Pes: ano alebo nie?

Príspevok v téme: Pes: ano alebo nie?
TinaM

Ahojte,
rada by som si precitala nejake vase nazory na to, ci mat alebo nemat psika. Viem o vsetkych negativach, ktore pes ma (obmedzovanie, neuveritelna zodpovednost...), no napriek tomu stale premyslam o tom, ze by som do toho sla. Mam 23 rokov, idem do posledneho rocnika na VS, moj priatel (byvame spolu v byte) je takmer kazdy tyzden na sluzobnej ceste mimo SR ( aj ked len na par dni, cez vikendy je vzdy doma). Pred par tyzdnami sme pochovali nasho labradora-byval vsak prevazne u priatelovych rodicov, takze to sa neda porovnavat. Teraz ma vsak trapi otazka: je normalne a spravne vyplnat si psom volne chvile a nachadzat v nom stastie dna? Neviem, ci mi rozumiete, kazdopadne budem rada, ak sa niekto vyjadri.

system

psa si kupuju ludia ktori sa citia byt sami, potrebuju spolocnost a lasku. Vo vecsine pripadov bud nemaju dobre vztahy s ludmi alebo im neveria. Ak si myslis ze som opisal prave teba tak si psa urcite kup ;)

lost

no hej, to je pravda :D
napr ja vencim psa bez voditka..
kludne aj vedla cesty :D
a nepotrebujem na to ani hovorene slovo, ani iny zvukovy trik..
on sa na mna len pozrie a uz vie kam ideme :D
a nikdy to nie je rovnaka trasa..
a ani som ho k tomu nejak specialne nemusel ucit..
proste si zvykol drzat sa v blizkosti..

TinaM

lost, ty sa nudiiis :D
ale suhlasim s tebou.
0vecka: ked prides do krajiny, v ktorej ludom nerozumies ani pol slova (ja neviem, nigeria) zaciatky su mozno tazke. Ale ak su ti ludia na teba mili, a su trpezlivi pri vysvetlovani veci, uz len z tonu hlasu vycitis, co od teba chcu a tiez ty im vies "povedat" co chces ty. Psy su vynimocne, vedia vela veci vycitit aj bez slov. Nemyslim si, ze s ludmi trpia (myslim starostlivych chovatelov), skor naopak.

lost

ale taky nemecky ovciak napr, urcite by s tym mal mensie problemy :)
a isto take nico do bytu by som nechcel..
sice velkost nehra velmi rolu (kedze ani maly pes sa ani nerozbehne a uz by vrazil do steny v byte..)
ale skor ta povaha plemena..

lost

no myslim ze povodne pes pomahal cloveku.. cize uz tam je nejaka vazba..

urcite je ale lepsie, ak ma pristup mimo bytu/domu casto.

"len dvakrat do dna"
nj, toto je blbe..
snazim sa 2x na nevyhnutne veci a 1x na take vyblbnutie, nech sa tam vybije energiu vonku, niekedy aj viac... ale neda sa to kazdy den..

napr teraz som s nim bol vonku tak 2 hod :P .. 5km v nochach (on asi 7-8km) a staci :D

byt/dom je vlastne "pristresok ochranny"
isto ma dlhsi lifespan tu ako keby bol cisto v prirode..

lost

0vecka

absolutne zle :)

pudel zahynie preto, lebo mu prerastu vlasy cez hlavu - neplzne totiz to..

dalej "nechty" teda drapy by sa mu zarezali casom do vankusov labiek.

on proste na to nema.. potrebuje starostlivost (minimalne o tu srst), pretoze ta neustale rasie, a neustale obmedzuje pohyb ;)

ak by napr skocil do vody, okamzite by sa utopil..(s dlhou extremne srstou) ale proste by nevidel nic.. nedokazal by ani potravu prijat..