Anémia?

Príspevok v téme: Anémia?
freeladner

Problém je v tom, že som viac než bledý, unavený, slabý, nemám žiadne svaly, čo vyústilo do svalovej distrofie pravého ramena - vyskakuje mi rameno, roky. Mám 19 rokov a sesterka čo studuje medicínu mi poradila dať si urobiť krvný obraz s tým, že by mohlo ísť o anémiu+niečo súvisiace s ňou. anémiu má viac ludí v rodine. Je tu niekto, kto mi vie k tomu niečo povedať pred tým, než doktori otvoria v januári ordinácie? ďakujem

alex674

tiež som mala anémiu ktorú mi zistila doktorka pri odbere, bola som často unavená a poobede som vždy musela íst spať:)) potom mi dala doktorka sorbiter durules ktorý sa síce nemá brať dlhodobo ale ja som to nevedela a brala som to s prestávkami niekolko rokov. Teraz mám železa na rozdávanie a to ho už ani neberem. Skús piť čerstvú cviklovú štavu, má veľa železa síce je hnusná ale na anémiu fakt dobrá.

Ivka 1

Pravdepodobne ide o poruchu vstrebávania železa, aj ďalších minerálnych látok,stopových prvkov. Ak sa nevstrebávajú minerály , nevstrebávajú sa ani vitamíny. Je to potrebné riešiť komplexne a samostatné užívanie železa v prípravkoch z lekárne daný problém nevyrieši. Viac sa dozviete z krvného obrazu ale hlavne z profilu minerálov a stopových prvkov v krvi.

Lulita

z klasickeho krvneho obrazu sa stanovuje aj hemoglobin vzdy, aj pri biochemii, tak chod a uvidis, ci z toho si unaveny

freelander

jasne ze neumriem, ide o to ze tieto problemy sa so mnou tahaju roky, ale od 12 rokov zhruba a niky to neprechadza. mam pocit ze nieco v tom musi byt

pretoze zijem zdravy zivotny styl, mam dost spanku, pohybujem sa, jem vela ovocia a zeleniny, jem aj maso, ryby atd