Štítna žľaza?

Príspevok v téme: Štítna žľaza?
LiS

Ahojte. Už dlhšiu dobu mám zdravotné problémy. Veľmi sa potím (v lete nosím len čierne veci, lebo som v momente ako vyjdem na ulicu cela mokra, dokonca sa potim aj v zime v autobuse! , som neustále unavena (spim aj 9 hodin denne a stále len polihujem), som nervozna, mám vysoký krvný tlak (160 na 110) , tep mam okolo 95 pritom športujem takmer každý deň. Zhoršila sa mi kvalita vlasov, su suché a vypadávajú. Jednoducho vyzerá to, ako by som mala zvýšenú funkciu ŠŽ. Lenže čo ma trápi, že pri tejto diagnóze je jeden zo znakov aj rapídne ubúdanie kíl - teda chudnutie napriek prejedaniu sa. Ja stále cvičím a upravila som stravu a nie nie schudnúť, naozaj je vidieť keď zjem malý keksík a potom zhodiť to je naozaj ťažké. Preto mi nejde do hlavy, že by to ta hypertyreoza nebola? Už mi robili krvné testy na hormóny ŠŽ lenže výsledky budem mať až o pár dni a stále na to myslím, chcela by som už vedieť, kde majú pôvod všetky tieto moje problémy. A ešte by som chcela vedieť, či sa z liekov ktoré sa nasadzujú na liečbu priberá, lebo som čítala, že áno a veľmi sa toho bojím. Budú mi neskôr ŠŽ aj úplne vybrať, či to nie je nutné? Ďakujem za odpovede a skúsenosti

LiS

No dnes som videla svoje vysledky a naozaj bolo všetko v norme. Nechapem to... Dufala som že sa konečne odhalia moje problemy. Myslite, že je možne, že napriek dobrym vysledkom krvi niečo zistia pri sone?

Lulita

Lis - chapem, aj ja akokeby som verila, ze to odhali moje problemy, uz som s aobjednala na krv, na usg nemozem, lebo chodim do roboty :( ked mi vyjde poobedna skusim sa aj na usg aj ked tam mi tiez nikdy nic nenasli

LiS

Tak ahojte, krv nič neukazala, vraj mam všetko v norme - vysledky od obvodnej lekarky. Buduci štvrtok som objednana na vyšetrenie k endokrinologičke, tak snaď aj môj pripad bude že niečo zisti až sono... Som už zufala, chcela som mať po problemoch už :(

RNG

Nuz ja mam ten nazor, ze nemame ziadnu cast tela, ziadny organ v tele zbytocne, preto ich amputacia nie je najlepsie riesenie, treba ich vyliecit, ked su chore a dat im to, co potrebuju na svoju cinnost v dostatku, podla novsich vedomosti, nie podla archaickych tabuliek.
Rozne zamorenia, zhluky, hrcky a nefunkcne utvary ako cysty, myomy, tumory atd sa daju pomocou enzymov a enzymotvorneho jodu a selenu odstranit. Chyba je, ze sa nejedna o lieky, ale potravinove doplnky a v tom je velmi malicka skupina lekarov , vsetci ostatni maju vedomosti len v predpisovani schvalenych farmaceutickych chemikalii, a ked to nestaci tak rezu a ozaruju. A rezanim sa veci nevyliecia, neregeneruju, len odstrania a potom funkcia, ktoru mali v tele chyba.

RNG

Nuz rozni lekari, na rozdiel od velkej vacsiny upravili cinnost stitnej zlazy v obidvoch smeroch, hyper aj hypo, vcitane odburavaniu hrvolova cysta uzlikov prave vacsimi davkami Jodu a selenu.
Lekari zatial bezne usudzuju na cinnost stitnej zlazy najma podla hodnoty hypofyzoveho hormonu TSH, co nie je priam najpresnejsie meranie cinnosti stitnej zlazy, tj tvorby T-4 a najma T-3 hormonov.
Takze hoci dnes vyskumnici odhaduju, ze vyse 60% zien ma nizku cinnost stitnej zlazy, ani 1/3 s toho sa neda beznymi testami zistit.
Samotny jod zvysuje cislo TSH, preto usudzuju nespravne, ze je skodlivy, ale spolu so selenom sa zvysi premena T-4 na T-3 a teda cinnost stitnej zalzy sa zlepsi.
Jod a selen su potrebne ale aj na ine hormony a enzymi, nielen v stitnej zlaze. Tak kedze podla novsich vyskumov a praxe dostavame oboch primalo v potrave, podla novsich poznatkov(tj novsich ako tie archaicke tabulky odporucenej dennej davky, z roku 1948, ktorich sa lekari dodnes krcovite a spiatocnicky drzia), tak je rozumne si ich doplnovat.
A zaroven aj zinok, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, pripadne aj zdroje EPA a DHA na nervy a mozog.

olivienka

poslala ma doktorka, ale tak pýtala sa, či chcem ísť. nemala som také problémy, že by som to okamžite bezpodmienečne potrebovala (žiadna rakovina alebo čo), ale liekmi sa to neupravilo, resp. po postupnom vysadení sa mi to okamžite vrátilo na pôvodné hodnoty, a tie lieky sa vraj nemajú brať dlhšie než 2-3 roky (ja som ich mala vyše roka a pol). takže nebol veľmi dôvod dúfať, že ak mi znova nasadí lieky, niečo sa zmení. ani ma už nebavilo byť stále ospanlivá, depresívna, opuchnutá a znechutená zo života :) preto operácia

LiS

A na tu operaciu ta poslala doktorka alebo to bolo tvoje vlastne rozhodnutie? Tak uvidim, co mne povie endokrinologicka, o tyzden vo stvrtok idem na vysetrenie, to mi budu robit sono asi , vsak? Rusalka, tak to je zaujimave, ze aj znizena aj zvysena cinnost.. Preto mozno mam taky problem schudnut.. No neviem uvidim. Znie to cudne, ale dufam ze mi uz konecne zistia, ze za tym vsetkym je SZ lebo uz mi tie moje problemy naozaj lezu na nervy a chcela by som opat zit normalne, lebo vsetci co s tym urcite maju pdoobny problem vedia, ze to je hrozne, mne najviac vadi to potenie, lebo leto s tymto problemom je naozaj hrozne a nedokazem si ho naplno uzit :(