Kto mi s tým pomože, trpím

Príspevok v téme: Kto mi s tým pomože, trpím
liliana16

moj problem je taký, že sa bojím komunikovať s ludmi, bojím sa ich osloviť na ulici, bojím sa komukovat s ludmi o hladaní práci, či ma prijmú alebo nie, mojmu priatelovi to vadí, a vyčita mi vela veci v ktorych som neschopná.

nemám sebavedomie, nemám sa rada, ako možem posilniť, aby som bola ako ostatne ženy sebavedome ?

liliana16

neni to hanblivost, chodím rada do obchodu, zvladnem urad prace, ale bojim sa komunikacie s ludmi, bojim sa negativnych reakcií, mam priznaky socialnej fobií, to uz som sa docitala

anjelik9 mas pravdu, problem bolo aj vo vychove, nikam sme nechodili skola a domov skola a domov, tym padom som nekomunikovala s nikym

som ticha nespolocenska, ked v kolektive je viac nez 5 ludí, tak kecať neviem o čom

a dalsia prekazka je aj mierne postihnutie zmysloveho organu (sluch)

bella12

liliana16, nemal by Ťa priateľ skôr povzbudzovať ako ubíjať slovami, že si neschopná?

Nemáš sa rada - prečo? Príčina problému je niekde v Tvojom vzťahu k sebe samej. Podceňuješ sa, neveríš si, odmietaš sa. Ťažko je mať zdravý vzťah s inými ľuďmi, ak ho nemáš sama k sebe. Z tých málo informácií, čo si napísala by to nemuselo byť na psychiatra, možno na psychológa. Otázkou je, či chceš s tým naozaj niečo robiť. Ak áno, možno by si dokázala niektoré veci zvládnuť aj sama.

Keď máš ísť niekde na úrad, do obchodu či na iné verejné miesto niečo vybaviť, len sa hanbíš ozvať sa, alebo predtým pociťuješ aj silnejúcu úzkosť, ktorá Ti v tom bráni? Cítiš aj nejaké telesné prejavy stresu, napr. triaška, neschopnosť vydať zo seba hlas, nadmerné potenie, červenanie, pocit na odpadnutie a pod.?

protiprudu

Sociálna fobia je prerastena hanblivost. Sociálna fobia je novy termin pre extrémne hanblivych ludi. Ak to nezvláda prekonať sama, mala by si nechať pomôcť, a to psychológom, nie psychiatrom.

miso 21

anjelik ale psychiater nieje ujo z kazajkou hej ?? :D kazda filmova hviezda ma svojho psychiatra ... ona sa boji oslovit ludi na ulici, ist na pohovor ..hocikam ... co ma este byt ??? diagnoza ako z ucebnice ... tu pomoze jedine odbornik a nie tie tvoje dristy typu ludia ta maju radi stoja za tebou ... ty kde zijes prosim ta??? mozno mas okolo seba ludi a zijes v nejakom blude ale pravda je ze kazdy si kope sam za seba taka je doba a spoliehat sa na druhych je ubohe...
len nech sa dievca pekne zoberie a ide k psychiatrovi ...

sewie

preco by musela hned mat socialnu fobiu?:) mozno je len hambliva:) aj ja som obcas taka-nastastie som z toho uz trochu "vyrastla". preco nezjdes za psychologom-ten ti najlepsie pomoze nabrat sebavedomie.naco sa zbytocne trapit ked existuju na to odbornici?:)

anjelik9

možno že je len tichá a nesmelá že tak vyrastala bola taká jej rodina a nemá len odvahu a sama nevie ako na to ale nemyslím si že by rovno potrebovala psychiatra :P

miso 21

poviem ti na rovinu ... covek je na vsetko sam , sam a este raz sam ... ostatni ta mozu len postrcit ... ale odhodlat sa musis sama .. skus psychyatra .. ja viem ze lieky, ktore ti urcite predpise nie vsetci chcu ale ty mas ocividne nejaky druh soc. fobie ... takze si mozno ani sama nepomozes (myslim tym bez lekara ) ...

anjelik9

ono by bolo super keby mas okolo seba ludi ktori ta maju radi veria ti stoja za tebou aby mohli byť pre teba takým odrazovým mostíkom takou istotou na ktorú sa môžeš vždy spolahnúť a potom si myslím že by ti išli veci lahšie než ked mas hrat sama za seba a ludia naookolo to nechapu