Tráva

Príspevok v téme: Tráva
Matej1111

Zdravím vás . V skratke : Chcem sa s vami poradiť ohľadom fajčenia marihuany a drog ako takých . Začal som ju brať po tom ako ma opustila moja partnerka , bol som citovo na dne ( aj keď sme spolu nechodili nijak obzvlášť dlho ) . Som totiž extrémne citlivý človek . Najskôr šlo o malé dávky , potom sa to stupnovalo až som sa stal závislým . Za veľmi krátku dobu ( cca. mesiac ) som prešiel na tvrdé drogy . Po tom ako sa mi nato prišlo ( som neplnoletý ) som išiel na odvikačku . Samozrejme moje myslenie a schopnosti aspoň podľa mňa nie sú ani zdaleka také ako boli . Často mám depresie a bojím sa že je otázka času kedy sa k tomu vrátim . Nik z mojich blízkych kamarátov o tom nevie . Bol som však veľmi šokovaný keď môj najlepší kamarát , slušný človek z poriadnej rodina pozval \" zafajčiť \" . On pritom nevie o tom že som v tom plával . Ako mu to mám vysvetliť ? Ako to mám odmietnuť ? Kamarátim sa s nim od skorého detstva a aj keď viem byť veľmi cynický a tvrdý jeho nedokážem vyhodiť zo svojho života . Ako mu mám proste povedať nie bez toho aby zistil že som v tom už bol . Prosím vás potrebujem ochrániť seba a hlavne jeho !

Na záver radím osobám ktoré majú problémy aby nehľadali riešenie v drogách , za krátku dobu mi to zobralo celý život .

TinaM

Otazka teda znie: co si chcel pocut?

V podstate suhlasim so vsetkymi nazormi, ktore su tu. Pokial mu nechces vysvetlovat dovod, nemusis, ale povedat NIE, to urcite zvladnes. Okrem toho, este som nepocula, ze by niekto musel zdovodnovat, preco nechce, fajcit, pit alebo hulit. Je to kazdeho osobna vec.

A jedna rada na zaver. Pokial je to tvoj blizky kamarat, povedz mu to a poziadaj ho, nech nefajci travu, ked si s nim, urcite pochopi, ze do toho nechces spadnut.

Ak mu to nechces povedat, nestretavaj sa s nim, ani s ludmi, ktori to propaguju, sam si povedal, ze sa bojis, ze do toho znovu spadnes. Nechod do zbytocneho rizika.

Matej1111

Monitor ok , možno to ešte neviem , ale myslím že za mojich 17 rokov života som si prešiel 100 x väčšími problémami ako ty za celý , nejdem ti tu teraz písať konkrétne veci ale 2 krát rozmýšľaj čo zo seba vypustíš ...
ostatným ďakujem za rady , ale myslím že to nieje to čo som chcel počuť , je to komplikované a asi to nebol dobrý nápad každopádne ďakujem za rady

peťko454

Tak ty si vravíš chlap ? Ked do krvi si pustíš také svinstvo, a jemu nevieš povedať nie.To ti gratulujem.

Jane_3sto18

Proste mu povieš nie, že nechceš sa namočiť do drog. Že ty na to nemáš peniaze, ani chuť, že nechceš fajčiť trávu. Čo je na tom ťažké, povedať nie? Alebo si myslíš, že sa urazí? ak sa urazí, tak je to fakt "super" kamarát, ktorý by ťa takto ťahal iba do problémov.

sexicek

najlepsie by bolo, ak by si mu o Tvojom vztahu k drogam vsetko povedal a hlavne, co si citil vtedy, pocas liecby a teraz

uz aj pravidelne caste uzivanie marihuany pocas par rokov moze sposobit trvalu destrukciu myslenia a vnimania, nehovoriac o tom, ze vznika tuzba prejist na silnejsie davky resp. na silnejsie preparaty, kde su nasledky este horsie, intenzitou i rozsahom

pokial mu nezalezi na buducnosti a jeho osud mu je lahostajny, nech si kludne da a uziva si to, len musi mat napamati, ze pripadna cesta spat, ak by si to nahodou rozmyslel, je ovela tazsia a bolestivejsia

Monitor

Začal si fajčiť po rozchode? Načo? Čo si čakal? Fajčiť trávu sa má v kľude a pohode a nie na to, aby si zabudol. No ale dobre, aspoň si môžeš nahovoriť, ako si bol na tom zle a to ťa priviedlo k drogám a bla bla.. Nezabudni potom chodiť na semináre a rozprávať ľuďom, aké je to zlé.. Tragéd jeden. Nie si ešte ani plnoletý a už ťa položil rozchod?nevieš ani, čo to je.. Ale aby som sa vyjadril k veci, prečo chceš chrániť kamoša? On možno fajčí pár rokov je fajn, možno nie je psychicky labilný, ako ty. Proste mu povedz, že ty nefajčíš a hotovo. Robíš z toho vedu. Odporuč mu nech to nerieši ani on, ak máš na to takýto názor a je to. Prípadne keď ste takí super kamoši, tak mu povedz, čo sa ti stalo a je to.