Vzdy sa ma to dotkne

Príspevok v téme: Vzdy sa ma to dotkne
timotejka

Ked sme sa s priatelom zoznamili,delilo nas cca 80 km od seba, takze stretavanie bolo dost narocne. Po par tyzdnoch vsak bolo vidno, ze to medzi nami bude vazne, tak si priatel zacal hladat pracu v nasom meste. Je to ovela vacsie mesto, akot to, odkial pochadza on, takze je tu viac prilezitosti a vacsia sanca, ze on tu najde skor pracu ,ako by som ju nasla ja tam u nich. Po pol roku sa mu to podarilo a tak sa sem prestahoval a zacali sme spolu byvat. Na prvy pohlad bol ten job super, plat ovela vyssi ako mal predtym. Lenze uz po par tyzdnoch bolo vidno, ze je to velmi stresujuce a narocne miesto pre neho a skoncilo to prepustenim v skusobnej dobe. Po par tyzdnoch sa mu poradilo najst si novu pracu, avsak napln prace moc nezodpovedala jeho predstavam a plat uz vobec nie. Ten ma teraz dokonca nizsi, ako mal v tej prvej praci, ked byval este doma. Je z toho dost sklamany, pokusa sa hladat dalej, ale zatial neuspesne. Raz pred mojim otcom povedal , ze kvoli mne prisiel do horsieho. Vtedy sa ma to velmi dotklo a povedala som mu to, ze mi to velmi zle padlo. Ospravedlnil sa, ze sa hlupo vyjadril a ze ja nemozem za to, ze ten prvy job, ktory vyzeral super, nevysiel. Vtedy ma tie slova trochu upokojili. Ale aj tak stale, ked sa stretneme s niekym z jeho znamych z domova a pytaju sa ho, ako sa ma v novom prostredi, tak sa nezabudne postazovat, ze je to horsie, ako to, co mal doma. A mna sa to vzdy tak dotkne, akoby som bola na pricine ja, lebo kvoli mne odisiel z domu...kvoli mne si hladal novu pracu a ma horsi prijem, ako ked bol doma a navyse ovela viac vydavkov, kedze spolu byvame a hradime si vlastne naklady, co su ine palky, ako ked sme byvali u rodicov.
Len tak som sa chcela vykecat.