Neziaduce ucinky HAK

Príspevok v téme: Neziaduce ucinky HAK
jullie777

Ahojte, beriem HAK Novynette uz asi treti rok. Mala som velmi nepravidelu a bolestivu menstruaciu a velmi mi to pomohlo. Na zaciatku to bolo ok, ale v poslednej dobe zacinam mat zly pocit a uvazujem nad zmenou znacky HAK. Hlavne kvoli vedlajsim ucinkom. Ziadna chut na sex,casta unava, obcasna nevolnost, spravila sa mi celulitida na stehnach, neviem ci to s tym ma suvis ale predtym som ju vobec nemala. V poslednej dobe mi nadmerne vypadavaju vlasy. Myslite ze zmena antikoncepcie by to vyriesila ?? Rozmyslala som aj nad vysadenim ale priatel je proti.

kvetinac

M 25, teraz si spokojna, ale uvidi sa, ci aj neskor po vysadeni a po rokoch budes taka spokojna.
Podla mna je to na hlavu postavene-brat HAK, platit za to, ze ju uzivas a este platit gynekologovi za to, ze ti ju predpise. Platit za vlastne poskodenie zdravia. Nonsens.

mari_A

Aj ja som uzivala novynete. Sest rokov mi trvalo kym som prisla na to, ze je to svinstvo. Chut na sex ziadna, teda v mojom pripade to prislo az do extremu, ked sa mi to hnusilo. Tiez sa mi urobila celulitida. Znamej ktora nema takmer ziadne prsia sa po uzivani objavili tri hrcky v priach. A tak som si povedala dost. Priatel ma nastastie podporil a ja som zistila, ze sa da kludne fungovat aj s prezervativmi, je to len otazka zvyku. Chut na sex sa po styroch mesiacoch bez HAK pomaly vracia, horsie je na tom moja plet, lebo vyzeram ako pubertiacka. Buhuzial to je dan za to, ze som nerozmyslala skor. A mimochodom, skusala som aj zmenu HAK, ze vraj nizkohormonalnu a nepohlo takze ak mozem z vlastnej skusenosti odporucit radim prestat ju uzivat.

Dadula56

Najlepsie by ti prospelo vysadit ju uplne, mimochodom gratulujem k uzasnemu a citlivemu priatelovi-asi by chudacik velmi utrpel, keby si musel kondom nasadit, ze?
Zmena by mozno nieco vyriesila, mozno nie, to sa tazko da predpovedat. Moze to byt aj horsie aj lepsie.
Bolestiva menstruacia sa da riesit aj inak, nie hned predpisom HAK. Ako ti uz bolo napisane, gynekolog predpisuje HAK pacientkam, ale napr. svojej dcere by ju nenapisal. Co je skutocne vyjadrenie viacerych gynekologov. Preco asi...

kvetinac

Divim sa ti, ze HAK vobec uzivas, ani netusis, na ake problemy v buducnosti si tym mozes zarobit. A gynekologove tvrdenia o uzasnosti HAK bez s rezervou, on dobre vie, preco ju predpisuje, ale tvoje dobro za tym nie je :-D
No a postoj priatela-to nema ani cenu komentovat. Pre jeho pohodlie si nechas dobrovolne nicit zdravie, to je sila.

M 25

prečo sa riadiš podla toho, čo chce priatel?? jemu je jedno, čo to s tebou robí, len aby si nemusel nasadiť kondom ... úbohé :/

áno, zmena hak by ti možno prospela .. a celu môže byť práve z hak, kedže zadržiava vodu v tele ..

povedz to gynekologovi