Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prasknuté zápästie

Príspevok v téme: Prasknuté zápästie
Adamec2211

Zdravím! Chcem sa spýtať na takúto vec: Pred 2 týždňami som spadol a narazil si pravú ruku. Náraz bol úplne obyčajný a žiadna veľká bolesť sa neprejavila a tak som s rukou ešte do večera pracoval. Večer mi opuchla a stŕpla. Preto som behol na pohotovosť, kde som vyfasoval dlahu a oznámili mi, že je to prasknuté v zápästí. Neskôr sádra. Ruku som mal znehybnenú 2 týždne. Po 2 týždňoch som si dal sádru sám dolu, nakoľko ma čaká koncert na gitare a potrebujem už o týždeň hrať dôležitú akciu! Mám na ruke iba takú sťahovaciu ortézu PROTETIKA na suchý zips. Ruku si sem-tam odopnem a nechám bez fixovania. Nebolí, akurát pri ohýbaní do strán to sem-tam viac zabolí a cítim, že ešte by som ju asi nemal moc namáhať. V ortéze sa mi s ňou dá hýbať, ale vôbec ma nebolí a je mi na ňu dobre. O týždeň si plánujem dať všetko z ruky dolu, nakoľko potrebujem hrať na gitare a ruku nevyhnutne rozhýbať. Je možné, že by hrozilo neaké riziko, alebo sa ruka za tie 2 týždne v tej praskline nezrástla?? Môže sa niečo stať? Chcem sa uistiť a nemať strach o týždeň ruku začať úplne používať a rozcvičovať. Máte niekto skúsenosti so "svojvoľným" odstránením sádry alebo dlahy??? MOC VĎAKA!!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prasknuté zápästie - Fórum - ZDRAVIE.sk