Opakujuce sa abscesy

Príspevok v téme: Opakujuce sa abscesy
xirenka1

Chcela by som sa vas opytat na vas nazor.Cca uz asi 4 roky sa mi stale opakuju abscesy v oblasti lona v triesle.Napokon vzdy to skonci chirurgickym zakrokom avsak abscesy sa stale opakuju,navyse tie 4 roky co sa mi to tvory mam nulovu imunitu,stale sa mi toci hlava,je mi na odpadnutie,velke bolesti noh a krizou,zapali a nakoniec aj psychicke problemy s toho vsetkeho,nespavost a nechutenstvo,vobec nechapem ako sa mi to aj po vyrezani a vycisteni moze na dalej vorit avsak nedavno mi neurolog povedal,ze ten absces musim mat aj niekde v tele ale nikdo s tym nic neroby a ja neviem kam s tym mam ist,ci ku koznemu,gynekologovy,na infekcne alebo kde,vie mi niekdo poradit?Alebo mate s tymto niekdo skusenosti?Vopred dakujem za odpoved

vladosk11

Este chcem dodat,ze ked mas zapal niekde hore,napr.na tenkom creve,tak ta budu skoda rezat,lebo sa to stale bude opakovat.Vraj to je nevyliecitelna choroba,no da sa to zastavit.Ja som tiez po 2 operacii a raz mi to len narezali,aby to vytieklo a zarastlo samo.Takze si daj urobit kolonoskopiu a ked bude v poriadku,tak vysetrenie na crohnovu chorobu.Zvykne byt problem medzi tenkym a hrubym crevom.Drzim palce,aby si sa z toho dostala.

vladosk11

No kazdy je mudry,ani lekari nevedia z coho sa to robi.Najprv mi hovorili,ze je tam kontakt z hrubeho creva.Po kolonoskopii,sa to vyvratilo,lebo hrube crevo je absolutne v poriadku.Teraz cakam na vysetrenie na crohnovu chorobu,no priznaky take nemam,vobec.Zistil som ze spustacom je nedostatok spanku.Ked som velmi unaveny,vtedy to zacina.Este zabera Ciprinol.Kupele v harmanceku,alebo repiku.

Pajoo

Takže už tretí deň bez teploty ruka odpuchla a pomaly sa stráca aj začervenanie rana asi 1cm sa pomaly hojí už dva dni z nej nič netečie a zatvára sa akurát ešte v jej bezprostrednom okolí tvrdé tkanivo. Dúfam že už bude všetko v poriadku.

Pajoo

Ďakujem za radu. Skúsim ešte počkať do zajtra veď tie antibiotiká čo som dnes začal brať majú len tri tabletky tak by mali rýchlo začať zaberať teda aspoň ja by som to tak chcel A pred chvíľou som to preväzoval a už z toho tečie len trošku. No ak je to ako píšeš o tých komplikaciach počkám deň max. dva ak sa to nezlepší pôjdem sa ukázať lekárovi síce budem vyzerať ako truľo keď poviem doktorovi že som to sám otvoril vytlačil sám si zohnal antibiotiká a nakoniec aj tak skočil u neho. Dúfam že to tak neskončí.

tasty

ja to plne chápem, ale hnisavým vredom sa stále kladie mimoriadna pozornosť, keďže môže hnis preniknúť do krvi spôsobiť sepsu, alebo zápal srdcového svalu a mnohé iné neduhy

Pajoo

No veď tomu sa chcem vyhnúť za tri dni sú Vianoce a ja ich chcem stráviť s deckami doma a nie v nemocnici antibiotiká som začal brať azytrox ranu pravidelne čistim a dezinfikujem betadinom ešte stále odtiaľ vyteká ten bordel ale od ráno ako to prasklo som bez teploty. Len som chcel vedieť či ešte môžem niečo urobiť aby to pomohlo ver mi že pred Vianocami sa mi k lekárovi nechce.

Pajoo

Ahoj, potreboval by som poradiť vo štvrtok mi opuchlo pol ramena od lakťa smerom hore celé to scervenalo stvrdlo celý víkend som mal teploty dnes ráno to celé prasklo a vytieklo z toho nenormálne množstvo hnisu a vyteká doteraz. V lekárni som si kúpil tampóny, obvazy a betadin dezinfekciu. Doma som mal široko spektralne antibiotiká azytrox ktoré som začal užívať. Treba urobiť ešte niečo čo by pomohlo? Ďakujem

vladi

Ahojte mne sa tiez teraz od juna zacali tvorit abcesy...o bolesti nebudem pisat kto tym presiel vie:-(bola som na krv obvodna dala antibiotika a nepomohlo...navyse sa to robi aj manzelovi a ked som sa pytala ci je to prenosne vraj nie...poradte ako sa da proti tomu branit alebo co som uz bezbranna...a ked citam ze chirurgivke zakroky nepomahaju ze sa to znova vrati tak neviem....dakujem za kazdu radu