Mykoza?

Príspevok v téme: Mykoza?
mimi25

Viem, ze tem o mykoze je tu mnoho, avšak mam otazku, ci moze mykoza odozniet aj sama od seba? neviem zrovna ci ide o mykozu ale priznaky nato su, dole ma to velmi pali stipe, je to tam vsetko cervene. Vytok typu tvaroh nemam, je vsak biely nie je ho vela, fakt len minimum, a este pri moceni to pali. Je to mykoza? k doktorovi momentalne nemozem, a rovnako ani do lekarne nieco kupit...Prejde to samo? ake su potom dôsledky? velmi pekne dakujem

Sima>LC

Ahoj, no z vlastnej sksuenosti ti mozem povedat ze mykoza sama od seba neprejde. A aj ked ju vyliecis, moze sa stat, ze sa ti po nejakom case vrati. Nechcem strasit, ale je nas takych niekolko. Ked sa mi mykozy opakovali velmi casto, hladala som pomoc a doteraz mi najlepsie zabral wobenzym, co su enzymi, je to liek, a vies to kupit bez receptu v lekrani. Brala som ho niekolko tyzdnov (presne uzivanie ti poradi lekranicka, alebo lekar) a mykozy sa mi prestali vracat. Takze som nadmieru spokojna.

spaceboy

ahoj, mas typicke priznaky mykozi. Nemala by si vahat cim skor navstivit gynekologa. Same od seba to neprejde a moze sa ti to iba zhorsit. O priznakoch mykozi si mozes precitat tu www.mykoza-sk.sk
Okrem liekov, ktore ti odporuci lekar, mozes zacat aj domacou liecbou v podobe probiotik, ktore su prave proti premnozenym kvasinkam. O dolezitosti probiotik si mozes pozriet video tu www.sunpharma.sk

pia

Monika1984: ty si stale sucha a ja mam zase problem s nadmernym vytokom, ktory mi lezie na nervy, lebo si na nho neviem zvyknut a zbavit sa ho:(

Monika1984

pia/ aj mne moja prva gynekologycka, to iste stale Macmiror, alebo Antifungol, pripadne Clotrimazol.
Najcastejsie vsak Antifungol. Vzdy ma vysetrila "rukou" bez odobratia kultivacie kazde 2 mesiace som tam chodila cca.
Potom som zmenila gyn. spravil kultivaciu a bol zhrozeny ze preco mi predpisovala lieky na mykozu-candidu ked ja som mala bakteriany zapal ktory sposobil streptokok, sice som sa vyliecila ako tak som ok ale za tie 2 roky mam tak narusenu floru v posve ze ked aj som zdrava a vysledok je ok STALE som sucha moze byt akokolvek vzrusena a mam chut proste nic. Vo vysledku mam vzdy "ziaden lactobacil" brala som za posledne 2 roky niekolkokrat po tyzdni Gynoflor, + preventivne celorocne 2x tyzdenne lactovag a podobne, a stale to nie je ok, stale sucha...ale nie je sa co cudovat podla mna

pia

Monika1984: mne moja ex gyndarka dookola predpisovala len antymykotika...teraz mam zrejme poriadne narusenu posvovu floru, stale nejake premnozene bakterie a k tomu pálenie ach jaj.....

Monika1984

Pia/ máš úplnú pravdu! Toto iste som sa snažila banán vysvetlit vo vedľajšom príspevku. Pretože skutočne veľa krát nejde o mykozu ale o ine baktérie a veľakrát gynekologovia neurobia ani kultivaciu len predpisu cipky na mykozu a ďalšia vec narušene prostredie v posve nie je nic prijemne ja ma tak zničené vinou predosleho gyn. že mam takmer stale problem so Suchostou posvy:(

pia

mimi ani ja... kaslem na lekarov a momentalne sa venujem detoxu a bylinkam...za peniaze ktore som minula za lieky som mohla mat dovolnku pri mori..ale tebe snad pomozu, ked to mas prvy krat tak to bude neco co sa da vyriesit, drzim prsty a skore uzdravenie!