Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Parkinsonova choroba

Gita

Pán Rasťo, teší ma,že vám moje rady aspoň
trochu pomohli. Čo sa týka stravovania,
neviem o tom, že by existovala špeciálna
diéta pre parkinsonikov, alebo, že by bola zakázaná nejaká potravina. Je len potrebné upraviť príjem stravy, ktorá obsahuje bielkoviny (mäso, mäsové výrobky, mliečne výrobky)tak, aby nebola podávaná v čase užitia liekov, ale pol hodinu až hodinu pred užitím
liekov a pol hodinu až hodinu po užití,je to dôležité preto, aby sa nestrácal účinok liekov. Ešte sa doporučuje jesť veľa ovocia a zeleniny,aby sa predišlo zápche a zvýšený príjem tekutín. To je v skratke všetko, čo sa týka stravy.

hela468

velmi ma potes pohyb na tejto stranke.Nenavstivila som ju dlhsiu dobu a som milo prekvapena.Moj pokus o udrzanie pohyblivosti je ako vazky,ked som prisna tak sa hybeme cvicime,ale akonahle popustim je vsetko´ na bode mrazu
svagrina dokaze presediet aj cele popoludnie,potom sa prejavi stuhnutost,aj mimika je na zaplakanie.Vsetkym chorim aj ich opatrovatelom zelam pevnu volu a vela chuti do pohybu

rasto-he

Dobrý deň Vám prajem pani Gita. Píšem vám, pretože už ste nám dvakrát poradili a som Vám ja aj moja mama za to veľmi vdační. Teraz by som sa Vás chcel opýtať, či na tú parkinsonovú chorobu mojej matky je potrebná aj nejaká zvlášť výnimočná diéta alebo sda má mama stravovať tak ako doteraz. Určite vy už s tým máte nejaké skúsenosti a preto by som bol rád keby ste mi aj teraz poradili, či je potrebný ten jedálniček nejako upravit a ak áno tak čo by bolo najlepšie a čo by trebalo úplne vylúčiť z toho stravovania. Ešte raz Vám pekne dakujem a prajem vám pekný deň.

rasto-he

Dobrý deň Vám prajem pani Gita. Píšem vám, pretože už ste nám dvakrát poradili a som Vám ja aj moja mama za to veľmi vdační. Teraz by som sa Vás chcel opýtať, či na tú parkinsonovú chorobu mojej matky je potrebná aj nejaká zvlášť výnimočná diéta alebo sda má mama stravovať tak ako doteraz. Určite vy už s tým máte nejaké skúsenosti a preto by som bol rád keby ste mi aj teraz poradili, či je potrebný ten jedálniček nejako upravit a ak áno tak čo by bolo najlepšie a čo by trebalo úplne vylúčiť z toho stravovania. Ešte raz Vám pekne dakujem a prajem vám pekný deň.

jarkadz

pre RNG:Ďakujem za odpoveď.Hladala som na nete,nakoniec som našla články,dokonca aj netovú lekaren,kde to dostať kúpiť.Už len vyskúšať.Ďakujem

RNG

jarkadz, wild yam je pakoren,jedlo mexickych indianov, ktory obsahuje pomerne velke mnozstvo Diosgeninu, z ktoreho si telo vie vyrobit mnohe hormony, najma DHEA, progesteron a ine.
Ako to celkove vplyva na telo a Alzheimerovu chorobu je zatial prilis komplikovane, ale Alzheimerovi pacienti maju spravidla primalo hormonu DHEA a zvysenim jeho hladiny sa prejav Parkinsona casto zmierni.
Podobne ucinkuju komplexne aj rozne nootropika, vcitane lecitinu, huperzinu,,vinpocetinu, rybacich olejov a podobne. Tiez rozne vitaminy B

Gita

Dobrý večer pán Rasťo, som rada, že ste sa ozvali. Pýtate sa či sú na PCH dobré kúpele, určite áno, sú dobré. Pokiaľ viem, tak na choroby nervového pôvodu, teda aj na PCH, odporúčajú kúpele v Rajeckých Tepliciach. Čo sa týka rehabilitácie, tá je veľmi vhodná, povedala by som, že priam nutná.Pravidelné cvičenie by vašej mame
určite pomohlo k zlepšeniu jej zdravotného stavu, môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Musíte sa však poradiť s rehabilitačným pracovníkom alebo fyzioterapeutom, ten vám povie, čo je vhodné cvičiť a čo nie, ako dlho treba cvičiť a pod.
Čo sa týka liečby náplasťami, počula som o nich, ale nemám s nimi žiadne skúseností, takže vám k tomu neviem nič povedať, ak chcete ohľadom toho vedieť viac, musíte sa obrátiť na neurológa. Budem rada, ak vám svojimi radami aspoň trošku pomôžem a ak budete mať nejaké otázky, som k dispozícii.

rasto-he

Dobry vecer. Dakujem vam za vasu radu pani Gita a chcel by som sa vas este spytat, ci su na tu parkinsonovu chorobu potrebne aj kupele a ktore by ste nam vy odporucili a ci by bola dobra aj rehabilitacia. Docital som sa aj o novej liecebnej metode s naplastami antiparkinsonik a chcel by som vediet ci s tym nemate nejake skusenosti. Za odpoved vam dakujem.

Gita

Pán Rasťo, Parkinsonová choroba je známa aj tým, že neprebieha rovnako u všetkých,
ktorí ňou trpia, jeden ju znáša lepšie, druhý horšie. Tak isto je to aj s liekmi.
Liek, ktorý jednému pacientovi urobí dobre, môže u druhého pacienta pôsobiť
opačne musia mu ho vysadiť a nahradiť iným liekom. V prípade vašej mamy lekári tvrdia, že ťažkosti, ktoré má, jej spôsobuje Requip a Stalevo, potom nechápem, prečo už neskúsili inú kombináciu liekov. Na PCH existuje predsa viac liekov, nie iba tieto dva.
Mali by ste požiadať neurológa, ku ktorému vaša mama chodí, aby jej predpísal iné lieky. Čo sa týka Requip-u, nemám s ním dobré skúsenosti,
predpísali mi ho pred pár rokmi,ale môj organizmus ho neznášal, stále ma napínalo na vracanie a bola som slabá ako mucha v zime, nakoniec mi ho museli vysadiť. Želám vašej mame, aby sa jej stav zlepšil a skúste požiadať lekára o zmenu liekov, možno to pomôže.Držím vám palce.

mariaj

JARKA,ja som o tej marihuane videla taky program s jednym deduskom na jednej ceskej televizii.On tvrdil,ze mal parkinsona alebo alzheimera,to uz presne neviem.Zacal si davat marihuanu,daval si ju do polievky robil si nejake keksy s marihuanou ,robil si caj a tvrdil,ze sa mu choroba zastavila.Ak by to vsak niekto chcel skusat tak velmi opatrne,len s velmi malymi davkami. Marihuana je dost nebezpecna a viem o ludoch,u ktorych po poziti sa ukazali take priznaky,ktore potom nie a nie odist a predtym boli zdravi.Oni len blbli a chceli to vyskusat a teraz z toho maju chorobu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Parkinsonova choroba - Fórum - ZDRAVIE.sk