Kontaktné šošovky - začiatočník

elly

nakupujem jednoznacne cez internet je to OVELA lacnejsie :-) a odporucam stranku vasesosovky.sk, ziadny obchod na nich nema da sa uplatnit isic, k nakupu dostas darcek podla vlastneho vyberu a usetris postovne ak byvas v KE, BA alebo NI:-)))

Yersinia

lebo sú praktické, okuliare sa v zime rosia a v lete sa blbo kombinujú so slnečnými :D sú odveci aj pri športe, navyše sa môžu pri ňom zničiť...
ale aj šošovky majú svoje nevýhody, napr. keď sa spontánne rozhodneš že nebudeš spať doma tak je problém z ich uskladnením, a spanie v nich je dosť hnusné. V civilizácii ťa zachráni voda a soľ ale horšie je to na stanovačke, alebo festivale, keď si zabudneš roztok.
A ešte sa ti môže stať že ti šošovka zalezie za oko :D
značka Biofinity od Cooper vision a kupujem z netu lebo očný ma vysokohorskú prirážku.

AnOnYm98

a len tak zo zaujímavosti :D prečo nosíte kontaktné šošovky?a keď sme už pri tom akú značku?:D...a nakupujete cez net alebo u očnej?

xdanielax

Nela41 - ja ta mala za taku 41r zenu :DD haha :-)))))))))
Ja mam 29 a sosovky nosim... ani neviem zhruba od 16 - 17 . nepamatam presne, to bolo DAVNO :P

lochness

sranda ze na fotke je v puzdre len puzdro na sosovky a pinzetka, take to kvapkadlo nevidno, ale ja som ho v tom normalne dostala (pinzetu ani nepouzivam)

lochness

kupila som to tuto, maju rozne druhy a farby

-odkaz odstránený-

ak vymazu link, tak sosovky-kontaktne.sk a tam napravo kategoria Puzdra a ostatne

lochness

treba len zo sebou nosit puzdro s roztokom, pripadne nejake malicke balenie roztoku alebo ocne kvapky urcene na sosovky keby si potrebovala len oplachnut... voda by sa nemala pouzivat ale v pripade nudze na to aby sosovka nevyschla to staci.. len samozrejme sa potom z vody nemoze dat rovno do oka..

inak na nete sa da kupit take puzdro vacsie ktore ma vnutri zrkadlo a take male kvapkadlo do ktoreho sa da prekvapkat roztok a nosit so sebou... samozrejme aj puzdro na sosovky sa do toho zmesti, ja som take kupila za 6e a je to super na cestovanie a aby mi nesadal na puzdro prach ked ho mam doma

Nela41

Ja mám 19 a šošovky nosím približne od 14 alebo 13 už ani presne neviem :D a stále sa mi stane, že mi sem tam spadne na zem v kúpeľni a musím ju poloslepá hľadať hmatom po dlažbe :DD