Život je príliš krásny na to, aby sme ho prespali

Príspevok v téme: Život je príliš krásny na to, aby sme ho prespali
Meretseger

Ľudia, copak máte úplne všetci depku? Nikto sa netešíte zo života? Pozeárm tu na názvy tém; v istej HPO skupine čítam o problémoch, ktoré som predtým riešila i ja a teraz sú mi akosi cudzie; chystám sa pozrieť si film Veronika sa rozhodla zomrieť; a aj tak ma nič neodrádza od presvedčenia, že život je tak krásne na hovno... :D
Keep smiling or don't worry, be happy! :)
(Neviem, čo som chcela touto témo povedať, ale skutočne, uvedomili ste si niekedy, koľko depiek, ktoré máte, by ste vôbec nemuseli mať?

anjelik

Debata s tebou, Šejla, je mimoriadne podarená vec, lebo je na takmer 100% isté, že si neporozumieme. :o))
A tak aj tentokrát..problémom nebol konzumný spôsob života..mimochodom ja som ho neodsúdila..ale problém otvorenosti mysle tomu správnemu.;o)
Konzum ako taký naozaj netreba riešiť ani v najmenšom. Pokiaľ máme telo, sme na ňom závislí, tak iný spôsob starostlivosti o neho neexistuje , ako kŕmiť ho, preháňať ho, atď. Ale..dôležité je aj rozmýšľať.. A nevytvárať predsudky typu..musím každému povedať, čo si myslím, neznášam kompromisy, neznášam elitu. Je len otázkou času...čo ďalšie by si tak mohla zniesť? :oP

lost

prezit by prezil podla mna aj dekady, ved dnes este stale su male koloine niekde v Amazonke ktore sme neobjavili, cize teoreticky ziju bez konzumu :)
Ked si vytvorili vlastne palivo na ohen (alebo na podpalenie) tak je to len ich sikovnost :)
ci to uz je tiez konzum? :D

AdamKrt

Sejla
Včera 21:42

tak aj ten chlapik vyuzival svojim sposobom konzum a v zavere doplatil smrtou na svoju nevedomost.

Sice to bol film, co ukazoval mladeho bojovnika proti konzumu, ale na aute jazdil sam, nevytvoril si ho. Zneuzival vlaky, ktore patrili inemu. Benzin si tiez nevytvoril, ohen rozkladal zapalkami, ci zapalovacom. V podstate vyuzival konzum stale, i ked v mensom mnozstve.

Keby chcel byt niekto dnes bez konzumu, tak si musi dat vytrhat zuby, lebo ma v nich vacsiu blomby a ist nahy do prirody. Dozil by sa tak mozno ani nie druheho rana....

lost

Hm, a kde je hranica konzumu a nekonzumu?

Pestovat si vlastnu zeleninu - je to konzum alebo nie?

Absolutna sloboda moze byt chapana ako ulovit si divu svinu alebo ryby a tie jest, ale niekto moze chapat ze zasadit zeleninu a potom pozbierat, lenze to je uz "drina" pre niekoho :D

Napr mne osobne by sa nechcelo zit kazdy den s pocitom, ze ak nieco neulovim, tak budem vecer hladny a o par dni zomriem.. Radsej mam obrovkse zasoby, tj. makat 1 mesiac a zazasobit sa na 11 mesiacov :) a pozerat sa na to ako zvysok ludi lovi potravu kazdy den :P

Sejla

Inak klobúk dolu pred všetkými, ktorí sa konzumu vzdali a odišli do divočiny, užívať si OZAJSTNÚ slobodu, ale chlapík v tom filme Into The Wild. Tam, v divočine by sa ukázalo, kolko v sebe má človek motivácie a chuť dať zo seba VŠETKO. Nemám rada kompromisy...

Sejla

ježiši, ludia, ale šak ja toto neprezentujem ako zmysel života, ale nech sa prihlási ten, kto si v živote neužíval výhody konzumu, kto sa nikdy nenažral v mc donalde, kto si nikdy nekúpil drahšiu, ale krajšiu a kvalitnejšiu vec, kto netúži po lepších potravinách, kto by odmietol výhru v lote, no kto?? Na jednej strane ste tak proti peniazom, ale zadarmo by ste ich neodmietli! Beskyd, áno, kupujem si handry, ale nie preto, že som zotročená, ale preto že si to môžem dovoliť. Je dosť blbý pocit nemôcť. Ludia nechcú vedieť, že nemôžu a preto nechcú, ale že môžu, ale neprosia si. Dôležité je zostať nad vecou! Chápeš? Som si vedomá tým, že to nepotrebujem. Ale odsúdiť niečo, pričom si to človek nikdy nevyskúšal, nezažil, je dosť velký sebaklam.
Napríklad sa zaujímam o filozofiu a teológiu, ale napriek tomu som skeptik a ateista. Alebo možno práve preto?
A hej, človek, ktorý mi postavil dom, vôbec ho nezaujímalo, kto v ňom bude bývať, podla možnosti ojebal na materiále, kde tu odflákol, čo sa dalo a aj robil to len preto, aby sa sám mohol nažrať a nakŕmiť rodinu. Fakt super. To, že takto vela ludí funguje, znamená, že by sme mali byť takí istí??? Apoň sa snažme byť lepší. Keď sami budeme robiť to, čo nás baví a čo nám ide najlepšie, tak sa nám aj dostane lepšieho. Či chceme, alebo nie, všetci sme súčasťou konzumnej spoločnosti, všetci! Tak prečo sa staviať proti nej?

lost

nepouzitelny som myslel tak, ze neda sa zit inak ako on hovori, resp. neda sa zit opakom toho vyroku :)

pouzitelna ako ze korektne opisuje ludsky styl zivota, tak to absolutny suhlas :)

lost

respektive system je tak nastaveny, ze vsetko je na ukor zdravia, len tak pre priklad...
clovek potrebuje jest, ak nechce byt sucastou systemu (tj pracovat u ineho aby mohol kupit jedlo u ineho) ale rovno vyrobi jedlo aby mohol dat sebe (odstreli dvoch prostrednikov), aj tak potrebuje sa nejak dostat k pode, ak teda nie je mensinova rasa, tak musi platit dan z pozemku atd..
proste u nas je nemozne zit tak ako on pise :)
pretoze uz len praca na poli (pre jedlo, vlastne) je velmi skodlive pre zdravie (upal, krbtica a ine)
v neposlednom rade odkial zoberie peniaz na dan z pozemku?
a predavat jablka nemoze, lebo by to bolo klasifikovane ako nepovolene podnikanie..

preto si myslim, ze tie jeho slova su sice pekne a pacia sa mi, idea je dokonala, no bohuzial je to nerealne :)

lost

hmm, nene, hmm ok, tak nech mi ten Dalilama vysvetli, ako ma clovek prezit napriklad na nasom uzemi, vystuduje skolu (myslim ze aj skola je na ukor zdravia), ma 18-24 rokov a moze ist pracovat, resp aby prezil (nakrmil sa lacnymi srackami) musi obetovat zdravie.

Jemu sa zije a hovori lahko, ale nie je to absolutne vobec aplikovatelne na mna, alebo dovolim si tvrdit na zvysok slovakov (a ani zvysok sveta, napr americana, lebo on technicky zije na ukor nas a cinanov)