Akého psíka si mám vybrať?

Príspevok v téme: Akého psíka si mám vybrať?
sun55

Kedze sa ideme sťahovať do rodinného domu, rodičia mi konečne dovolili kúpiť psíka. No lenže tých plemien je tak neskutočne veľa, že sa v nich nevyznám, všetky psy sa mi veľmi páčia a vybrať si len jedného jediného je pre mňa problém.
Poradil by mi niekto konkrétne plemeno?
Rozmýšlam nad zlatým retríverom, no neviem či to nie je pes velmi náročný na starostlivosť...fakt neviem

najidealnejšie by bolo keby bol stredného vzrastu

ell235484

sun, napis mi tvoj email, isto si vyberies nejakeho z utulku,podla tvojich predstav, neverila by si ,kolko krasnych psikov v nich je .. a jeden z nich caka prave na teba :o) daj mu sancu

NAJA- super odkaz ! ;)

čokoládka

Ja by som si na tvojom mieste zobrala z útulku. Sú vďačnejší. Skús sa ísť pozrieť do útulku, možno si nejakého zamiluješ :)
Ja som nemala tú možnosť zobrať si z útulku pretože som dostala psíka keď som bola menšia. A teraz si už nemôžem zobrať druhého :/

Naja85

a ja este doplnim-nemnozte zvierata pre ich vlastne dobro, a pre ziadny z dovodov, napr. ze fena musi mat raz mlade alebo chcem mat po svojom super psovi jeho nastupcu(aj tak jeho potomok uz nebude on, bude mat inu povahu). Utulky su prepchate psami a na uliciach cakaju uz dalsi psy, ktori casto ani nepridu na rad, lebo ich niekto odstreli, otravi, zabije...

Ludia, skuste fakt nekupovat psov bez PP, ale radsej chodte do utulku a tam si urcite vyberiete(maju aj stenata, starsie a pokojnejsie psy, maznakov, strazcov-kazdy normalny clovek, ktory ma naozaj rad psov, si tam musi nieco chlpate vybrat.)

bingham

maria

podstatne bolo to, ze vela psov museli utracat - injekciami ( co bol ten lepsi pripad)

a potom ich davali do komory kde sa udusili(velmi neprijemna smrt), ale je to lacnejsie

a toto cele je kvoli tomu...lebo JA CHCEM PSA, lebo proste CHCEM, TAK TO MUSIM MAT..., preto tolko psov musi umierat a stal sa z toho slusny biznis

preto by som bol rad keby mali psov taki ludia co sa im naozaj budu venovat a je to v podstate ich zivot...

sewie

sun55, zavysi od toho ci ho chcete v dome alebo v zahrade a kolko casu nanho budete mat...my mame doma labradorskeho retrievera-podla mna je to uzasne plemeno-hravy,spolocensky,velmi lahko sa cvici, aport ma dokonca v krvi:) (od toho ten nazov-retriever) je velmi inteligetny a dokonac pomaha-ked vidi napr ze nosim drevo tak ide za mnou s polenom v papuli:D....

a pre ostatnych-mame ho bez papierov z inzeratu od rodiny co mala fenku a steniatky mala mozno tak dva razy ...takze ziadny mnozitelia a pod...:)

mária-

bingham - pozrela som to video, čo si sem dal : www.youtube.com
je to strašné. normálne som plakala. veď toto nie je normálne, aby napr. niekto zaživa sťahoval psíkom kožu !!!! ako takýto človek môže kľudne spávať, nemá tie stvorenia pred očami a výčitky ???

nechápem, prečo napr. tie zvieratá ako kravy a prasatá nezabijú rýchlo a bezbolestne.

zaznela tam múdra veta : keby si každý mal uloviť a spracovať mäso k jedlu, asi by väčšina z nás bola vegetariánom !!

ja99

sun55 neviem z ktorej casti SK si ale tu je napr link -odkaz odstránený- normalne si daj do guuglu darujem steniatko a mas kolko chces, este ti aj privezu niektori, nemas co riesit, vycvicis si ho a bude ti robit radost

Naja85

".. nemusi to byt predrazeny pes so zbytocnymi papiermi"

lochness, zrejme myslis psov s PP(PP=preukaz povodu). Tak na to len hodim jeden odkaz-odporucam precitat.
www.stop-mnozitelum.cz