Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?

Príspevok v téme: Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?
Walll

Ahojte potrebujem niečo súrne vedieť. Včera som musela ísť ku obvoďáčke pre papiere do školy kvôli mesačnej praxy ktorú budeme mať atď. Keď ma videla asi po roku čo som tam nebola tak ju skoro kleplo a hneď ma donútila odvážiť sa a proste mala som brutálny výsluch o jedení ako, kedy, čo....atď. Snažila som sa dajako klamať (viem nie je to správne) ale aj tak vedela čo je vo veci. Samozrejme všetko mi napísala do karty :( ..a objednala ma na krvné testy a všetky možné vyšetrenia. A jej vyjadrenie bolo že "pokiaľ nepriberiem do neviem kedy neviem koľko kg a budem mať zle tie výsledky tak ma pošle na psychiatriu na vyšetrenie a tam povie dajakej doktorke neviem jakej že nech ma nechá hospitalizovať keďže som vraj tvrdohlavá a nechcem si nechať normálne poradiť a pomocť" :-O ....mám 18.. v škole (chodím na zdravotnú) sme sa učili o takých veciach ale dajako sa z toho neviem vysomáriť pretože tam nebol uvedený dajaký presne takýto prípad alebo aspoň trochu podobný. Môže ma nedobrovolne tam poslať pokiaľ moja váha nie je nejako až brutálne nízka? Výšku mám 175cm a váhu mám 52-53 kg. Ešte pred nedávnom som mala 49 ale teraz si myslím že je to už lepšie. A naozaj nemám v pláne už pribrať ani gram tak teraz neviem. Ja sa po fyzickej stránke cítim celkom v pohode. :/

luciano

Tvoja doktorka si zrejme myslí, že si anorektička. Za istých okolností môže nariadiť povinnú ústavnú liečbu vtedy, keď by si si sama ohrozovala život. Podobne ako je to u tých, ktorí sa pokúsili o samovraždu.

keyboarddd

to je hlupost. bud tvoja doktorka klame, aby ta postrasila, alebo zaspala dobu. toto sa dalo v minulosti, ale nie dnes, ze niekoho kto nepacha trestnu alebo priestupkovu cinnost mozu len tak hodit do blazinca, nezmysel. na vsetko je potrebny tvoj suhlas a aj behom hospitalizacie moze kedykolvek podat regres a odmietnut celu liecbu, je to tvoje uplne normalne pravo.

nyx

mila wall, ja by som ti poradila len jedno, nieco s tym rob este teraz, ked mas sancu... nevies si predstavit co ja by som kedysi dala za takuto dohodu "ak priberies, bude to fajn"... mne nikto moznost nedal a este roky od tej psychiatrie sa neviem dat dokopy, kedze som neskutocne pribrala najprv kvoli liekom a zvysenemu mnozstvu jedla, ale aj kvoli tomu, ze sa mi anorexia zmenila na zachvatove prejedanie... teraz je to len kolobeh chudnutia a prejedania...
doma mozes pribrat zdravym sposobom, bez nasledkov po liekoch a bez pripadnych depresii... aj ked ktovie, mozno niekto ma z inej psychiatrie aj lepsie skusenosti, ale ja som si odzila nieco strasne......
najdi si cloveka, ktory v tom bude s tebou, aby si sa na to necitila sama ako proti celemu svetu.. da sa to zvladnut, vsetko sa da prekonat, len jednaj, kym ti este ludia ponukaju pomocnu ruku vo forme dohody a nie "liecenia" na psychiatrii
verim, ze sa das dokopy :)

stonka

Si typicka anorekticka, vies to ty, vie to tvoja lekarka, naco okolo toho chodit ako okolo horucej kase. Nemas hmotnost v normale, to je tiez fakt, ktory sa neda vyvratit. Proti tvojej voli ta mozu hospitalizovat v pripade, ze seba alebo inych ohrozis na zivote alebo zdravi. Cize da sa to, i ked je to tazsie ako niekoho proti jeho voli hospitalizovat v minulosti.

Emily opat

Ahoj,

ja mam 174 cm a 62 kg a som naozaj stihla. Nechcem mat ani o kilo menej. Mat 53 kg si neviem predstavit.
Navsteva psychiatra je u teba nutna, pekne chod, inak si znicis zdravie a mozno aj zivot.

Maoam

Wall a ze mas psychicke problemy uz teraz, je uplne normalne, k PPP sa casto pridruzuju psych. ochorenia (BAP, Borderline, tazke depresie, anxiozy, atd)

Mala by si to fakt riesit a ako zdravotacka duplom...

Maoam

Wall, s BMI 16-17 si jasny pripad poriadnej anorexie, ci si to chces priznat, alebo nie a ma to velmi vazne nasledky, ako fyzicke, tak i psychicke

dodrbes si uplne vsetko, mozno aj cely zivot

ak budes kooperativna, navstivis ambulantneho neurologa/psychiatra a na konzultacie k odbornikovi na PPP sa da chodit aj ambulantne (psychoterapia)

nasilu proti tvojej voli ta hospitalizuju vtedy, ked budes v akutnom ohrozeni zivota alebo sa dopracujes k tazkym sebadestruktivnym metodam alebo budes mat suicidalne sklony (napr.si podrezes zily atd)

Dadula56

Wall, mala si tu uz jednu temu, dobre si ju pamatam. Ty v pohode nie si, ta vaha v pohode nie je ani nahodou.Este menej v pohode je, ze sa uz "nechystas priberat". Stale priznavas, ze normalne jest nevies, klames okoliu, lekarke. Doporucenka na psychiatriu by ti velmi prospela, pretoze by si dala aspon nejaku sancu tomu, ze raz budes normalna. Viem, ze nechces, pisala si to uz v tej starej teme. Ale ako som ti uz aj tam pisala, toto sama nezvladnes a musis to pochopit. Nepomoze ti si naplanovat jedlo a pchat ho do seba, potom mat vycitky atd. Musis zmenit myslenie a tam by ti psychiater pomohol. Hospitalizovana vobec nemusis byt!AK budes spolupracovat v ambulancii, jest normalne, tak ta nikto do nemocnice neda!Pretoze ako velmi dobre vies, stoji to peniaze a tych je v zdravotnictve malo. A este raz si prosim ta precitaj ten prispevok, ktory si mala v minulej teme o tom dni, ked si bola u priatela, co si mala hystericky zachvat kvoli obedu, ktory si nedokazala pozit. Naozaj si myslis, ze je to nieco co sama zvladnes?Ja uz som citala vela vela pribehov zien s PPP, ale tamto tvoje story na mne zanechalo fakt dojem (negativny samozrejme).

TinaM

A lekari sa cuduju, na co maju pocas studia aj psychologiu...tato lekarka tusim nebola ani na jednej prednaske. Krava, ako moze takto reagovat?