Správne raňajky

Jefitto

Ak si myslíš, že na základe stravy si vyformuješ dobrú postavu, tak dovoľ, aby som ťa rýchlo vyviedol z tohto omylu...

Alebo si buď anorektičkou

simka111

ja jem na ranajky jemne ovsene vločky ktoré si už večer namočim do sušeneho ovseneho mlieka alebo len do vody, v noci nechám v chladničke a ráno si ich už len uvarim do zhustnutia, posypem škoricou, dám si ovocie, najčastejšie banán, polejem medom a jem, chutí mi to a jem to dá sa povedat každý den na ranajky. Výborne su aj uvarené v kravskom mlieku, ale po nom som unavena a mam brucho ako balon.

winki

1. vločky s orechmi s mrkvou a medom a škoricou

2. biely jogurt, vločky, semienka, škorica

3. Mrkva, jablko, orechy, hrozienka

4. Mix ovocia

5. Banán, kiwi, orechy, škorica

6. Mozzarella, paradajky

7. Raz do týždňa šťava z mrkvy, cvikly a jablka.

Dobrú chuť :D

Toto sú posledného pol roka moje raňajky.

sorrento

Ztotožňujem sa s Jessie1111 cukor vobec nejem, káva bez cukru je výborná třeba si zviknut. Medu sa netreba bat, neni cukor ako cukor.
Med pravý nepancovany bez antibiotik, zdravsieho sladidla není.
Svetovy horolezci vždy mali sebou med, ktorý pri skomzumovani im dodával okamzitu, dynamicku silu.
Taktiež ovsenne vločky dodávajú fyzicku silu (vid v googli)
Moje ranajky: O. vločky, lanove semienka mleté, med PL, 1/4 l. vody, stym medom.

Jefitto

A čo keby aj bola... na ráno človek ptorebuje prijať najviac kalorii...

Ja žerem hocičo... praženice, slaninu, klobasu, horčiu, ale väčšinou dajake mesko

Jessi_1111

Dobrý deň.

Tieto raňajky sú správne, bez toho cukru. Je to normálny cukor, od ktorého sa priberá. Je dobré, ak si dáte namiesto toho cukru med, zvyšok je dobrý. Ten cukor, ak to inak nejde, si dajte tak maximálne raz do týždňa. Napríklad v stredu. A jednorázové raňajky nie sú dobré, že ovsené vločky, ovocie a cukor každý deň. Takže mlieko je tiež správne, akurát ja si vločky vôbec nesladím ničím -* ani javorovým sirupom, (asi som ho ani nikdy nemala, ale je asi zdravší ako cukor, neviem či je úplne zdravý a zdravá náhrada za cukor a med ale viem, že aj med je to istej miery zdravý), ani medom ani cukrom, -bielym, vanilkovým, trstinovým hnedým... Ja si dám len vločky ne prevarené, zalejem ich mliekom a nakrájam ovocie, väčšinou jeden druh napríklad jabĺčko a k tomu niekedy oriešky. Takže robte si ako chcete, no pozor na váhu, ak potrebujete schudnúť tak ten cukor neodporúčam už vôbec, ani jedenkrát to týždňa.
Dovidenia.

arman

vo vseobecnosti sa to, co si napisala, povazuje za zdrave
ja osobne to za zdrave vobec nepovazujem
hentaku lepkovu bombu este s cukrom si dat do brucha hned rano, to som zacpaty a dehydrovany 3 hodiny, kym z toho telo nieco uvidi. Cele doobedie si pokazim.

ja zvyknem ranajkovat bud nic - iba pit vodu
alebo nejake stavnate ovocie - z toho mam energiu hned, nezatazi to travenie, a este to aj prida vodu

takze asi tak :-)
bohuzial, ovocie sa vela ludom rano netravi. I ja som s tym mal dobrych 5 rokov problemy, ked som zacal. Potom som zistil, ze to bolo kvoli tomu, ze som mal totalne zaneseny organizmus, a vzdy rano som mal totalne zahumuseny zaludok, aj zlc v nom, atd... no a to ked sa pomiesa s ovocim, hotova pohroma. :-)
To uz fakt lepsie chlieb.
Ale potom co som sa precistil, tak ovocie slape ako hodinky.

PaSi

Ja myslim, ze su oukej, az na ten vanilkovy cukor [k mliecku sa nevyjadrujem] - nahrad ho trebars medom alebo javorovym sirupom :o)