Tie nase vyplaty ...

Deria

lost, 300 kw auto???!!! mozno myslis 300 ps? vsak to je delo! a kolki, (myslim obycajnych ludi) maju na sk tak silne auto, hm? kto ho ma, musi aj viac dani zaplatit, to je bohuzial normalne. :)ja mam napr. teraz mercedes190, ten ma 92kw, 125 ps a platim dane rocne 135.- eur. inac, tu sa zohladnuju aj emisie. dalej pises o 10 rocnom mercedese....na aku vystavu? ved take auto este nie je oldtimer.
a dalej, kto zrusil tie male obchodiky, ktore boli na kazdom kroku? fico urcite nie. a dialnice? vsak okrem fica nebol schopny nikto postavit ani jednu! r1, ktora ma svetove parametre (isla som po nej, parada!) postavil fico ale pre opoziciu bola draha! ano, cesi postavili lacnejsie ale aky smejd! cela je hrbata, neda sa po nej jazdit.
ty si sikovny, najdi si v archivoch, kto natahal na slovensko tie supermarkety ako tesco a kto zlikvidoval polnohospodarstvo na sk a vykrikoval, ze potraviny si dovezieme a lacnejsie. bol to konkretne pan miklos!

lost

myslim si, ze sa europa zblaznila :D

mame najvyssie dane zo vsetkych kontinentov a ludia su s tym vyrovnany :D

ale to ze nedostanu adekvatnu protihodnotu im nevadi :-O

tak ja spanielske a grecke PIGS zachranovat nechcem :D

lost

Deria, ale to dava zmysel, dnes politici pretlacaju megaochody ako je tesco.

super nie, nakupim vsetko naraz, usetrim cas, ze?

ale preco nepovedia, ze na taky nakup POTREBUJES NUTNE AUTO !!! ???

lebo kto by uz len isiel 1km v zime pre nakup? a trepat sa s kosikom?

dava to zmysel, ze je to len dalsia zlocenecka prakticka od vlad (DE, UK, SK)...

ak by som mal malicky obchodik tu do 200m od domu, nemam problem tam vybehnut aj v pyzame, nech je -20C a nakupit nieco nutne..

pre vacsi nakup pojdem ked sa umidri pocasie, napr s bahotom (pesi)

potom auto nepotrebujem..

a ako by som ja chodil nakupovat 100km do Brucku, kam bezne z TT chodim ? :D

nebyt auta? :D

a mimochodom, stat dostane 30EUR na daniach z PHM za kazdu jednu cestu!!! co idem do Brucku

a to je malo? ;)

lost

Deria, ale zaujimalo by ma, ake mate dane na autov DE?
povedzme tak 100, 200, 300, 400 kW, mas v tom prehlad? ci nie je na nete nejaka tabulka?

lost

Deria

no je to len navrh, ale je mozne ze sa to dostane do platnosti :)

mne ani nevadi, ze za tie vykonnejsie auta sa plati nieco, ale vadi mi, ze do toho tahaju bezny lud, tj. niekto kto kupi "luxusnu fabiu" tak musi patit takuto dan, neberuc do uvahy, ze mame snad najvyssie danove zatazenie z PHM :)

a co je horsie, salamova metoda, ten co zaplati do 30eur rocne, nema silu to obchadzat..

a ti co budu platit stovky eur, daju to na firmu a stat dostane hovno :)

cize defacto - zase si to odnesie chudak priemerny obcan...

ide o to, ze takto retardovane delenie moze vymysliet len retardovany politik.

pretoze co ak mam zberatelske BMW, 10 rocne, ale 300kW ? a chodim s nim 2x rocne na vystavy ?

musel by som zaplatit cez 500eur rocne..

a samotne BMW ma hodnotu max 2000 eur v takom veku a stave :D

je to absurdne nelogicke..

ale vy v nemecku mate aspon dobre cesty z tych dani :) co som tam bol (aj v okolitych krajinach) tie cesty su TICHE, drzi na nich auto lepsie (pri sportovej jazde v tych aplach), i ked ceny benzinu su vyssie, je aspon kvalitnejsi..

proste zapad dostane za dane dobru protihodnotu :)

ale tu? nezda sa mi..

kazdy den musim vysavat v aute tie amalgany co mi vypadavaju vdaka dieram na ceste :D

ale to je jedno.. pointa je, ze to robia fatalne zle.. zdanuju tych, ktori by zdaneni nemali byt..

to uz rasdej nech tych 30eur co by zaplatil bezny priemerny clovek s beznym priemernym autom pripocitaju tomu, kto ma nad 200kW povedzme (to je uz fakt dost zbytocne, i ked prijemne :D)

lenze ak by to nikto nekritizoval DNES, tj. pred schvalenim, tak by schvalili hociake bludy :D

Deria

lost, no to je napad, musim sa stazovat na nemeckom finanzamte, jakto, ze mi strhaju automaticky z uctu dan za auto podla kw a pritom platim dan z PHM, aj DPH.
lost, ak cerpas zo SME, je to jasne, ze mas take nazory, ake mas. ale v podstate sa ti necudujem, lebo na SK je dost problematicke sa dostat k serioznym informaciam. okrem toho by som si pockala na konecne znenie navrhu zakona.

lost

Deria

ahoj :P

mam pre teba dalsiu otazku, na toto som cakal viac ako moj (slintajuci) pes na pecenovu pasteku :)

ekonomika.sme.sk

dalsia dan od Doktora Fica..

auta, uz od 0kW, resp najznisia hranica je 33 kW . (BTW skoda 120L mala 33,1kW, cize to L ma byt "LUXURY") je podla DOKTORA luxusne auto a podlieha LUXUSNEJ DANI..

Aj tento doktorov krok obhajis? ;)

podotykam ze sa to doktne absolutne kazdeho vozidla, bez ohladu na to, ze uz plati dan z PHM a DPH na dan z PHM, podotykam ze zo zdanenej vyplaty..

Ale stavim sa ze ani toto slovakom neotvori oci a rasej tych 20-30eur zaplatia :D

Doktor by mal dat do loga SMERu toto - www.webinzeraty.sk

Deria

daniel999, presne tak, nikde to nie je lahke. a v cudzine zostanes len cudzincom. (aj ked ja osobne to nastastie pocitujem zriedka) poznam vsak dost cudzincov, ktori sa s tymto problemom tazko vyrovnavaju a citia sa tym padom menejcenni. je nieco ine, ak si uz nieco dosiahol, napr. vynikas v praci (alebo mas pravda moc prachov:)) pretoze takych, ktori sem pridu "vsak nejako bude" nie su vitani a davaju ti to mnohi aj patricne najavo. a ked uz sa vystahovat do cudziny, tak si treba vsetko dopredu pripravit, dohodnut a ist skutocne naisto, lebo to moze byt velmi, velmi odlisne od vlastnych predstav:(.
skoda, tu, kde zijem, je velmi malo slovakov (257 000 obyv.), zato poliakov, turkov, talianov a neviemkoho je tu neurekom.

Lulu2011

daniel - tak je lepsia ako Afrika, no :) a v com bol konkretne pre teba problem vonku? ako ja to chapem, ved urcite by nikto neodchadzal keby tu bolo fajn, ale moze sa stat, ze niekto ako pises sa neuchyti z nejakeho dovodu

daniel999

preco sa tu LULU citis bezvychodiskovo??ako nehovorim aj mne je niekedy na nic,ale Slovensko pre mna nie je zla krajina ak neberiem do uvahy financie a nasich spoluobcanov.... Mam to tu rad.Vies niekazdy ma stastie sa uchytit vonku.Pochodil som Anglicko,USA a tam som nemal sancu sa nejak zaradit do radu "citizen".Ale dnes pocitam uz len drobne z vyplaty...Este ze mam kreditku a vysoku skolu. "Nastastie"...