Postup pri umytí vlasov a ich konečná úprava

Meretseger

Myslím, že občas si blbo vymyjem šampón, bo na temene nie sú vždy hebké ako inde. A to ich umývam pekne dlho - vraj by mali začať "vŕzgať", ale ani za svet nič také nepočujem. Používam head and shoulders proti lupinám, a našťastie to zaberá. Ináč sa o ne nijako špeciálne nestarám, možno preto mi začali dosť vypadávať, neviem, nechápem...

TinaM

mam jemne vlasy a postupujem takto:
umyjem specialnym samponom (mam psoriazu vo vlasoch), takze ani nepouzivam kondicioner, aby mi nedrazdil pokozku.
Rukami jemne vyzmykam a zabalim do uteraka na cca 10 min. Potom vlasy od temena prehodim dopredu, dam si na ne vyrovnavacie a osetrujuce serum, prefukam, aby mi dobre uschla ofina, potom, ked su uz polosuche, predklonim sa nad vanu a prstami si ich precesavam- dost mi padaju. Vyfukam do sucha, poslednu minutu ich tvarujem kefou. Mam fen, ktory ma nastavitelny prud vzduchu: teply/studeny- snazim sa vyuzivat skor ten chladnejsi.

Lulita

umyjem samponom, setrne rozcesem tangle teezerom, nedam na nho dopustit, lebo nelame vlasy a vysusim fenom, gely, laky nepouzivam, cca 1 x do týždna si dam vyzivnu masku

M 25

-šampon 2x
-balzam/koncidioner/maska
-rozčešem, ešte ked to hore pôsobí
-zmyjem
-zabalím do uteráka
-nanesiem nezmávajúcu kúru
-znova zabalím

a potom nechám už len schnúť

(vlasy mám kučeravé,sem-tam žehlím)

Dadula56

Sampon, umyt, balzam cca 1 minutu, umyt, vyzmykam rukami, zabalim do uteraka a vyzmykam este donho, ked uz nekvapkaju, necham volne susit, ked su uz take polosuche rozcesavam.
Vseobecne plati, ze sa nemaju drhnut ani pri umyvani ani pri suseni a treba sa vyhybat fenom, zehlickam a vsemoznym "tepelnym" upravam.

zuzi74

umyjem vlasy samponom, potom dam po dlzke kondicioner alebo masku, zmyjem riadne vodou, pokial nie je ta voda cira...vlasy vzdy zmyvam vlaznou vodou a nakoniec zavrsim studenou ku koncu. Hodim uterak na vlasy, nikdy nesucham...ked sa voda vpije do uteraka postriekam sprejom na rozcesanie a riedkym hrebenom opatrne rozcesem...necham volne preschnut...nic viac s nimi nerobim. Do gumicky by som ich urcite nedavala...mokre vlasy su najcitlivejsie ci uz na cesanie alebo "gumickovanie".