Mozu bakterie a virusy sposobovat psychicke problemy?

Príspevok v téme: Mozu bakterie a virusy sposobovat psychicke problemy?
Lulita

tak ma to napadlo, brala som skoro 2 týždne antibiotika a moje uzkosti sa mi zlepsili, dokonca aj fyzicky som viac vladala, je par dni, co som ich dobrala a znova sa pomaly citim ako predtym, tak teraz neviem, ci mali atb nejake antidepresivne ucinky :D alebo sa mi vyhubene bakterie opat vratili, resp. sa poriadne neznicili, tiez som bola menej zimomrava pri ich brani

RNG

Zalohoval som si niwekolko clankov z internetu, mozete ich najst cez Google.sk pod rng infekcie, kde rozni lekari/vyskumnici tvrdia, ze na mnozstvo infekcii hornych dychacich ciest atb casto nepomahaju, lebo tie infekcie su casto sposobene alebo k nim prispievaju sekundarne mikroby, na ktore atb neucinkuju.
A okrem virusov su to aj mnohe mikroby, ktore priamo vedia hlieny rozkladat a z nich zit.
A zacat to moze dokonca aj len s alergiou, hlienami a potom nastahovanim sa do toho tychto atb vzdorujucich mikrobov.
Potom pouzitie atb len situaciu zhorsi, kedze potlaci v tele probiotika, tj silny zdroj protilatok, cim sa podstatne znizi imunita tela celkove.

spaceboy

Ahoj, neviem, ci maju antibiotika antidepresivne ucinky, ale je pravda, ze sa citis po nich fyzicky aj psychicky lepsie. Moze to byt sposobene tym, ze tieto lieky napadaju v nasich crevach skodlive bakterie, ktore ti sposobuju chorobu. Je vsak chybou preto nadmerne uzivat antibiotika, aj v pripade, ze tvoja choroba nie je taka vazna. Lebo antibiotika, okrem ich pozitivnej funkcie, maju aj negativnu, a tou je nicenie mikroorganizmov, ktore posobia v nasom creve a podielaju sa na vytvarani ochrany nasho imunitneho systemu. Preto sa doporucuje spolu s antibiotikami konzumovat aj probiotika, bud v mliecnych vyrobkoch alebo nahradzat ich alternativne, mozes si o tom pozriet o video
www.sunpharma.sk

Lulita

cize aj nejaka slabost po chorobe moze byt tým, ze v creve je ta mikroflora uplne narusena, dakujem za dalsie info

RNG

Mikrofloru v crevach si mmusime cielene nasadzovat a podporovat zmesami mikrovlaknin, inac sa moze zvrhnut a imunita je v certoch,

RNG

Cordyceps sinensis je mikrohuba, ktora zvysuje imunitu a vseobecne sluzi ako dost ucinny adaptogen v davkach od 2 gramov denne vys. Ja ju odporucam najma na regeneraciu pluc a priedusiek poskodenym zapalmi hornych dychacich ciest. Ale zrejme je to uzitocny doplnok na vselico.
Na plesne a stavy po pouzivani atb by som sa obratil radsej na tie povodne spomenute, ako carvacrol, NAC, GSE, a curcuminoidy.
Nuz a samozrejme kazdenu radim si doplnovat selen, zinok, jod, vitaminy C E D-3, to vsetko podstatne zvysuje imunitu, najma branie mikrovlaknin a nasadenie si kvalitnych probiotik.
Probiotika, ked su dobre nimi obsadene creva nam vyrobia az 70% vsetkych protilatok, ktorymi telo disponuje pri svojej obrane, tj tvoria ovela viac, nez je nase telo same schopne vytvorit
Preto zdoraznujem doplnovanie aspom 15 gramov mikrovlaknin kazdy den, cely zivot a obcas si nasadit kvalitne probiotika, pree istotu, aby sme mali kontrolu nad spravnym osadenym criev, a nie len nahodne rozmnozenym mikrobom, co sa do nas dostanu na surovej zelenine a ovoci, pripadne ovela horsie, z kvapockovych infekcii zo vzduchu cez nos a odtial hlienami do zaludka.

Lulita

RNG - uz som si spomenula cordyceps, lebo ten som nasla v nasom meste ho predavat, mam skusit to? len cena dost taka, no 16 eur...

RNG

Protizapalove doplnky su napr curcuminoidy s bioperinom, ( intenzivna davka 3 x 1500 mg)boswelin(2 x 600 mg) dumbier a podobne
odhlienovace su NAC(2 x 600 az 1200 mg) a carvacrol z oreganoveho oleja(davka 3 x 200 mg carvacrolu), tj napr entericke kapsule, co vyraba firma NOW foods , kde na 180 mg oreganoveho, oleja je zarucene 100 mg carvacrolu beries 3 x 2 kapsule denne.
Entericke kapsule sa lahkom hltaju a rozpustia sa az v crevach, tj nepalia hrdlo ani zaludok a uvedene su velmi bohate na ucinnu latku, carvacrol. Vacsina vyrobkov, najma rozne tekute ti nedodaju potrebnu davku carvacrolu na pozadovany ucinok.

Lulita

musim kazdopadne nieco prirodne vyskusat, lebo dalsie atb brat nechcem, telo este zapasi s nejakou infekciu, lebo tie brutalne hlieny po zobudeni a potenie pri spanku som nikdy nemavala, najlepsie sa citim s teplotou 35,5, ked mam 36,5 uz sa citim chora, asi zacnem celaskonom s vyssimi davkami, mame doma aj wobenzym dost vela tabliet...tak neviem...kedysi som uzivala imunoglukan a chora som nebola vyse roka, ci neist tou cestou zase

rng - raz si spominal neviem si spomenut na nazov taky prirodny liek na zapaly v organizme...?