Potrebujem nazor medika

Príspevok v téme: Potrebujem nazor medika
netehulka

Som sa chcela spytat, ci by si nevedela poradit takto cez net. Mala som 2 roky dozady zistenu rezistenciu na amoxicilin+klavunalat, ampicilin, cefalotin a intermedialny nitrofuratoin. teraz mi tu dokina predpisala flucloxacilin co je tiez penicilin, som jej vravela, ze som rezistentna, ale vies ako, neviem, ci aj na tento. vtedy to robili na enterobactera cloacae v SR. Neviem, ci je rezistencia len na urcite bakterie alebo to znamena ze na vsetky bakterie mi tieto peniciliny nezaberu.Neviem, ci to nezabera len na urcite bakterie alebo na vsetky co sa tyka tychto liekov.

netehulka

podla vsetkeho tento flucloxacilin nezabera. citim sa na hovno a to co mal liecit nelieci. takze tipujem rezistenciu aj na toto.

netehulka

vsak ano, ale na 4 antibiotika bol rezistetny a to hlavne na tie penicilinove. tie ostatne neboli penicilove, co som akoze nebola rezistentna. vsak tak som ti to aj myslela,ze ta konkretna rezistencia sa tykala enterobaktera.

VEDMA

navyse nie je pravda, ze ked je konkretny mikrob rezistentny voci niektoremu penicilinu, tak je automaticky rezistantny voci vsetkym penicilinom!!! Preto je tych penicilinovych ATB tolko a preto sa delia do roznych skupin..

ni-ka

z toho co si napisala som pochopila ze si pred dvomi rokmi mala potvrdeneho enterobactera a nasledne ti robili testy z coho vyslo ze je rezistentny na menovane atb...takze ta rezistencia sa tykala len toho konkretneho enterobaktera.Pri ostatnych infekciach,napr.streptokok,stafylokok atd ti kludne moze zabrat aj penicilin:)