Zomrel mi priatel pol roka pred svadbou

Príspevok v téme: Zomrel mi priatel pol roka pred svadbou
katarina86

Nemožem sa s tým vyrovnať. Nech robím čokoľvek nedá sa to. Ubehol mesiac od jeho smrti, je to veľmi čerstvé, uzavrela som sa do seba, s nikým nekomunikujem, mám strašné depresie, navštevujem psychologa, ale on mi nepomáha prísť na iné myšlienky. Priatelia sa mi snažia pomocť, teda snažili sa, navštevovali ma, ale keď videli, že sa s nimi nebavím, prestali ma navštevovať. Skrátka, nepomaha mi nič, žijem sama so psom, rozprávam sa s nim, všade po zemi mám porozhadzované jeho fotky, v spálni jeho veci, osobné veci, všetko mam pri sebe, schudla som 23 kíl, nejem, začala som s alkoholom, na ničom mi nezaleží, rodinu nemám, som z detského domova, nikdy som rodičov nepoznala, mala som adoptívných a tí zomreli ešte pred 5 rokmi, keď som bola na strednej a tiež som mala zle obdobie, ale toto je katastrofa. Ja ani nechcem aby mi niekto pomohol, nič mi nechýba len on a chcem ísť za ním. Chcem len nazbierať odvahu.

Mimulus

Ak Ti to pomôže tak ak zistíš ako by sa to dalo tak si to s ním rád vymením :)

mellisa má pravdu, treba začať chodiť medzi ľudí, zbaliť všetky spomienky a fotky do krabice a dať im zbohom. Spravil som už veľakrát niečo podobné a vždy to pomohlo.
Zvieratko? Neviem podľa mňa musíš začať robiť niečo čo Ťa v živote naozaj baví, bavilo a nikdy Ťa neprestalo baviť - jednoducho sa tomu venuj a uvidíš, že všetko zlé odíde :)

mellisa

Ak nechceš pomoc, tak prečo tu píšeš? Za ním pôjdeš, ale o niekoľko rokov neskôr, teraz ešte žiješ. Tie fotky a jeho veci niekam odlož, lebo sa z toho nikdy nepozbieraš. Pol roka je ešte krátka doba na spamätanie sa z jeho smrti. Máš psíka, tak chodievaj s ním von čo najčastejšie medzi ľudí. Ak máš možnosť zmeň bývanie. A s tým alkoholom prestaň, to nieje liek na tvoju bolesť, len ju bude ešte viac prehlbovať. Takže urob toto:
- sprataj jeho veci z dohľadu
- prechádzky na čerstvom vzduchu
- čo najviac chodiť medzi ľudí

Tinajaaa

Skús si osvojiť nejaké opustené zvieratko (psa, mačku) starostlivosť o neho ťa privedia na iné myšlienky. Prechádzkou so psíkom na čerstvom vzduchu ti určite pomôže. Nenahradí ti priateľa ale získaš kamaráta, ktorý sa ti za starostlivosť odvďači láskou. Keď prídeš z práce domov privíta ťa vrtiacom chvostíkom, rozesmeje ťa v tej najneočakavanejšej situácii. Zvieracia láska je veľký liek.

james bond

toto je situacia, v ktorej ti asi tazko poradi niekto kto to nezazil, tak tu ani nejdem mudrovat, velmi rad by som ti pomohol keby viem ako