Zápcha

Príspevok v téme: Zápcha
utrápená

mám strašný nepríjemný problém s nepravidelnou stolicou a následnou zápchou. Na WC chodím približne raz za týždeň a necítim sa dobre. cítim sa plná nafúknutá a najhoršie je že mi potom skoro netrávi. akoby to vo mne stálo a ja neviem čo robiť. teplá vods ráno nepomáha, skúšala som čaje /zo senného listu/ ale to je otras, lebo je to jednorazové preháňadlo a črevá si odvyknú pracovať. Prosím poraďte mi niečo, vôbec necítim hlad aj keď celý deň nejem, je mi ťažko, potrebujem pravidelnú stolicu. Dá sa pribrať zo zápchy?lebo ja už sa cítim tak, že som aspoň 3kg pribrala. Hodila by sa očistná kúra ? Dakujem

sachovanka

Iba tak priblizne benquis som chcela vediet. Staci mi kludne mesiac, chcem len vediet, za aku dobu ti zabrali. Nepotrebujem od teba vediet presny den, je mi jasne, ze taketo veci si kazdy clovek nezaznacuje. Ale mesiac by si si mohla pamatat, HM????

benquis

Sachovanka ako to myslíš, že od kedy? Presný dátum ti už neviem povedať, nezaznačujem si takéto veci:-/:-(

ceresnicka10

veď mi o tom niečo hovor:(:(...viem presne ako si sa cítila...ja som mala pocit, že už mi praskne brucho:(...no našťastie potom som už bola na veľkej potrebe ale išlo to veľmi ťažko..mám ale aj napriek tomu pocit, že nie som v poriadku:(..myslíš, že je na to potrebné nejaké odborné vyšetrenie?..čo sa v takomto prípade robí?..bojím sa toho:(:(:(

noela

Či je to bezpečné alebo nebezpečné to ti neviem povedať, ale príjemne to jednoznačne nie je!

Minule som mala problém len dva dni že som nebola a už som z toho bola nesvoja:( Brucho som mala nafúknuté ako balón a cítila som sa ako slon:( Hrozné niečo, už to zažiť NIKDY nechcem!

Zápcha vzniká z nezdravého stravovania a keď človek nepapá bielkoviny a potrebné živiny pre organizmus. No môže to byť aj z vážnejších zdrav. problémov.

Preto ak ti ešte stále pretrvávajú tieto problémy, tak radšej choď k doktorovi aby ťa vyšetril.

ceresnicka10

keď som už 4 dni nebola na veľkej potrebe, je to už nebezpečné?...čo sa mi môže stať?...nikdy som takýto problém nemala, iba teraz:-(...chodím každé ráno, sedím na záchode dlhšie ale aj tak zo mňa nič nejde...z čoho vlastne zápcha vzniká?..

benquis

Mirinho vážne? Tak o to viac si to vážim!!! Ďakujem ti!;-)
Kotricka ďakujem aj tebe veľmi pekne za všetky ostatné informácie. Prášky F.X.Passage SL už mám doma a môžem povedať, že mi už aj zabrali. Cítim sa lepšie a hlavne na veľkú potrebu už chodím aj keď ešte to nie je 100% ale verím, že čochvíľa bude!

liara

Kotricka: Ďakujem si zlatá a samozrejme, že ti dám vedieť. Ak by som zabudla, tak sa mi prosím pripomeň, dobre?

kotricka

@liara aj ja ti prajem, aby ti zabrali a pomohli...drz sa a daj potom vediet, dobre?
@benquis vidim, ze uz ti nieco napisal aj Mirko no ostatne veci ti este doplnim...pytala si sa na dobu uzivania...ta je len na tebe, maju sa uzivat dovtedy, pokial nepocitis zlepsenie a ulavu..takze ked mesiac, tak mesiac...ked dva tyzdne, tak dva tyzdne..bude to na tebe...maju sa pit bud rano nalacno alebo vecer..odporucam ale rano a budes mat uz cely den pokoj a nebudes musiet na to mysliet...a chut ti uz napisal Mirko, maju pomarancovu..fajn to chuti:-)

mirinho

@benquis mala si stastie, ze som napisal, lebo velakrat sa to u mna nestava! no po tyzdni sa mi uz dost ulavilo. samozrejme ale, ze som tie prasky uzival dlhsie.