chudnutie - vztah

Príspevok v téme: chudnutie - vztah
moletka

Chcela by som Vas poprosit o Vas nazor, ako by ste riesili situaciu, ked po pol rocnom vztahu (bezproblemovom) by Vas partner nabadal ku chudnutiu. Som si vedoma toho, ze mam par kg navyse, takch 10 kg dole a som v norme. Lenze ide mi to velmi tazko. Mozno sa vyhovaram, mam to tazke doma ... ja uz sama neviem kde je sever. Chodim behat, pokial mi to povinnosti dovoluju. Ale pridu situacie ked aj 2 dni nezabeham, povolim.... Dnes mi priatel povedal ze uz sa odmieta so mnou bavit na tu temu .... Som zahanbena, ze mi on musi zdôraznovat, aby som chudla. Samozrejme ze aj ja to vidim ze mam zhodit. Ale pripada mi to dost ponizujuce.... Hanbim sa pred sebou a rovnako som sklamana z jeho reakcie. Aj ked opravnenej. Myslite si to aj Vy?

moletka

Aha - zabudla som napisat preco sa so mnou odmieta bavit na tuto temu. Lebo od Vianoc resp. od adventu som povedala ze budem chudnut. Samozrejme nic. Potom som si dala zaväzok ze od noveho roku. Tiez nic. Potom ze po velkej noci... a takto len slubujem a slubujem... a skutky ziadne. Preto uz aj ja sama na seba som zlostna, ze iba plno reci mam a nic pre to nerobim. Resp. robim 2 dni, maxim 4 dni a potom zasa mi do toho nieco pride a ja prestanem s dietou/sportovanim a som stale na nule... ale ten posledny mesiac kedy som skusila HAK... mozno to mi to zabrzdilo.. neviem. Ale uz nebudem to svinstvo do seba strkat... tak dufajme, ze bude aj vysledok... velmi chcem.

moletka

Dakujem Vam vsetkym za prispevky, citam vsetky ale nestiham odpisovat: Mam 39r,V158/70kg co je hrozne, ja viem. Posledny mesiac som pribrala mozno 4kg ano je mozne ze je to z HAK ale uz som sa rozhodla, ze ju vysadim aby som sa nemala na co vyhovarat. Jedla, a zdrave stravovanie - o tom by som mohla prednasat ako to ovladam. Horsie to je s ovladanim svojich chutok. Nastartujem sa, ale nevydrzi mi dlho to chudnutie. Uz som v minulosti schudla 10kg a teraz potrebujem znovu. Priatel mi je velkou oporou, skutocne nemôzem povedat jedine slovo na neho. Len by ho velmi potesilo, keby som schudla lebo hovori ze som krasna zena a ze by mi to naramne pristalo. Viem, ze ma pravdu, a chcem schudnut aj pre seba nie iba pre neho. Len vydrzat. Potrebujem podporu... S behanim to je tak ze pojdem, potom sa pokazi pociasie uz zas nepojdem.... Chodievam behat tak 3km denne. Aj dnes sa chystam. Dnes som mala dopoludnia iba 1 kavu, 1 caj, 1 jablcko 1 pomaranc. Na obed delena strava - prsicka na prirodno s dusenou zeleninkou. Uz by som nechcela dnes nic jest.... och, ake tazke je vydzrat ked som neskutocne mlsná. Ako sa na seba hnevam.... mam ale slabu vôlu...
Dakujem Vam vsetkym za podporu..

Leela333

Ja mám pocit, že ti chce len pomôcť, určite je to zdravšie sa hýbať. Možno si mala napísať viac o tom, napríklad, prečo povedal, že sa s tebou už odmieta baviť na tú tému, či to náhodou nie je tak, že už ho otravuje, že sa stále sťažuješ na váhu.
A drž sa toho, čo napísal JOJOo, má pravdu. Diéty sú nanič, len čo ich prestaneš držať, nastúpi tzv. jojo efekt. Treba sa začať pravidelne stravovať v primeraných množstvách - hlavne sa neprežierať. Keď už cítiš, že máš dosť, netlačiť to do seba. A vylúčiť úplne všetky nezdravé mastné jedlá (ja osobne nechápem, ako to ľudia môžu jesť... myslím McDonald a podobne) ;-)

Maoam

moletka, aku mas vysku a vahu? najdolezitejsia bude aj tak uprava stravy + k tomu pohyb (pravidelny, ASPON 3x do tyzdna 45min a viac, aerobna aktivita, beh, stacionarny bicykel a pod.).

nebudem ti klamat, zena so stihlou postavou je podstatne atraktivnejsia, to je pravda, ale najmä ide o to, ze je to pre telo zdravsie a lahsie sa ti bude chodit,behat, hybat, zit, je to obrovsky rozdiel tych 10kg

neviem ako si pribrala, ci ja na pricine HAK,alebo si posledne mesiace vela jedla, nespravne jedla, to vies len ty
ale pokus sa s tym nieco urobit - PRE SEBA samu, nie pre inych

sweater*

baby no sorry ale co sa cudujete, vam sa tiez rozvyria myslienky pri pohlade na chlapa s pekne tvarovanou vypracovanou postavou s vianockou na bruchu teda aspon vacsina z vas urcite a nechodte ma presviedcat o opaku. u chalanov je to take iste pekna postava u zeny je mimoriadne pritazliva.. takze.. vyhovorky su vzdy len vyhovorky, niekto sa s takou genetikou narodil ale tych 90% ludi si to musi vydriet jedine co ti brani si ty sama, tak radsej prestan bedakat a zacni makat. vela stastia

Anaya

IGGZIK --- Nemám nadváhu (165cm/60kg), ale bola by som so sebou spokojnejšia, keby som dala dolu také 3-4 kg a trošku vypracovala brucho, stehná a zadok :-).

MOLETKA --- 4kg nie sú až tak veľa. Ak sa budeš držať správneho stravovania, ako ti tu radia, tak to cez leto "vybeháš" ;-). A ak mu vadí viac ako tie 4kg, tak potom tie jeho city ku tebe asi nie sú až také "pravé"

JOJOo

Poradim Ti a budeš OK!!

Vykašli sa na všetky diety,to nefunkuje!

Všetko je v spravnom stravovani!!!!

Stravu zoraď len na 3terminy...6-12-18hod.
Jedz zdravé jedlo,priemerné porcie,sladkosti okrem tejto stravy vyraď..ale taka horalka pri kávičke o 15hod môže byť!
Do 3mesiacov schudneš 5-8kg.

Raňajky: kakao,maslove rožky-2-3s džemom
Obed: polievka,bežny druhy chod--hocičo
Večera:ľubovolne..jogurt s pečivom...a rôzne.

Všetko ale priemerná porcie..nie duplaporcie.

Nie,že sa cez deň napchavaš sladkosťami a pri sedavom zamestnaní treba nejaký pohyb vymyslieť...beh,plavanie,aktívny sexik...a pod...

Ak to pôjde dolu s váhou...dostanem pusu!!!OK?

celestinka

musis byt odhodlana schudnut najma z tvojej vlastnej iniciativy. musis sa prekonat, chuda nebudes len tak svihnutim carovneho prutika.

moletka

ked sme sa zoznamili bola som mozno o 4 kg chudsia. ovladam vsetky zdrave postupy chudnutia, cvicenia. snazim sa ale ide to tazko a mam aj zlyhania... som smutna... ako mam vytrvat? nastartujem sa ale nevydrzi mi to dlho....

celestinka

tak preco s tebou zacal chodit ked mu vadi ze mas o par kg naviac? pokial nenosis rifle z ktorych ti trcia po bokoch sunky, tak aj pevnejsia postava je pritazliva.

no ale ak ten tvoj frajer velmi chce aby si schudla tak za prve skus si najprv upravit jedalnicek. ak pijes sladke malinovky tak ich vymen za mineralku/vodu, po veceroch nepapaj sladke, prilohu k masu si namiesto porcie zemiakov daj zeleninu. existuje vela stranok na internete ohladom zdravej stravy (nehovorim o dietach!) tak skus pozriet. v ziadnom pripade vsak neprestan jest alebo neskusaj nejaku dietu, pretoze tvojmu organizmu by to neprospelo.

a za druhe aspon 3-krat do tyzdna rano/podvecer proste ked ti vyjde cas si chod bud zabehat alebo ak sa vies korculovat/bicyklovat. hlavne nebud leniva, viem ze je tazke jest menej chutne jedla ktore obsahuju malo kalorii alebo sa prinutit ist sportovat ked sa mi nechce. ale len takto dosiahnes pozadovany vysledok. vela stastia :)