Opakované zápaly močových ciest

Príspevok v téme: Opakované zápaly močových ciest
petra238

Dobrý deň. Mám 18 rokov a od marca sa mi neustále vracia zápal moč. ciest. Teraz je to už 6 krát v tomto roku. Opakovane mi lekár predpisoval antibiotika, bola som an urológii, kde mi robili sono a nič mi nezistili. Teraz mám zasa iné antibiotiká. Je možné aby sa mi to vracalo stále dookola a pri vyšetreniach nič nezistili? Na aké vyšetrenie mám nárok? Je lepšie ísť k obvodnému, urológovi alebo gynekológovi?
Ďakujem za odpovede.

sely4

mne vyborne pomohol urinal akut forte-1 tabl.denne,pred aj po sexe vzdy na malu potrebu,nosit len bavlenene nohavicky najlepsie nefarbene a uz vobec nie tie lacne z cinskych obchodov a ziadne tanga!tie uuuuuuplne vylucit vyhodit zlikvidovat!nenosit tesne nohavice a nepouzivat na intimne partie kremovu depilaciu len depilaciu holenim alebo voskom,pijem skoro stale v praci namiesto vody urologicky caj-brusnicovy je vyborny alebo aj caj na mocove cesty a ladviny aj zihlavovy caj a samozrejme vela pit a chodit casto na wc to pomaha najviac aby sa ti ten zapal vyplavoval z tela von a pocas menzesu nepouzivat tampony a vlozky velmi casto menit!mne velmi pomohlo aj zmena cistiaceho intimneho prostriedku-vobec nemozu obsahovat alkohol parfum ani mydlo!ziadny mi nevyhovoval az ked som zohnala actigel pena na intimnu hygienu sa mi fest polepsilo a zohnala som si aj rosalgin vyplach to uuuuplna ulava!a v ziadnom pripade nemozes zadrziavat vobec moc vzdy ist hned ked sa ti da na wc to najviac skodi a velmi dobre nerobia ani sladkosti a ostre jedla...

Gina23456

Ahoj, presla som rovnakou skusenostou, v jednom roku 5 zapalov,vzdy liecene antibiotikami. Pricina moze byt tzv choroba medovych tyzdnov - pred aj po sexe treba ist na malu potrebu a osprchovat sa. Problemom mozu byt kvasinkove ochorenia, ktore sa prenasaju do mocovej rury. Skus si sama odsledovat, ci neboli rovnake cinitele, ktore ochoreniu predchadzali. Ja som chodila k obvodnej, urologovi aj k gyn. Bolo to otrasne, nikto mi nevedel pomoct. Po nastudovani si problematiky som urloga prinutila predpisat mi urovaxom. To mi dost pomohlo.