Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?

Príspevok v téme: Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?
ariame

Ahoj,

mam 29 a vobec v sebe nemam take tie matrske sklony a tuzby po dietati. Vacsina byvalich spoluziacok zo strednej ma uz deti a rodinu. Ja nemam ani priatela uz 4 roky. Som asi trocha divna. Obcas je mi smutno ze som sama, no aj som si zvykla.

No aj keby som niekoho mala, neviem ci by som chcela dieta. vobec ma to nelaka, mam kopec inych planov...milujem cestovanie, chcem vela cestovat, mam svoje pracovne plany, veci co chcem vyskusat...no zalozenie rodiny a dieta v tom niesu. Som zvyknuta robit len to co moje telo a ja naozaj chcem, a kedze ma dieta vobec nelaka, tak sa do toho urcite nehodlam nutit.

No je to normalne ze v mojom veku netuzim po dietati, ked vacsina bab z mojho okolia nadsene dava na facebook fotky svojich ratolesti.

co si o tom myslite?

Aja02

xxy, a nie je jedno, či ho zdedila, zarobila naň/ alebo jej manžel alebo si vzali hypotéku? Ako to súvisí s touto témou?

zastrcka

Veď ked nechceš mať tak nemaj, nie každý je rodinne založeny. Ľudí je na svete dosť. Prinajhoršom ak ťa to chytí neskoro tak si dieťa adoptujes.

Dede2222

Deniki rizikové? môj lekár povedal, že až po 35 r. rizikové..a zase rizikové tehotenstvo má každá 3 žena aj skôr..myslím, že je to skôr o tom, že ako si dávaš na seba pozor, ako dodržiavaš pokyny a tak...hold dnešná doba je dnešná doba..
ja som to nemierila proti tebe..:) len v okolí sú skôr také prípady, že baby ostanú tehotné a potom len samé hlúposti počujem..:) tak prajem rodinnú pohodu naďalej a užívajte malinké..:) ja si dám ešte rok min. čas..:)

xxy

deniki, a na ten dom si zarobila ty, alebo muz ma na krku hypoteku, alebo si ho zdedila? alebo v nom byvate 3 generacna rodina, ako je na slovensku zvykom? ako si sa financne pricinila ty?

Dede2222

Aja to nie je o tom, že musíš sedieť doma a podobne..ale o tom, že keď máš dieťa, vždy si myšlienkami pri ňom, je síce s tebou, ale strach oň tam je vždy..môžte ísť spolu aj na Kilimandžáro, ale vždy tam bude to dieťa, strach oň (idete na dovolenku, výlet, dávaš pozor aby sa mu nič nestalo, pôjde zo školy na výlet a tŕpneš, že či sa mu niečo nestane, ideš k lekárovi a bojíš sa čo povie atď.)..ak ho nemáš, tak to je zlé...ale sebectvom sa oháňať pri ženách, ktoré dieťa nechcú hneď je tiež trošku mimo..rešpektujem každého názor, každému raz príde ten jeho správny čas..ak nie, tak nie..verím tomu, že čo je komu súdené, to ho neminie...a môžem si hovoriť koľko chcem, že nechcem dieťa, nechcem nič...ono to príde samo..:) pekný deň všetkým..

deniki

Dede2222

Nemyslela som, že sú ženy po 30. staré ako také, ale vek od 30- 40 je pre tehotenstvo buďto rizikové, alebo už nemusia vôbec otehotnieť. Takže som to myslela z tej biologickej stránky, keď biologické hodinky ženám naozaj už tikajú.
A v tom druhom prípade, o nás sa nikto nemusí starať, s manželom máme dom, bývame sami a náš syn má všetko, na čo si len pomyslí....takže nie sme nikomu na príťaž :-)
Áno, mám 23 rokov, som mladá, ale mladá budem aj o 10 -15 rokov, keď môj syn bude už velký, samostatný a vtedy si môžem užívať s manželom všetko to, čo teraz sa pri dieťati možno nedá...

Dúfam, že som sa vyjadrila dosť pochopitelne...

flegma

divna som skor ja :) lebo odkedy kamaratky porodili, nemam sa s nimi o com bavit, nerozumiem ich suslaniu, neviem sa vyjadrit ku kvalite plienok a zasadne nepouzivam zdrobneliny (ked pocujem slova ako chlebik, mäsko, jezia sa mi chlpy)...
mam 33 a dieta nikde...a vobec ma to netankuje :D