Chcela by som schudnúť 5-10 kg!

Príspevok v téme: Chcela by som schudnúť 5-10 kg!
alexandra282

Ahojte :) Teraz keď začína jar, tak by som potrebovala schudnúť. Mám 16 rokov, meriam 161 cm, vážim 60 kg, obvod hrudníka mám 87, obvod brucha 78, obvod bokov 87, a obvod stehien 88. Váhu by som chcela "zhodiť" na nejakých 50-55 kg, počula som, že sa to dá zhodiť aj za 3 týždne... Zdravo. Vymyslela som si aj jedálniček... Nebudem sa hladovať, budem jesť 5 krát denne.... Tu je:

Raňajky: 2 poháre minerálky, musli s nízkotušným mliekom alebo chlieb so šunkou a syrokrémom..

Desiata: jablko alebo banán (v ovocí a zelenine si toho vela vyberať nemôžem, pretože na väčšinu mám alergiu), minerálka...

Obed: To čo bude v školskej jedálni na obed (budem si vyberať menej kalorické jedlá), zase veľa minerálky vypijem, alebo si počkám a najem sa doma niečoho čo bude (na obed sa nebudem velmi obmedzovať, zjem čo bude, ale v menšom množstve ako doteraz)...

Olovrant: ovocie, alebo paradajka =D (tie milujem)

Večera: chlieb so syrokrémom (nátierkou) a šunkou, nesladený čaj, minerálka...
______________________________

Vzdám sa aj čipsov, čokoládok a všetkého takéhoto na čom som závislá len aby som schudla =D Vážne to potrebujem, niekedy som mala fakt dobrú postavu, bola som chudučká jak špáratko, len ako začala puberta, tak som fakt dosť pribrala, a bolo to aj dosť viditelné... Asi 10 kg za 2 mesiace som pribrala, a išlo mi to hlavne do stehien (!!!) a do brucha...

Keby som teoreticky za tých povedzme 6 týždňov, monžno aj viac, schudla 6 kg, alebo proste aby to na mne bolo vidieť že som chudšia, tak by som začala športovať... Teraz ešte nemôžem, len doma, kedže sa vonku drží sneh. Chodila by som behať nejakých 6 km, aj do kopca, chodila by som byciklovať aspoň na hodinku, chcem chodiť začať plávať aspoň na 2 hodinky....

Momentálne denne chodím 130 schodov každý deň, a keď idem zo školy, tak mám 3 kilometre rýchlej chôdze.

Ľudia čo ma dlhšie nevideli, tak mi povedali že som z nôh trošku schudla, že je to vidieť, ako som začala chodiť na strednú školu....

Potom by som sa viac chcela zamerať na brucho. Chcem mať krásne ploché bruško :-)
Myslím, že by mi pomohlo keby som denne robila brušáky, a vždy by somich počet zvyšovala. Na internete som čítala že by mi pomohlo aj byciklovanie, plávanie... :-)

No, tak aký máte názor na moje chudnitie? :-) Fakt velmi, velmi ale hrozne velmi by som chcela schudnúť, aby som sa aj v lete nehambila ísť do plaviek s tým mojim "špekom" na bruchu...

nikaroxy

Ked ti môžem poradiť, teda nechcem povedať, že máš zlý ten jedálniček, ale z tohoto neschudneš určite za 3 tyzdne a uz vobec nie 10kg. Pohyb je nevyhnutnosť. Neviem ako si na tom so sportom. Ja robim crossfit druhý mesiac. Pred tym som sa trapila v posilnovniach - dá sa povedať že bezvýsledku, teda sem tam som schudla 2-3kg, ale pri nedodrzani stravovacich navykov boli hned naspať.Takže ono jedno a druhe ide ruka v ruke :strava-pohyb. A pohyb intenzivnejsi. Najlepsie sa mi podarilo dostat do formy pred dvoma mesiacmi a to tym ze som uplne vyradila pečivo a múku. To bol moj zabijak, na ranajky som mala chlieb, na večeru tiež! Tomu je koniec, su to obrovské kalorie a zbytocne, lebo da sa jest oela zdravsie vecere i ranajky. Po druhé som vyradila i ked to bolo pre mna narocne prílohy - zemiaky, ryža! I ked sa to možno nezda sú rovnako neskutočne kaloricke a priberanie z nich mi islo jedna radosť. Nahradila som ich salatmi, zeleninou, ci cerstvou alebo dusenou,grilovanou,varenou..na vela sposobov. Samopzrejme masko môžeme :D Najma kuracie. To však neznamená, že si môžeš dať kurací rezeň, i ten je obalovany v muke a v struhanke,ktorá ´je zase len z muky. Takže masko grilovane, na zelenine, s omackami (skor nesmotanovymi), ja mam rada aj zapekane, dusene, vselijake. Druhý velky krok ktorý treba urobiť ak chces schudnuť - žiadne cukrovinky! Vždy som bola naucena mlšať, čokolada bola mojou drogou, aj je :) ale ak chces schudnut musis sa premoct. Pozor na ovocie. Tiež s mierou a píšeš že ješ na ranajky banán. To nie je velmi správne. Energiu ti cukor dodá,pretože banan je najsladsi hadam a najkalorickejsi z ovocia. Radsej ked mas rada ovocie ako ja si daj jahody, černice, čučoriedky, jahody, ale s mierou. Tiež ovocie obsahuje cukor. Pozor kazde jedlo musí obsahovať bielkoviny, ja zvyknem na ranajky si uvariť vajička na tvrdo, nakrajať zleeninu, dám si šunku - ale pozor aj na šunku lebo niektoré su same muka, treba sledovať vysoky podiel masa, najlepšie od 70% masa na hor :) Este ak ti s tym chlebom mozem poradiť ja som chlieb kedze som zboznovala pecivo a bolo to najjednoduchsie, natrieť a zjesť, tak ja som chlebik nahradila najskor celozrnnym, potom uz ani ten a teraz ked mam chuť jem pšeničnoražné tie polystyrenove chlebiky. Nie su az take zdrave ako sa o nich hovorí, ale na 100% zdravšie ako ten bielyrožtek za 5centov. Tento štýl stravovania treba podporiť pitim zeleneho caju a vela vody. Mne to pomohlo a aj inym babam co cvicime spolu. Kludne sa pytaj ak ta nieco zaujima :)

Agnes999

alexandra vymyslela si si to dobre, tak sa drz! len miesto toho syrokremu by som vybrala nieco zdravsie, napr. zeleninove natierky, napr. cicerova je velmi dobra. beh, bicyklovanie a chodenie do schodov su velmi dobre sporty.

kikinkaa

Pre "kikushka"...ahoj...mam ten isty problem...len mám o nejaké 2 cm viac a aj váhu vyššiu-66kg...velmi s tým chcem niečo robiť lebo kedysi som bola štíhla ako prútik...mohli by sme chudnut spolu ak by si chcela :)

sweater*

a navecer uz nejedz pecivo, daj si len nejaku zeleninovu misu, ocakanu troskou olivoveho oleja. a mimochodom brusakmi neschudnes z brucha, urcite :). nato potrebujes len dobru stravu a aerobne cvicenia, beh, plavanie, bicykel, najlepsie rano na lacno (voda nieje jedlo :), daj si tak 45 minut intenzivneho cvicenia, urcite na nete najdes, ako si zistit vhodne tempo, pretoze na tom velmi zalezi. tak vela stastia v chudnuti a poviem ti popredu ze nebud sklamana lebo 6 kilo za 6 tyzdnov je dost narocna vyzva..

A*

miesto minerálky si daj radšej čistú vodu, alebo s citrónom, zelený čaj a pod. a miesto sladkých musli skús radšej biely jogurt s ovsenými vločkami, orechmi, čerstvým ovocím, dá sa to rôzne skombinovať a chutí to naozaj dobre :) a na večeru by som miesto pečiva dala skôr bielkoviny alebo zeleninu....a úplne vylúč sladkosti a biele pečivo!!

lea128

Milá Alexandra, rano si pecivo a syrokrem kludne mozes dat, ale vecer pecivo radsej nie, nahrad to radsej fitness chlebikmi, najdes ich v skoro kazdom obchode, ja ich kupujem v Kauflande. Ja si na veceru uvarim len brokolicu ( celkom ma aj nasyti) alebo tvaroh so zeleninou a s grahamovymi cestovinami... paradajky ( aj viac). Dolezita vec pri diete, je dati si syte ranajky a obed a nehladovat, ked budes cvicit, ziviny zo stravy su velmi dolezite.
A este jedna VELMI DOLEZITA VEC PRI DIETE: Urcite nepi tak casto mineralky ako si napisala, mineralky viazu v tele vodu a tak mas pocit, ze nechudnes. Daj si len obycajnu cistu vodu a mineralku denne max 2 pohare. Takymto stylom som schudla aj ja 7 kg minuly rok, ja som cvicila pri tom aj 3- 4x denne, dokonca som si sem tam dala aj sladkost a v pohode som schudla- za 2 mesiace.

kikushka

No ja by som to skusila tak ze rano a vecer koktejl a na obed niaky salat s mesom....medzitym kava. Uz musim daco robit :-/

Lieenkaa

S chlebom a syrokremom urcite neschudnes ak nebudes behat rano aj vecer do kopca tych sest km:-)
Odporucam rano namiesto ranajok vypit stavu z mrkvy a cvikly, na veceru to iste,pit len vodu, obed maj aky chces a pojde to. moja mama tak nenormalne schudla. samozrejme bez sladkosti a obedy zas nie v mc donalde ani slaninu,nieco s mierou. tiez som sa dala na chudnutie ale s osobnym trenerom a zumbou:-) drzim palce,snad som ta inspirovala

victoriaa

ahoj tak ako aj ty aj ja som sa od dnes rozhodla nieco so sebou spravit .tiez som bola kedysi chuda a pribrala som je to hrozne chcem sa naspat vratit do formy co keby sme sa dali na spolocne chudnutie? :) mozme zalozit blog a tam spracovat jedalnicek a tak:)