Problem s vyberom vysokej skoly.

Príspevok v téme: Problem s vyberom vysokej skoly.
kafsjkdfhnsj

Zdravim kazdeho, kto si najde cas na precitanie tohoto prispevku.
Mam 18 rokov a momentalne sa nachadzam vo faze - som prijata na tri vysoke skoly, neviem sa rozhodnut medzi dvoma a velmi nerada by som si zvolila zle. Preto pisem do tohoto fora, potrebujem si vypocut nazory viacero osob.

Som prijata na dve vysoke skoly, medzi ktorymi sa rozhodujem, ta tretia bola v podstate poistka. Prijali ma na a)Europske Studia na UK v Bratislave a na b)pravnicku fakultu UK v Bratislave.

Rozhodovanie je pre mna tazke z toho dovodu, ze obidve skoly maju pre mna velke za a aj velke proti a v poslednych dnoch mi uz z toho rozhodovania sibe a mam chut len na tyzden zaliezt do postele
a spat.

Viem ze studovat v dnesnej dobe
pravo nie je nic uzasne, prihlasku som si podala preto, pretoze moji rodicia maju perfektnu socialno pravnu prax, vyse 25 rokov, keby mali
vystudovane to prekliate pravo, mali by obrovsku klientelu, na ktorej by mohli zarabat, pretoze su ziadani. Preto mi navrhli, aby som pravo vystudovala ja, otvorili by sme si spolu advokatsku kancelariu s tym, ze by sme mohli zarabat vsetci traja a zaroven by som sa mohla poobzerat po druhej
vysokej skole v zahranici.(Ovladam na vysokej urovni anglicky jazyk
a na toto studium si planujem zarobit.)
Na druhej strane je pravo presne odbor, ktory ma nebavi. Velmi sa bojim ze robim chybu, ak studujem nieco, na com sme sa v podstate ,,dohodli" s rodicmi. Asi by bolo logickejsie rozhodnut sa podla
toho, co bavi mna-(Europske studia, moznost dva. Vyucba prebieha v anglickom jazyku,velka moznost vymennych pobytov
, sustreduje sa na medzinarodne vztahy,politiku, vsetko to, co by som milovala ucit sa..)Ale potom tu je ta druha praktickejsia stranka, obavam sa , ze sa po vystudovani ES neuplatnim podla mojich ocakavani. Vtedy sa mi prihovori moje tretie ja a povie mi, ze predsa som ambiciozny clovek a nikdy som nemala problem s ucenim sa, s ustnym prejavom, so sebapresazdovanim, ked si nieco zaumienim,viem to dosiahnut a predsa v kazdom obore sa da velmi dobre uplatnit, ak sa clovek snazi a nesedi na riti.
Ale stale v tom mam obrovsku dilemu a to je dovod, preco pisem do fora, na ktore som nadabila prvy krat a velmi dufam, ze sa nado mnou zmiluje par inteligentnych ludi a vyjadri svoj nazor.