vratenie sa mrtveho

Príspevok v téme: vratenie sa mrtveho
vavaveve

Moja babka umrela pred 4 rokmi, pred mesiacom som s nou mala velmi zivy sen, zjavila sa vo svetle a ja som sa jej spytala: Babka, co tu robis, ved ty si uz mrtva? jej otazku si nepamatam, ale ako keby zistovala moj vztah k nej. povedala som jej, ze som ju vzdy mala rada a dokonca najradsej zo vsetkych babiek. Sok prisiel dnes, ked mi ocino povedal to iste, ze za nim svokra, moja babka, prisla takisto vo velmi zivom a vaznom sne, nepamata si uz podrobnosti, ale vraj jej tiez hovoril, ze ju ma rad.(nieco na tom fakt bolo, lebo sestra sa stazovala, ze ked sa v noci vracala domov, tak videla po schodoch nejake tiene, len to pripisovala unave a mamina zas rano videla zablikat vysavac, ktory nebol v zastrcke). Problem bol v tom, ze s babkou som mala krasne detstvo, ale ked som mala 16 mali sme konflikt, podla mna mi krivdila a velmi mi vulgarne vynadala, co sa ma velmi dotklo a zmenil sa mi k nej vztah(vzdy kazdemu vsetko odpustim, aj vaznejsie veci, ale toto prvykrat v zivote som ani po rokoch az tak neprekusla). Ocino s nou mal tiez zopar vaznejsich konfliktov, ale toleroval ju, ze je taka, aka je. Potom ubehlo zopar rokov a s ocinom sme mali k nej odmeranejsi vztah. Pred smrtou sme ju normalne navstevovali v nemocnici, uprimne mi bolo a aj je luto, ze zomrele, myslim na nu casto. V mysli som jej odpustila, ale bojim sa, ze nemoze odist a s kazdym si chodi teraz vyrovnavat ucty. Co si o tom myslite? Da sa nieco spravit preto, aby mohla v klude odist?

rozaa

Ako sa to dobre číta, aj by človek uveril...
Nikto sa "odtiaľ" nevrátil a ani nevráti. Ak by ale človek veril že niečo také ako píšeš existuje, prečo práve tvoja babka, ktorá žila ako každý z nás, nikoho nezabila a ani nikomu neubližovala, prečo práve ona by nemohla "odísť"? A s kým by si preboha prišla vybavovať účty? Keď už tak by ťa asi prišla odprosiť za tie slová ktoré ti povedala, ale to sú všetko hlúposti, nikto nie je anjel, všetci si navzájom ubližujeme, niekto má potom výčitky a niekto nie, ale smrťou to končí.