkosťou a depresiou, a bojím sa že to nezvládne. Neviem čo mám robiť, ako sa s ním šetrne rozísť, ale takto už nemôžem ďalej fungovať :(

Sofiiii

Ahojte baby, aj ja mam jeden problem som uz s priatelom skoro 4 roky lubim ho a on mna tiez, vo vsetkom si rozumieme mali by sme skvely vztah lenze on nikde nepracuje a ani sa o to nesnazi, moji rodicia sa uz hnevaju aj na mna ze som s nim a aj na neho ze je taky darebak sme tiez v slabších pomeroch a stale je to rovnake ja chodím do školy a on stale nič,,,, poradte mi co mam robit, ked sa ho opytam ze co dalej planuje ze mam uz len rok a caka ma matura tak mi povie ze ked skoncim skolu odideme spolu niekam do zahranicia... potom nasleduje hadka a ja mu vykricim vsetko co ma napadne napr. ze je pomaly bezdomovec lebo byva s chorym krstnym otcom, alebo ze je len prizivnik, ze sa o nic nestara a ze sa za neho hambym... zvykne sa po hadke zamysliet a uz zacinam verit ze ho to oslovilo a ze uz pojde niekam za pracou no on mi potom po par dnoch zase povie ze nejde nikam za pracou lebo by musel byt bezomna dlhu dobu. Vraj by nevydrzal.... a tu na blizku si vraj pracu bezohna lebo byvame v najnezamestnanejsom okrese... ze skoncim skolu a odideme spolu .... ja uz nevladzem... co mam robit?

2345

Prosím poradíte mi niekto? Chcem sa rozísť s chalanom, pretože mám 15 a proste ešte na vzťahy a chodenie nie som pripravená a neviem, ako mu to povedať..

veverka000

potrebujem naozaj poradiť...sme s priateľom už takmer 4 roky...vždy to bolo o tom čo chce on a ja som ho tak strašne mala rada a nechcela som o neho prísť tak som robila naozaj všetko čo chcel a bola som na ňom závislá, no on nikdy sa ku mne nesprával tak ako som chcela neobímal ma, žiadne prejavy citov, držanie sa za ručičky, vtedy mi to chýbalo a vyčítala som mu to a hádala som sa s ním kvôli tomu...a teraz keď odišiel za prácou do zahraničia a ja som bola dlhšiu dobu sama, uvedomila som si že už ma to nebaví a že to nie je to po čom naozaj túžim...vrátil sa a ja sa s ním chcem rozísť ale neviem ako...teraz keď prišiel hovorí že si uvedomil toľko vecí je pozorný ku mne a všetko to čo som mu vyčítala a chýbalo mi vo vzťahu na začiatku teraz je...no mňa to už nebaví a nechcem to ... neviem ako sa s ním rozísť je strašne na mňa naviazaný...

liuska

Baby, mam vážny problém. Mám chlapa, ktorý je vecne arogantny, kričí na mna neustále a nerobí mu problem má aj udrieť :/ Chcem to ukoncit, ale vyhráža sa mi, že ak to urobim, tak in urobí mne zo života peklo. Mám syry,čo mam robit?

natusa42

leela "vlacit sa s niekym " je mozno prilis silne slovo,lebo on nie je ziadny vrah ani fetak,je slusny chalan celkom...
chapem,co chces povedat,viem to aj ja,co by som mala robit,viem,ze by som mala byt neoblomna a tak ,ale nejde to tak lahucko ,ako si to vy vsetci predstavujete ,lebo vy s nim " nie ste " ..on je psychopat,ktory by len ovladal niekoho a mna si vyhliadol ako za obet ...
a s takymi treba mat "pokoj " na míle ..ten mi nikdy neda pokoj,len ak by v hrobe ..mam to moznost zazivat ...poviem mu tisickrat,ze teraz maturujem,ze potrebujem pkkoj,nech ma necha tak na chviljku aspon,ze sa musim ucit,a on za mnou pride vyzdvihnut ma zo skoly,uplne saliem z toho ...
musím sa rozist,planujem uz tristvrte roka nieco take,definitivne,len vzdy mi ho pride luto ...to je cele,lebo som taky citlivy dobrak ..a preto tak strasne trpím v tom vztahu

Leela333

Ty sa s ním rozídeš? Prosím ťa. Možno to máš v pláne, ale maximálne to navrhneš a zas sa necháš ukecať, aby ste spolu zostali. Fakt nechcem byť k vám tvrdá, zažila som presne to isté, čo vy. Nedokázala som ho nechať, lebo som verila, že ma ľúbi a že to bolo naposledy... A tak dokola. Buď neoblomná! Skonči to a skonči to čo najskôr. Vysvetli mu to šetrne, ale nenechaj sa obmäkčiť.
A ty Natusa...znova opakujem, že vieš, čo robiť. Len nie si schopná to dotiahnuť do konca. Ty len mlčky trpíš a necháš ho ovládať ťa. Dokedy chcete len plánovať rozchod? Kedy to konečne aj urobíte? Natusa, v takomto extréme by som do toho kľudne zatiahla aj rodičov - kohokoľvek. Neboj, hneď sa chlapec zľakne. A čo, ak by ti aj vaši vynadali s kým sa to vláčiš, ale aspoň by si mala pokoj! A tomu ver, že sa ich zľakne ;-) Len s tým už niečo konečne rob...

natusa42

angela ano,som.zialbohu,a je to cim dalej tym horsie :(
leela ano,som s nim,a ano uznavam,ze mas vo vsetkom pravdu,viem,co by som mala robit,chcem, sa rozist,chcem si najst niekoho ineho,lebo mi s nim vztah neskutocne skodí,ja to viem..ale proste nedokazem to asi,alebo co,ved som sa uz s nim velakrat rozisla,ale nic nepomohlo ...citove vydieranie..najhorsie je,ze ..ja ho tiez mam len"rada " ,.nic viac ..nic menej...mam hoi rada,ale napriklad uuz ho niekedy ani pobozkat nemozem,mam s nim von a si poviem " preboha,zase " ...a kedysi som sa tak hrozne tesila,ze ...:(:( je mi smutno z toho nenormalne...neviem,co robit ...

lavazza
ja viem,presne viem o com hovoris,presne..-lavazza..ja dokonale viem,co hovoris,uplne ta chapem,som totiz v rovnakej situacii,ako som spominala,s takymi ludmi sa neda normalne rozpravat,on proste citovo vydieraju,nedavaju nam dychat,su psycho uplne ,psychopati,stalkeri ..a pod ...:(:(niekedy normalne lutujem to,ze som ho niekedy spoznala,usetrila by som si nervy a zdravie ,lebo pri nom si ho akurat tak nicím a nic viac ...neskutocne nenormalne trpim,psychicky a aj fyzicky sa to na mne odraza ...uz kazdy si to vsima len zaujimave je,ze nie on..a ked ma vidi v nejakom psychickom zlom rozpolozeni,tak vies,co povie? tipni si .." ty budes pri kazdom jednom chlapovi nestastna,takze je jedno,ci si so mnou alebo s inym ,ty vzdy budes nestastna,lebo v tebe to je,ze nevidis nic pozitivne na svete " ...( ale to ma on k tomu dohnal) ..kedysi som taka nebola.
racionalne dohovorit sa mu neda,je uplne mimo,vravim,ked som sa s nim chcela rozist,tak sa o zem hadzal,myslela som,ze odpadne ,co dostal taky amok ,psychicky uplne bol v prdeli,plakal,si musel dat dokonca prasky na upokojenie,co ma...proste hroza ...vtedy bol aj ku mne drsnejsi ako obvykle,proste nespoznavala som ho :O ...
odvtedy sa nas vzath totalne zmenit,zhorsil,to uz ani nie je ten vztah ,co bol kedysi,niekedy sa nanho ani pozriet nemozem,vadi mi kazdy jeho dotyk,kazdy jeho nezny bozk,proste on je do mna tak strasne zblazneny ,ze ma to az dusi ,zvazuje :( a vravim (!!!!) planuje svadbu,deti,!!!!!! a vies co je najlepsie ?ze v tomto sa definitivne uz potvrdila jeho "tazka diagnoza " ,lebo ja som mu povedala XY krat ,milion krat,som mu povedala,nech nic neplanuje so mnou,lebo ja s nim buducnost neplanujem ,ze my sa aj tak rozideme,ze mne vztah s nim ublizuje,uz som ho aj prosila nech ma necha,pooto m ignorovala,potom som bola nasrata-vysledok ?nič ...stale je neodbytny ...
no a aby som sa vratila k tomu,co som chcela povedat ...je mu absolutne ukradnute,ze ja ho uzz nelubim,je mu maximalne jedno,ci ja som stastna ,ci sa mi hnusi,alebo ho lubim,je mu vsetko jedno,chce mat len pocit vlastnenia,ze ma ma ..a ze ma moze pást,nic ine ...proste nechapem,som z toho uplne na dne,zufala som z tejto situacie a vobec netusim,AKO sa s takym clov ekom napoly vysinutym dokazem rozist ..bez nejakej " ujmy " ,a myslim definitivne rozist .....ked je na tom hentak,ale musim ,chcem sa s nim rozist ,ako aj ty ..ale ja sa s nim uz chcem rozist asi 3/4 roka ...