Amnestia

lujzi

mal som podmienku 15mesiacov tu som porusil tak mi dali suhrnny trest 24nepodmienecne tak ako sa mi jeden trest mohol zrusit? dostal som suhrnny trest

outu

ale píšeš ze si dostal suhrnný trest. tak som to pochopila tak, ze druhym trestom zrušili podmienku a dostal si nepo suhrnny trest na 24 mesiacov.
alebo mas dva rozdielne tresty? jeden podmienku a druhy nepo?
ale to by si nepisal suhrnny. v tom nepo treste nemas pisane, ze sa zrusuje rozhodnutie okresného sudu ktory ti udelil ten trest 15 mesiacov?

lujzi

za prvy cin som mal podmienku 15mesiacov a za druhy cin mi dali nepodmienecne takze som dostal suhrnny trest za obidva ciny dohromady

outu

cize, áno, tá podmienka tam už nehrá rolu, tá bola druhým rozhodnutím zrušená a preto ti bol uložený súhrnný trest.

outu

máš suhrnný nepodmienečný na 24 mesiacov, čiže ten prvý 15 mesačný trest máš v druhom rozhodnutí zrušený. "... súd súčasne zrušuje výrok o treste uloženom obžalovanému .... rozsudkom - trestným rozkazom OS .... zo dňa .... , ktorý nadobudol právoplatnosť dňa ..... a vo výrokoch o treste ako aj všetky ďalšie rozhodnutia na tento výrok obsahovo nadväzujúce ak vzhľadom na zmenu ku ktorej došlo zrušením stratili podklad." či?
tak som to pochopila. ale to máš dva zvlášť tresty. s tým, že tu 15 mesačnu podmienku máš premenenú, a bol si znovu odsúdený? ale to by si nemal súhrnný trest. pri súhrnnom trest sa jeden trest musí zrušiť.

lujzi

ved ale bol som sudeni za 2skutky a na jeden som mal podmienku a aj ked mi ju premenili tak ta podmienka tam uz nehra rolu?

outu

jáj, to mas nepodmienečne. tak to zial sa na teba nevztahuje. lebo ten 15 mesacny trest si mal zruseny tym trestom suhrnnym, ktorým si dostal 24 mesiacov.

outu

to musí posúdiť sudca. ale myslím, že ano, lebo to časové obdobie trvania podmienky v tej amnestii nie je uvedené.