Nočné prebudenie - nemôcť sa hýbať

wildwind

ale no prosim vas, ziadne matanie, ziadna dusa si po vas v noci nechodi..mne sa to stavalo cesto a este aj teraz obcas, ked zaspavam..je to preto pretoze clovek ked spi, mozog vysle signal, aby sa nase telo "paralyzovalo" .. je to preto ,aby ked v noci spime sme si nejako neublizili..no len niekedy to vyjde tak blbo, ze este ani uplne nespime a uz sa nemozme hybat..halucinacie, pocit ze pri nas niekto je, to vsetko su procesy, ktore sa deju v mozgu...neviem to odborne vyjadrit, ale na nete je kopa clankov, ktore presne opisuju co sa vtedy s telom deje a ziadny duchovia za tym nie su

lilyianka

www.pluska.sk tu je o tom celkom dobrý článok .. mne osobne sa to stalo asi 3x v živote a dokonca som to mala spojené so snami .. nepríjemná skúsenosť, hlavne, keď má človek halucinácie a zdá sa mu, že je niekto v miestnosti .. tak ako sa to stalo mne

upriimna123

Ja tiež nie, ale keĎ sa mi to udialo, neviem, mám voči tomu rešpekt, lebo to bola nepríjemná skúsenosť....

uprimna123

Vraj je to spankova paralyza. Mne sa to stalo tiez. Zobudila som sa vsade tma a neprijemnh pocit niecoho. Nemohla som sa hybat. Vo mne panuika co sa deje. Nemohla som da pohnut zakricat. No hnus. Potom som sa zacala modlit a akosi to odislo. Tak to som mala asi 10 rokov. Odvtedy sa mi to atalo este 2x . Vraj sa tomu hovori aj matanie. Ze ta chodi strasit niekto zivy koho poznas a chce ti zle. Kamaratku chodil v noci dusit niekto z rodiny. Az raz sa jej manzel prebral a niekoho na nej vifdel sediet. Nepovedal jej kto to bol. Isli za nejakou zenou a ta ju toho zbavuula. Nmala stopy po skrtenu na krku. Ten clovek ktory xhodi matat o tom nevie. Nwtreba mu to vycitat. Je to vraj dusa...

joan1

mne sa stavalo obcas v minulosti nieco podobne, ze som sa chcela prebudit a mala som pocit takej tazoby akoby nieco na mne sedelo a nemohla som sa pohnut a otvorit oci. Akoby obrna, dost blby pocit.