Starostlivosť o vlasy

Príspevok v téme: Starostlivosť o vlasy
Emma09

Mala som vlasy dlhé asi do polovice chrbta, no dosť zničené, konce sa mi štiepili a lámali. Aj preto som asi mala pocit že mi vlasy vôbec nerastú.
Dnes som bola u kaderničky, dosť mi ich skrátila, čo ma veľmi mrzí ale bolo to potrebné.
Chcem sa vás teraz opýtať čo pomáha na rast vlasov a ako sa mám o nich starať aby sa mi zas nelámali.
Zvyknem si vlasy žehliť ale len 1-2x za týždeň a používam aj ochranné mlieko loreal. Po umytí vždy používam balzam.

nicolette

aha, no v každom prípade to stojí za vyskúšanie, na to, že je tam také množstvo tabletiek, tak to je myslím výhodná cena. až tak drahé to zas nie je, myslím si... ak to pomôže... :)

TinaM

Su to klasicke tablety/kapsuly, ktore zapijas-na vnutorne uzitie. Kupovavam si myslim najvacsie balenie 45+15 toboliek. Uziva sa jedna tobolka denne, zo zaciatku som si davala 2, na obale pisu, ze sa to moze. Toto balenie stoji priblizne 13 eur, zalezi aj od mesta a lekarne, v ktorej si to kupis.

nicolette

TinaM
áno, ja súhlasím taktiež s tebou, vlasy sú po tejto super vyživujúcej domáco-babskej kúre úplne super :) no a ten výživový doplnok čo užívaš, to je vo forme kapsúl alebo nejaký šampon? v akej cenovej kategorii sa pohybuje?

TinaM

Suhlasim s nicolette, aj ja pouzivam tento babsky recept, vlasy su potom hebkejsie a ziarivejsie. uzivam tiez vyzivovy doplnok Donna Hair-bezne dostat v lekarnach, a som s nim velmi spokojna. Ine znacky vyzivovych doplnkov na vlasy som neskusala, ale toto vidim na sebe a naozaj mam vlasky krajsie a zdravsie.

nicolette

Emma09
Ako keby si mi čítala z duše :-D Neuveríš, ale ja som tiež mala vlasy dlhé do pol chrbta, lámali sa mi, štiepili, nadobudla som pocit, že mi kvôli tomu nerastú, tak som sa išla dať "len" podstrihnúť ku kaderníčke a výsledok? Nechci vedieť, ale o mojich pôvodných dlhých vlasoch môžem momentálne len snívať :-) Ale chápem to zas na druhej strane, mala som ich zničené, tak to asi bolo potrebné. No a k prevencii proti suchosti a lámaniu.. Ja si zvyknem robievať raz týždenne takú "home made" masku, ktorá pozostáva z dvoch váječných žltkov, olivového oleja a medu, všetko to spolu zmiešam, nanesiem si na vlasy a nechám pôsobiť čo najdlhšie ako sa len dá a potom zmyjem. No a výborný na vlasy je aj argánový alebo kokosový bio olej, vyskúšaj :)