Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?

Príspevok v téme: Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
0905111

vyberam si VŠ a som strasne zmätený....čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
alebo co a PREČ by ste si vybrali Vy kebyze mozete ist na vš este raz?
Ja rozmyslam mad medzinarodnymi vztahmi, zdravotnictvom (dentista, hematolog), alebo nieco s dopravou (logistika)
absolutne netusim co by mohlo byt najlepsie do buducnosti...
dakujem za vase nazory! :)

tralaaa

Nieco k IT - maju vysoke nastupne platy(v porovnani napr. s inymi absolventami), ale tie sa im pocas zivota uz moc nezvysuju, preto poznam vela ITckarov, ktori chcu odist/odisli/ zo svojho zamestnania a chcu robit nieco ine a taktiez sa nemaju kam karierne posuvat, preto byvahu casto nestastni, vyhoreni z prace!
Ja za najperspektivnejsie povazujem medicinu, pretoze lekari sice vykrikuju, ze maju malo penazi, ale nepoznam ani jedneho, co ma po 35ke a vozi sa na favorite a byva v panelaku. Dokonca mam kamaratku sestricku na Kramaroch, ktora s kolegynami presvecovala postu lekarov a ziaden nemal plat pod 1700euro! Je tam moznost vycestovat do Nemecka a tam uz maju platy rozpravkove. Takze urcite chod na medinu, ak Ta bavi biologia, chemia a citis sa na to, ze to zvladnes

klasik12321

0906111 - lekari potrebuju coraz viac sofistikovanejsich vysetrovacich a operovacich nastrojov a drviva vacsina je napojena cez PC - cize pomaly medicina bez IT bude mat iba malu ucinnost. A firmy, ktore taketo veci vyvijaju si vedia teda velmi dobre za ne zapytat...

Maoam

IT,technicke smery, medicina, zdravotnictvo, farmacia,

ludia budu vzdy choriet, jest, mriet a technologie sa nadalej rozvijaju

dvadva9

napr aj farmarcenie vyzera byt super, a ludia budu stale jest.. LENZE, zijeme vo svete, kde nie tak celkom plati logika.. Podvodnici z bruselu dotuju svojich farmarov tak, ze mozu predavat pod vyrobne ceny.. cize nas (alebo ten kto chce robit) nema absolutne ziadnu sancu sa na trhu presadit..
cize proste krivia (ja tomu hovorum kurvia) trh..
ale ludia budu stale chorsi a chorsi, lebo je to zlata bana, nekonecny bludny kruh, a coraz dalej ludi ma psychologicke problemy, ale tazko pvoedat, ci je to tutovka take povolanie, napr o 20 rokov..
ale myslim si ze minimalne pre zeny je velmi vhodne povolanie - sestricka/osetrovatelka..
populacia starne a niekto sa o nich bude musiet starat (pokial niekto nevyrobi vazanie pre starych a budu ich strazit roboty a podobne..)
a ak budu ich deti IT, tak budu dobre plateni, ak budu dobre plateni, ale nebudu mat cas, budu potrebovat niekoho kto sa o ich rodicov postara.
Toto ale plati len za predpokladu, ze sa moralka a medzdirodinne/ludske vztahy neprepadne az na absolutny bod mrazu..

a svet sa meni coraz rychlejsie :/

youki to pekne trafil..

Solomon

lekarska fakulta :) ale zase plati ze to odporucam iba ak by ta to bavilo :) pretoze studovat na LF bez odhodlania obetovat mnozstvo zo svojho volneho casu nema zmysel :)

dvadva9

Radca12321

chcel som IT, ale nebavilo(by) ma to :D ale co ak bude kazdy len IT ? to nie je dobra diverzifikacia :) skor by to chcelo nieco, co nikto nerobi :D (nie som si isty ze co)
ale podla mna medicina bude ovela lepsia. vies preco?
medikovia budu liecit celodennych vpracisedov z oddelenia IT..

Filipova

Minule davali v spravach, ze masiarske remeslo pomaly upada na Slovensku :)

Pokial chces ale VS, odporucala by som ist mimo SVK... vacsina skol, dokonca aj tie, ktore maju dlhodobo svoje dobre meno, uz nemaju taku kvalitu, aby si sa mohol pysit, ze si vystudoval to a to...

olivienka

100% súhlasím s oboma youkiho príspevkami... hlavne s touto časťou:
"Odpoved na otazku co sa oplati studovat ti nepomoze, lebo ak budes studovat nieco, co ta nebavi, mozes byt na tom horsie ako keby si studoval menej atraktivny odbor, ale bol v nom dobry."