Naši mi nedovolia uňho spať.

Príspevok v téme: Naši mi nedovolia uňho spať.
seredka

Chodíme spolu už 3 roky, obaja máme nad 20 rokov, a ja mám rodičov zo "starej školy.."
Naši majú už vyše 60 rokov, a mám niekedy pocit, že sú z 15. storočia.Bývame vo veľkom meste, ale oni sú vždy zatvorení doma. Sú strašne konzervatívni, do osemnástky som musela byť stále do desiatej doma, teraz ak niekedy prídem neskôr ako o polnoci, tak už mi robia výčitky ,kde som bola tak dlho. Neni som už malé dieťa!
Mama povedala, že je vyslovene proti tomu, aby som uňho spala. (Chceme ísť na diskotéku v jeho meste) ... a teraz on zas nebude môcť vypiť ani pivo, lebo ma zas bude treba odviezť (ako vždy už tretí rok) domov spať.
Som zúfalá, že to nikdy neprestane, že pomôže len ak sa vysťahujem. Chodím ešte na výšku, takže na vlastný byt ešte nemám peniaze.
No nechcem si pokaziť vzťahy s rodičmi.
Rozprávať s našimi som sa pokúšala, avšak bezvýsledne. :o(

orol

Seredka a čo rodičia Ti chcú zle ??? Však keby Ti chceli zle, tak Ťa nepodporujú a neplatia Ti "výšku", ale Ťa "zmanipulujú" a nechajú Ťa urobiť si len učňovskú školu s povinnosťou prispievať na domácnosť atď atď... váž si rodičov, kým ich máš a rešpektuj ich želanie. Rozmýšľaj hlavou.

Carie

No ja som to tragicky brala a doteraz mi je to luto ze ma tak obmedzovali. Lebo vsetky kamosky chodili na diskoteky, uzivali si, len ja som nemohla. Usla mi jedna cast zivota, ktoru uz nikdy nedobehnem. Neviem ci ju zivia, ale ja som od 18-tky pracovala a prispievala som domov dost, vlastne polovicu vyplaty, lebo som zarabala malo. Este v 19-tke sa do mna mama starala a ked som chcela ist s kamaratmi na chatu, tak ich donutila prist k nam a vypytala si od nich obcianske a prefotila si ich. Aj mne to mama vzdy hovorila, ze dokial zijem u nej, budem ju posluchat lebo to je jej byt a ked sa mi nepaci, mam sa pratat. Len ja som sprvoti zarabala dost malo na to, aby som sa osamostatnila.

zuzi74

carie prosim ta ake peklo zo zivota...aj ja som mala prisnych rodicov, ale nebrala som to tak tragicky...predpokladam, ze rodicia ju zivia, platia jej skolu a byva pod ich strechou, tak musi dodrziavat ich pravidla.

a okrem toho, kolke sa chranili pred otehotnenim a napriek tomu porodili...tu nejde o sprostost ale o blbu nahodu a toho sa mozno jej rodicia obavaju...aj ked pochybujem, ze ju maju po 3 rokoch chodenia s chlapom za neposkvrnenu. Jednoducho su zasadovi a s tym nic nenarobi.

kajka

nič si z toho nerob,ja som na tom presne ako ty ..mam takych istych rodicov ..a tiez mi nedovolili unho prespat ,ale nastvala som sa a nakoniec soms a snimi tak zvadila,ze ma pustili nakoniec na tyzden k nemu :D:D

Leela333

Chápem teba a chápem aj ich. My ti nemôžeme poradiť nič, čo by zmenilo názor rodičov, oni sa musia sami zmieriť s faktom, že si už dospelá. Ak nechceš čakať, odsťahuj sa.

Alebo choďte na diskotéku v tvojom meste a spýtaj sa, či nemôže on prespať u vás. Takto vás budú mať pod dozorom, takže sa nemusia báť.

Carie

Mozno to myslia dobre, ale si neuvedomuju, ze tym robia dcere zo zivota peklo. Preboha uz davno je dospela. Mna tiez urazalo, ze mi rodicia neveria a myslia si o mne, ze som tak sprosta, ze sa neviem ani chranit pred otehotnenim.