"Choré" Nechty - Doposiaľ nevyriešený problém.

Príspevok v téme: "Choré" Nechty - Doposiaľ nevyriešený problém.
Fancy

Dobrý deň,

už asi 2-3 roky mám problém s nechtami. Najprv som si myslel, že to prejde samo a necht jednoducho vyrastie, ale asi to tak nie je. Navštívil som kožnú a tá mi predpísala nejakú masť, ktorá ale nepomohla. Skúsil som aj "pero", ktorým som si to potieral, ale tiež nepomohlo. Nenašlo sa u mňa žiadne ochorenie kože.

Toto "ochorenie" mám na 3 prstoch a neviem sa toho zbaviť.
- Lonula je na nich viditeľná a krivá, pričom na normálnych, zdravých prstoch ju nevidno.
- Vrchol nechta (časť, ktorá sa strihá) vyrastá nesúmerne. Tým myslím, že na pravej a ľavej ruke je vidieť veľký rozdiel. Pod týmto vrcholom mám aj niečo ako "odumretú kožu", alebo ako to nazvať. Tieto nechty sú veľmi jemné, pružné a žltšie než normálne.
- Nemám na nich ani časť, kde sa necht vrastá do kože. Ako keby začiatok kože nebol spojený s nechtom.
- Mám na nich zárezy a jamky, ktoré idú v inom smere ako normálne nechty. Tie zárezy sú horizontálne.

Tu prikladám odkaz na fotky: imageshack.us

Prosím Vás, pomôžte mi. Rád by som sa toho konečne zbavil.

minelli

Ahoj, podaril sa ti vyriesit problem s nechtami? Tusim, ze mam podobny problem, bola by som vdacna za nejaku radu. Dakujem

Fancy

RNG: To znamená, že čím skôr by som mal začať používať tieto roztoky? Je to len od dermatologičky, alebo sa to dá voľne kúpiť?

RNG

Mas nabeh na plesne(onychomykosis)
Pomaha na to carvacrol/oreganovy olej a roztok GSE, napr v kokosovom oleji. Plesen je nielen v nechtoch(zlte) ale aj okolitej kozi(popraskana)

Fancy

Vieš mi presnejšie povedať, čo pod tým myslíš? Či nejakú inú dermatologičku, alebo niečo špecializovanejšie?