Zavislost na jedle ? Alebo?

Príspevok v téme: Zavislost na jedle ? Alebo?
jarmlaaa

Som uz asi chora na hlavu... kazde rano vtstvam uz o pol piatej a tesim sa ako vyzerem celu chladicku a to doslova varim si cestoviny ryzu kolac slane sladke vsetko dokopy..potom zas zerem a zerem nevraciam takze anorexia to ńebude ale furt sa prezieram zas som pribrala do brucha nic neoblecem je to zacarovany kruh stale zajtra,zajtra,zajtra a ked to zajtra pridem schudnem par kg a zas sa zacnem prezier a furt takto dookola neviem ci som uz chora na hlavu alebo co pomoooooooooc ak mate nejake skusneosti poradte mi teraz idem cvicit a uz vidim ze sa tam asi zrutim ked sa pozrem do zrkadla ja to uz nezvladam

lenulik6

Prispevok od Magy sa mi paci. Mam rovnaky problem s prejedanim a tiez to odkladam na zajtra - vzdy si najdem vyhovorku preco nie dnes. Najtazsi je ten boj so sebou ... a naozaj je vsetko v hlave. Ale to uz vie hadam kazdy.

Patris95

nemáš problémy so štítnou žľazou ??? ja keď som mala zvýšenú funkciu som doslova žrala od nevidim do nevidim a stále som priberala čo som mala podla výsledkov práve chudnúť. skús navštíviť endokrinológa

Milky

Na Prima Cool (tusim) vysielaju relaciu o morbidne tlstych. Take 380kg prasce.. Mimoriadne rad to pozeram, ked vidim tie prasata, ako sa prezieraju - to je super dieta.. Nemam chut na jedlo nasledujuce 3 hodiny.

Katherina

mala by si začať pravidelne jesť a zasoby v ladničke a v špajzi dakde skovať proste aby ste ich nemali....trpiš zachvatovím prejedaním...

miso 21

ty potrebujes tvrdu ruku .. to znamena co ja viem tvoj typek nech ti povie jednoducho nezer!! lebo... neviem ci mas nadvahu ci to na tebe vidiet ... lebo pokial hej tak ti treba klepnut po prstoch ... find someone :D

Magy

jarmlaaa - v prvom rade si musis zacat budovat urcite zasady a postoje, ktore NESMIES zmenit ani keby vagony zlata z neba padali. Jednoducho si vytvorit urcitu schemu spravania a postojov, kde nebudu existovat ZIADNE vynimky, ulavy, alebo nieco v zmysle "dnes nevladzem, zajtra... zajtra).

Takze najhlavnejsia vec je - ZIADNE ZAJTRA! Ak nieco chces, tak pekne zacni HNED a nikdy to neodkladaj! Sposobom spravania sa "zacnem odzajtra" si budujes uplne chybny postoj k dolezitym veciam a sebe samej. Ak v tom zotrvas pridlho, bude takmer nemozne sa to potom odnaucit!

Dalsia dolezita vec je - neobmedzuj sa v jedle! Pripada ti to nezmyselne? Ale vobec nie! Akurat nesmies zabudnut na to, ze tie kalorie zaroven budes aj spalovat. A tu je jedina cesta - pohyb, pohyb a zase pohyb. Najdi si aktivitu, ktora ta bavi, je zaujimava, zabavna, prip. v ktorej sa najdes alebo dosiahnes nejake uspechy. Je uplne fuk, ci pojde o tanec, zumbu, plavanie, nejaky bojovy sport alebo hoci sex. Dolezite je, aby si tu aktivitu robila co najcastejsie a s plnym nasadenim. A najme - robila ju s radostou, nie nieco ako "boze, zase musim ist na trening, inak priberiem". SPRAVNY POSTOJ JE DOLEZITY!
Neboj sa samej seba ani vytycenych cielov. Hlavu ti neodhryznu.
Ak zavries oci a zrekapitulujes si posledne mesiace a roky, co uvidis?
Momentalne si v situacii, ze nemas radost ani z jedneho. Ani z jedenia, ani z toho chudnutia. Ako sa ti paci predstava, ze by si mala radost z oboch? Lepsie? Stavim sa ze hej.

zuz_ana

jarmlaaa, ja mam podobny problem. za poslednych par mesiacov som vyhodila neskutocne peniaze za jedlo. nemam to absolutne pod kontrolou, k comu prispelo aj to, ze sama zarabam a "doprajem si".. je mi zo seba zle a neviem, ako si pomoct :(

Dadula56

Aj prejedanie (bez zvracania) je forma PPP, navstiv psychologa. Ak uz nedokazes sama prestat, potrebujes odbornu pomoc.