Silvester a zvierence

olivienka

inak som včera čítala nejaké rady, ako treba zvieratá privykať na hluk, napr. pomocou nahrávky silvestrovského hluku, ale bolo mi z toho do smiechu - naše psy sa totiž nikdy v živote nebáli ničoho v tv/rádiu, môže tam byť na plné pecky film z druhej svetovej a oni proste nič, spinkajú v pelechu... ale keď do toho hurhaju niekde v trantárii buchne 1 delobuch, hneď to rozoznajú. oni proste vedia, že to je reálna hrozba, zatiaľ čo tv je len tv. tak ako sa boja tatkovej pištole, z ktorej nikdy nevideli ani nepočuli strieľať, ale hračkárskej sa neboja, ani keď robí hluk.
preto ani včera moc nepomáhalo, keď sme mali celý večer nahlas telku (kde hrali samé ***, ale čo by sme pre psíky neurobili :D)

olivienka

tak nakoniec som ani ja ten diazepam nedávala, malá to znášala o trochu lepšie ako minulé roky, tak som sa na to vybodla... akurát cez ten najväčší rachot sa trocha klepala a dychčala, ale nepanikárila, dokonca aj medovník spapkala, keď som chcela odviesť jej pozornosť k príjemnejším veciam (a to ona normálne bársčo nezje ani keď sa nebojí, anorektička moja, asi myslela, že je to jej posledné jedlo v živote :))
druhý hafan - hlucháň (takmer 14-ročný deduško) celý čas spal, až kým inteligentní susedia nevymysleli, že musia prekonať celé mesto, tak hádam hodinu hádzali neviem čo, ale bol to hluk ako keby hádzali granáty, tak to už aj on počul... a jasné, že sa začal báť, ale potom zaľahol, keď som si aj ja ľahla a z postele som ho škrabkala
mimochodom, obaja sú to pudli, stredná pudlica + kráľovák :)

lost

Deria
minuly rok ked som bol s Bastienom na Sivlestra na sedacke (tak ako teraz, lenze vtedy lezal na opacnu stranu :D ) tak on ani sa nepohol, ze by nieco zaregistroval :)
to asi vdaka okrajovej stvrti + sstrategickej polohe izby :P :))))
preto som dal fotak nech kameruje jeho oblubenu polohu a nejavil znamky stresu :)
i ked pravdou je, ze do psa kamera nevidi (niekedy ani clovek...)
takze netusim co si myslel :)
ale vseobecne aj vonku celkom ignoroval tie zvuky (ale na Silvestra som ho nechcel zbytocne tahat po sidlisku)
inac on je relativne dost plachy, taky poddajny (stale si lahol na chrbat ked stretol inych psov), agresivita to v slovniku ani nema a podobne :)
takze asi mam brutalne stastie, ze znasa silvester takto dobre :)
ked som dosiel domov, tak samozrejme vital ako vzdy :D ziadna zmena,ziadna nervozita nebola citit, potom lezal vedla mna hned nato a uplne kludny pokojny :)
no skoda ze vela psikov ma horsi silvester.. aj ked s nim ludia robia hocico.. vata do usi + najizolovanejsia izba + nejaka hudba do pozadia (alebo proste len šum aby prekryl necakane vybuchy atd..)
a to si nechcem ani predstavit, ako prezivaju silvester zvierata, ktore su navolno na dvore (resp na retazi, to je uz jedno asi aj..) lebo tam nema co tlmit ten zvuk..

goriliazena
hmmm, a psov uz nechces? :)

goriliazena

lost teraz mam 3 macky, ale v minuloti vzdy psy.

za pudla mas bod! :D ja som mala pudlicu, moja hydra mila zubata neboha! uz vlastne od jej cias mam tradiciu travit silvestra v kupelni(az na par vynimiek, ktore ma nakoniec mrzeli).
ked som decko bola tak, sme mali vipeta, čista srnka, a on bol taky labilnejsi, moj otec terorista nesetril fyzickymi trestami, mozno preto. a on to jeden rok chudak nedal, chytil zachvat, triasol sa do rana a rano mi pred ocami aj umrel.

a ked budem velka kupim si kozy, a aj s nimi sa budem zatvarat v kupelni.
moja jedine vyhliadka do buducnosti baj-d-vej

goriliazena

deria zvierence to teda prezili! to male maca uplne v pohode, hrala sa, a o polnoci spozornela a bola v strehu ale nepanikarila. druhe dve zeny moje mile, tej co som drbla tabletku bola otapena a spala a ani hadam nevedela ze sa deje nieco. a ta druha sa triasla, s tou som mala najvacsiu starost, ale dali sme to.

krcna chrbtica v prdeli, v tej vani som nakoniec s panom dostojevskym v naruci aj zaspala

a sa topatri tak pekny novy rok vseckym, ci co :D

Deria

to dufam, ze sa nabuduce rozhodnes inac.:) isteze je v bezpeci doma, no on to nevie, to vies ty. bez teba sa iste citi vseliako, len nie v bezpeci. bastiaaaanko:(

Deria

tak je, grand husky, ja z toho silvestra uz davno nemam radost, lebo nielen to, ze mam smolu na bojazlivych psov ale viem si predstavit, co preziva tisice inych zvierat, aj vonku pre ludsku nespratnost, ako keby sa nedalo aj miernejsie oslavit novy rok. teraz to ujde ale pred tym roky som presedela s mojim psom v kupelni a cakala, lez sa to vonku vybujaci.

lost

Deria, no ale tu je v bezpeci :P :)
nemal som ho nikde inde dat, uz som bol v pyzame, ale rozmyslel som si to naposledy, ale tak, ak by som sa mal rozhodnut este raz, asi vies ako by som sa rozhodol ;)